Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ROZRZĄD - kiedy wymienić?


DarekK

Rekomendowane odpowiedzi

czy przy wymianie rorządu trzeba dodatkowo wymienić koło pasowe
Jeżeli jest ok to nie ma potrzeby.Pompę wody wymieniam zawsze z rozrządem tak jak i pasek osprzętu.Koszty części sprawdż sobie na stronce Intercarsu lub w sklepiku forumowym.

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=90438#90438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale jak zacząłem wnikać w temat to pojawiło sie pytanie -jaki mam typ silnika? :-/ Wiadomo że 1,9 dTi F9Q ale są jeszcze oznaczenia 730,734,736,738 lub 731,744

Do jednych jest rozrząd z rolką na pompę olejową a do innych nie. Różnica w cenie jest spora i mam zagwozdke :-? Pewnie typ silnika można poznać po numerze VIN ale czy trzeba iść do salonu czy da rade zrobic to przez internet?

I po drugie - primo :mrgreen: - jaki producent byłby najlepszy? (patrz. jakość+cena) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyspiarz, wystarczy odczytać nr silnika z bloku:

zdejmij plastik z wierzchu i masz pob prawej stronie poniżej głowicy będzie wytłoczone

F9Q 7..... i nr silnika.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc - już wszystko wiem - no prawie wszystko <ok> Numer typu silnika znalazłem zgodnie ze wskazówkami - jest ''736" tylko teraz nie wiem czy kupić kompletny rozrząd z rolką na pompę olejową czyt bez? :-? Czy tą rolkę wymienia się obligatoryjnie czy jesli jest w złym stanie? Wolałbym wiedzieć teraz bo mam zamiar kupić części przez internet a w przypadku konieczności wymiany tej rolki nie za bardzo podoba mi sie żeby autko stało tydzień w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia sprzedaży części 80% rolek pompy olejowej nie wymienia się, jeżeli silnik ma nakręcone więcej niż 300 000 to do wymiany kwalifikuje się oprócz rolki pompy oleju również rolka główna wału korbowego, ponieważ widoczne ich zużycie bardzo mocno skraca żywotność paska rozrządu, <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wtrącę się do dyskusji ze swoim problemem :oops: Mam meganke 1.6 16v 2002/2003, niedługo bo jakieś 2 miesiące. Na liczniku 84 000 auto zostało sprowadzone z Francji, niestety bez żadnych ksiązek serwisowych. Wiem tylko że była robiona wymiana oleju na 80 000 tys. Na ile wymienia się fabryczny rozrząd w tym modelu ?? Czy już powinienem go wymienic ?? a może już wczesniej został wymieniony jak to zdiagnozować ?? Da sie na oko ?? Pozdrawiam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!