Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.6 16V Zablokowany bieg wsteczny w


mrdyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktos w stanie pomóc mi w rozwiazaniu problemu z renault megane classic 1.6 16V benzyna z roku 99.Podczas cofania na biegu wstecznym coś pyknęło stuknęło i samochód mi sie zatrzymał (nie wcisnąłem sprzegła) a bieg pozostał nadal w pozycji wstecznego podczas gdy silnik pracował.Nie mogę włączyć dżwigni biegówna luz nawet próbując troszke mocniej nie wychodzi.Podejrzewałem że mogła walnąć półośka,sprawdziłem czy półośki nie obracają się przy włączonym silniku i chyba moge wyeliminować ten defekt gdyż stały w miejscu.Czy ktoś z was ma pomysły co mogło nawalić??? i jak sprawdzic samemu w domowyc warunkach co mogło sie stać???? sprzegło czy coś z skrzynią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wajcha od biegó lata luzno czy stoi w miejscu i nie daje sie ruszyć. jesli wajcha lata luzno znaczy cos sie urwało od wybieraka. jeśli stoii sztywno i nie mozesz nią ruszyć najprawdopodobniej przykleszczył sie bieg w skrzyni . auto jedzie do tylu jak puscisz sprżegło???? bez kanału sie nie obedzie moze tylko mechanizm sie przyblokował np weszy 2 biegi albo moze cioś w skrzyni. opisz dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie,odnośnie wajchy to lata lużno tylko w prawą stronę jak na luzie -puszczając ją wraca do pozycji wstecznego.Nie moge jej pionowo wrzucić w dół powracając do luzu.Także nie porusza sie w górę i dół (przy próbie delikatnych ruchów góra-dół słychać jakieś pukanie w okolicy silnika)Co do sprzegła to czy wciśnięte czy nie ,samochód stoi w miejscu.Czy jak ostatnio (3 miesiące temu) mechanik ustawiał mi skrzynie biegów przynajmniej tak twierdził mógł coś spaprać??Ustawiał skrzynie gdyz 5 bardzo cieżko wchodziła ,a wsteczny nieraz zaskakiwał jak jedynka.Np. chciałem wrzucić jedynkę a wskakiwał na wsteczny mimo niepodciągania zabezpieczenia.Ten sam mechanik teraz twierdzi że skrzynia mi poszła i nie mam pewności czy nie chce mnie poprostu naciągnąc na wydatek który jest zbedny.Mam nadzieję że opis mój jest wystarczająco dokładny -jeśli nie proszę pytać o inne szczegóły za które bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz skąd jesteś jak radzi ci szefo wyzej. zawsze jak ktoś luknie to chociaż poradzi mechaniora. był bym bardzo ostrożny co do wymiany skrzyni bądz jej naprawy. stawiam tu raczej na ten mechanizm wybierania biegów który jest pod skrzynia . widoczny najlepiej z kanału. kiedys w megane diesel walczyłem z ustawieniem tego aby wszystkie biegi ładnie wchodziły. dopiero po wymianie tylnej poduszki silnika szlo to ustawić. jest tam duze pole manewru do regulacji w twoim silniku równierz. badz ostrozny z tym mechanikiem nie wiem czy cie nie naciąga. skrzynia tak szybko nie siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, Gdyby napisał odpowiednio z zasadami, czyli tak jak piszemy nazwy miejscowości, czyli z WIELKIEJ litery, to bym wiedział <ok>

Specjalnie zrobiłem taki wpis.

Dzięki nie mniej za mapkę.

 

Niestety na taką odległość z pomocą się nie piszę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego.Piękne okolice ( nie tak ładnie jak u Ciebie ale inaczej)a niedaleko do Muzeum Broni Pancernej w Bovington.Kto nie był ten nie wie jak życie wygląda.Od czasu do czasu jeżdżą m.innymi Tygrysem Królewskim.Chciałem na Renię wymienić ( wybaczcie)ale to są zwierzęta nie ludzie i pogonili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam u mnie jest podobny problem ,z tym że wczoraj jechałem sobie na 3 biegu, coś zgrzytło i auto jest cały czas na 3 biegu nie moge wrzucić innego. Sprzęgło wciska się normalnie, wajcha lata luźno ale żadnego innego biegu nie da się wrzucić. Co to może być? pomóżcie bo inaczej na święta jestem uwalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gradi, dostań się pod auto i sprawdź czy drążek wybieraka zmiany biegów się nie poluzował. Zobaczysz taką rurkę idącą od lewarka zmiany biegów w stronę skrzyni - musi być skręcona dobrze z drążkiem przy skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!