Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ładowanie akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przeglądając posty na temat ładowania i postępowania z akumulatorami bezobsługowymi dochodzę do wniosku, że z akumulatorem bezobsługowym praktycznie nic nie da się zrobić, a mam na myśli uzupełnienie wodą destylowaną. W Megance (2005) mam oryginalny fabryczny akumulator Tudor, zaniepokiło mnie to, że oczko zrobiło się czarne. Moje pytanie do Was jest takie, czy faktycznie nic nie da się zrobić (z uzupełnieniem poziomu elektrolitu - niby jakieś wieczko jest w górnej części akumulatora - ale czy je otwierając nie spowoduję samych szkód?), jak postępować podczas ładowania, pytam bo w poprzednim aucie w akumulatorze były korki, ktore należało wykręcić podczas ładowania - tutaj jest odpowietrznik).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczko to tak naprawdę areometr, który mierzy gęstość elektrolitu. Ponieważ elektrolit z czasem zmienia kolor i pływa w min mnóstwo śmieci z rozpuszczonych płyt, czasami potrafi zabrudzić końcówkę areometru. Dlatego oczko mogło się zrobić czarne.

Co do uzupełniania wodą akumulatorów bezobsługowych to wszystko zależy od ich konstrukcji, ale zwykle nie możliwe jest dostanie się do cel bez mechanicznej ingerencje w górną część obudowy. Ja na Twoim miejscu nie znając jak są skonstruowane plastiki w górnej części obudowy raczej za to bym się nie zabierał. Można się tym bawić jak jest pewne, że akumulator jest padnięty, ale chyba jedynie z czystej ciekawości. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzi, Tudora z MII nie otworzysz. Chyba że dłutem i młotkiem <ok> Wody się nie dolewa, w czasie ładowania nic sie nie uchyla. Akumulator ma odpowietrznik i to jest jego jedyna łącznośc ze światem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Biorąc pod uwagę, że w mojej MII oryginalny akku ma już 8 lat zainteresowałem się tematem uzupełniania wody. Ale widzę, że nic się tutaj nie uzupełnia. Tymczasem auto pali od tzw. strzała i oby tak dalej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!