Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stukanie w przednim zawieszeniu z obu stron!


Rekomendowane odpowiedzi

Lewy, tez bylem zdziwiony bo do tej pory bylem przekonany sa tylko jedne koncowki. Widzialem to u nich w katalogu w sklepie motoryzacyjnym (nie ASO), na kompie. I sam widzialem wyraznie, pisalo koncowki wewnetrzne... Mozliwe, ze z ta nazwa to jest blad ale o tych koncowkach napisalem dlatego, ze w komputerze bylo takie wlasnie rozroznienione. Mozliwe, ze oni tak to sobie nazwali, nie mam pojecia. Znalazlem strone i tam tez nazwa, koncowki wewnetrze:

http://www.nokaut.pl/oferta/koncowka-drazka.html , a jest to po prostu drazek kierowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
byłem na diagnostyce na szarpaku i nic złego nie widać, gość mówi że może amortyzatory, albo maglownica się tłucze. DZIWNE samochód prowadzi się bardzo dobrze, hamulce super nie wpada w wibracje przy hamowaniu.

 

Jeżeli faktycznie auto prowadzi sie dobrze i nie myszkuje po drodze to sprawdz amorki, jak zrzucisz koło spojrz na obudowe amartyzatora, może być mokra od oleju który z niego wyciekl, lub co bardziej prawdopodowne ( bo piszesz ze stuka z obu stron) taka narośl olejowo-kurzowa co oznacza ze amorki skonczyly sie juz jakis czas temu i teraz sobie stukaja :-)

Jak sie bawić nie chcesz to pojedz na trzepaczke od razu sprawdza Ci sprawnosc wszystkich amorkow.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatnio majster do megi 1,6 proponował założyć tuleje met.-gumowe dolnego wahacza od silnikowej 2,0 (mówi prawie golf) - tylko uwaga na drobne różnice średnicy zewnętrznej.

warto sprawdzić też mocowanie środkowe stabilizatora .

a może zderzak McPhersona ? jak na fotce:

post-976-1178225945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam identyczny problem. Fakt że auto starsze i przebieg 170 tys. ale byłem na badaniach i zawieszenie z tyłu na 68% a z przodu na 75% (cokolwiek dokładnie by to nie oznaczało). Na dodatek dwa lata temu (jakieś 30 tys. temu) wymieniłem z przodu amortyzatory i sprężyny. Czasem jak jade coś w podwoziu wyje jak stare łóżko sprężynowe. Skrzypienie które po prostu doprowadza mnie do szału. Tymczasem auto prowadzi sie doskonale do tego dobre hamulce. Na prawde psycha może wysiąść przy dłuższej trasie.

 

Chce jechać do jakiegoś mechanika, ale wole sie zorientować w temacie. Oczywiście jeżeli możecie kogoś polecić to bede bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz.p, gumy drążka stabilizatora skrzeczą potwornie ja te elementy smaruję ale po jakimś czasie wymagają wymiany, guma twardnieje i skrzeczy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślał nikt o górnym mocowaniu amortyzatora? Jak się wytłucze to jest głośniejsze niż gumy na stabilizatorze które też niemile się tłuką! Ewentualnie sworznie. Jak są bardzo luźne to już tragedia. Jakby tak koło wyskoczyło na bok? :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale chyba można byłoby to wyczuć podczas jazdy. W moim przypadku po prostu nic...

Niestety zawieszenie w czasie pracy wyje jak waleń w okresie godowym. W normalnym przypadku opchnąłbym go i sie nie denerwował, ale reszta (po za małym wyjątkiem z którym sie niedługo uporam) jest wzorcowa jak na auto 10 letnie.

 

Dodam może, że auto nie miało nigdy żadnej stłuczki. Jade w przyszłym tygodniu na przegląd więc na pewno dam znać co "w trawie piszczało".

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam zrobilem przeglad nawet dwa nie zalezne zawieszenie 5+ a jak jade po dziurach mam stukot tak jakby jakas guma udezala o metal (takie moje odczucie )auto scenic 1.9dti 98rok moze ktos cos mial podobnego .ps mam wrazenie ze na kielichu amorkow te gumy sa wyrobione ,alebo cos na kolumnie kierownicy (znowu sugestie znajomego )ale na przegladzie zero luzow :-D

[przed założeniem nowego tematu proszę użyć opcji szukaj, zakładając ten temat naruszyłeś 6 pkt regulaminu forum] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!