Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ROZRZĄD - kiedy wymienić?


DarekK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja Meganka II 1,5 dci ma już 5,5 roku, na liczniku jest 85 tys. więc za chwilę będę robił przegląd. Czy może mi ktoś powiedzieć kiedy wymieniać rozrząd? Czy to już ten czas?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazanie licznika mówi ze jeszcze czas, ale pasek ma 5,5 roku i to już najwyższy czas aby go zmienić. Pasek parcieje i w każdej chwili moze strzelić. A to juz są koszta. Radze wymienić przy przeglądzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książka 120 a pasek jest przeliczany z współczynnikiem bezpieczeństwa 1,3 - 1,5 czyli 156-180 tys ( pod warunkiem ze oryginalny a nie jakiś zamiennik ) wiec w Renault nie pracują jacyś ....

i skoro można 120 to po co zmieniać przy 90 tys ( oczywiście mechanicy są mądrzejsi od konstruktorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro można 120 to po co zmieniać przy 90 tys ( oczywiście mechanicy są mądrzejsi od konstruktorów)
nie mechanicy, ale doświadczenia użytkowników

Poszukaj sobie na forum, było kilka przypadków opisanych jak paski kończyły się przed wcześnie, to tylko guma i nie warto wierzyć na ślepo temu co piszą w książkach. Żywotność paska w pewnym stopniu zależy także od rodzaju eksploatacji. Jak ktoś ostro jeździ to pasek wcześniej pęknie na skutek różnych sił jakie na niego działają podczas gwałtownych zmian prędkości obrotowej silnika. Odwrotna sytuacja jest przy jeździe ze stałą prędkością, wtedy pasek jest dużo mniej obciążany.

Jeśli nie wierzysz to przypomnij sobie przykład z odpalaniem auta z pychu, często się zdarza, że pasek przeskakuje o kilka ząbków - dlaczego? Bo siły na niego działające w silniku podczas puszczenie sprzęgła są tak wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( oczywiście mechanicy są mądrzejsi od konstruktorów)

mechanicy robią więcej rozrządów i mówią tak na podstawie własnych doświadczeń.

W każdej partii produktów zdarzają się sztuki wadliwe i nie można wierzyć w niezawodność wszystkich elementów tak więc lepiej zmienić troszkę wcześniej, niż kilometr za późno :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda na paskach z gieldy ...

 

[ Dodano: 2009-01-19, 23:04 ]

Poprostu ja mam dosc mechanikow i ich pseldo wiedzy , zaslaniaja sie doswiadczeniem ,a jak sie ich slucha to rece opadaja ale to moje zdanie .. nie wracajmy do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, znam parę przypadków z floty, że paski leciały po 40, 60 czy 100 tyś - kończyło się to remontem silnika, poza przypadkami, gdy pasek strzelił na odcięciu :mrgreen: Rozrząd jest na tyle tani, że nawet nie ma się co zastanawiać nad jego wymianą.

 

A jak nie to kup sobie Vectrę A - tam był rozrząd bezkolizyjny :mrgreen:

 

Kwestia jest też na jakich mechaników trafiasz, jak na najtańszych czy pierwszych to tak czasem jest. Auto kosztuje i nie ma się przed tym po co bronić bo biednego nie stać na oszczędzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję wszystkim za owocną dyskusję która skłania mnie jednak ku wymianie. Rozmawiałem dziś z mechanikiem który za dwa ma mi podać wyliczenie kosztów (ma to byś robione w serwisie poza serwisem) :mrgreen: Macie jakieś typy jaka kwota padnie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!