Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapytanie o model samochodu


bhtom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem Scenica (jak w opisie obok) i mam w związku z tym pytanie, a mianowicie: Moje auto ma oznaczenie JA04 i data pierwszej rejestracji to marzec 1999, natomiast we wszystkich katalogach części model JA04 zaczyna się od września 1999 jako model w "nowej budzie" a ja mam jeszcze w starej. Jak to dokładnie jest z tym rocznikiem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w '99 byla zmiana liftowa. Nie sugeruj sie data pierwszej rejestracji - to jest kompletnie mylny trop. Ja tydzien temu sprzedalem oststni egzemplarz Clio Expression wiec wlasciciel bedzie mial date rejestracji 01.2009 a wersja ta przestala byc produkowana wiosną 2008. Tyle czasu auto stalo w salonie i nie ma to w zaden sposob strategicznego znaczenia.

Jesli sprawdzales w ASO Renault po nr VIN i podano Ci date produkcji to tez nie jest tak do konca. Ta data ktora widnieje w systemach oznacza to kiedy auto zostalo wydane w systemie czyli kiedy dany salon Renault udokumentowal jego sprzedaz - od tej daty jest liczona gwarancja (czyli w skrocie kiedy pierwszy wlasciciel odebral auto z salonu). Na przykladzie Clio o ktorym pisalem na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ale u mnie jest odwrotnie, data pierwszej rejestracji jest wcześniej niż w katalogach części w których ten model samochodu występuje jako Scenic (po lifcie), a nie Megane Scenic (przed liftem). Podejrzewam, że to jest "przejściówka" gdyż ma już nowe wnętrze i silnik a jeszcze stare światła.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś masz Kaleido (taki jak ja) :-P

Ponieważ mam go już troszkę doszedłem co to za model. Ja go nazywam przejściówka przejściówki. Inaczej mówiąc w starej budzie PhI środek masz z PhII

Rzeczywiście co do części trzeba jednych szukać pod PhI (blacharka, uszczelki, lampy) a całą mechanikę; silnik, skrzynię, biegów, wydech, zawieszenie pod PhII

Na bank masz silnik K4M700 czyli 16-zaworowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!