Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czym płukac interloocer??


Zibo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewne pytanie. Jakim srodkiem czyszczacym wypłukac chłodnice intercoolera??

Moja Megi troche wywala oleju z turbinki i slyszalem ze jak bedzie go tam troche za duzo to moze dojsc do zassania oleju do komory spalania i silnik wskoczy na tak wysokie obroty ze moze zostac uszkodzony. Druga sprawa jest to ze mam peknieta ta plastikowa rure intercoolera ta z czujnikiem przeplywu powietzra i psika oparami oleju na silnik.Lipnie to wyglada :mrgreen:

Czy da sie to pospawac, ktos to kiedys robil?? A jesli nie to moze ktos ma do sprzedania taka rure :mrgreen:

 

POZDRAWIAM

 

Z I B O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wypłukałem swój intercooler myjką wysokociśnieniową, z tym że gorącą wodą i z pewnej odległości :mrgreen:

 

Może to nieprofesjonalne rozwiązanie, ale wyglądał jak nowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, tak tez można z tym,że po nafcie od razu zakładałem bo wszystko szybciutko wyschło,nafta jest lotna i potrzebuje dosłownie kilka minut na odparowanie.Ale jezeli ma sie pod reka karchera i troche czasu to czemu nie.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukać można śmiało naftą do lamp,kup bańke 5l koszt ok 30zł

 

Mam nadziej ze myslimy o tym samym.Ja chce ja wypłukać od srodka.Myslisz ze nafta bedzie odpowiednia.Nafta jest tłusta nie zaszkodzi to niczemu???Pozostalosci nafty moga trafic do komory spalania z powietrzem nie trafi nic wtryskimaczy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibo, płukałem juz tak dziesiątki coolerów w pracy i NIGDY się nic nie stało.Spokojnie,wcale nie jest tłusta,szybko paruje i nic nie zostanie.

Kupisz ją w każdym sklepie z farbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nafta jest tłusta nie zaszkodzi to niczemu???

a oliwa w coolerze to jaka jest ? Nietłusta? Czyść śmiało naftą tylko zastanawiam się jaki to ma sens. Za chwilę będzie tam tak samo. Co miesiąc chcesz czyścić ? Ile oleum wciąga Ci między wymianami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi powiem Ci ze nie wiem bo dopiero co kupilem megi.Jest troche w oplakanym stanie.Byla robiona przez mechanika domowego który zapominał dokręcać śrub podczas skladania i wszystko na poksiline robil :mrgreen:.Powoli ja przywracam do zycia...

 

[ Dodano: 2009-01-21, 01:24 ]

A tak juz na marginesie.Kurde kupilem troche zly olej do silnika Castrol Magnatec Diesel 10w40.Megia ma przejechane 80 tys silnik to 1.5 DCI 101 KM.Te3raz juz wiem ze dedykowany olej to 5w40>jak wleje 10w40 to moze jej to zaszkodzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibo, na pewno ma 80tkm?Musisz coller czyścic,masz przewody popękane,poskładane na poksilinę i piszesz,że jest w opłakanym stanie,coś z turbo nie tak,wywala olej itd.Jesteś pewien przebiegu?A może ktoś tak nieudolnie poskładał po wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde kupilem troche zly olej do silnika Castrol Magnatec Diesel 10w40.Megia ma przejechane 80 tys silnik to 1.5 DCI 101 KM.Te3raz juz wiem ze dedykowany olej to 5w40>jak wleje 10w40 to moze jej to zaszkodzic??
Nie zaszkodzi, to zupełnie przyzwoity olej tym bardziej z opisu wynika, że uszczelniacz na ośce wirnika jużz deka przepuszcza zatem 10W będzie jak najbardziej OK. Skoro już kupiłeś, nie stresuj się i wlewaj, nic się nie stanie jak zaczniesz go już na tym oleju użytkować do końca.

 

[ Dodano: 2009-01-22, 22:38 ]

dopiero co kupilem megi.Jest troche w oplakanym stanie.

Dla zasady wyjmij coolera i zlej olej (zobacz czy szczelny przy okazji) ale moim zdaniem o ile nie dolewasz między wymianami więcej niż litr to nie masz się czym przejmować. Nie ma suchego dolotu w silnikach turbodoładowanych, kwestia tylko ile oleju przepuszcza. Uważaj tylko jak wskoczy na obroty (bez gazu) spalając swój olej to zduś biegiem i regeneruj turbine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej to przy okazji wyciągnięcia intercolera to zrób sobie w dostępnym miejscu małą śrubkę np fi8mm do spuszczania oleju, paru kumpli w swoich lekko podjechanych sprzętach tak zrobili, i wystarczy raz na jakiś czas spuścić parę ml oleju , a przy okazji można coolera przelać np naftą i to razem zleci bez wyciągania całego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!