Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze - jak ustawić ?


miszel73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy istnieje jakiś rysunek poglądowy ew. instrukcja jak prawidłowo ustawić dysze spryskiwaczy na przedniej szybie?

 

 

I drugie pytanie z ciekawości:

Poniewaz ostatnio zapaliła mi się kontrolka SERVICE + ikonka pompy, pojechałem do ASO

w celu diagnozy usterki.

Okazało się, że zapchany był zawór EGR. Dodatkowo (przed czyszczeniem) "MUSIELI" wgrać nowy soft do kompa w aucie. Zastanawiam sie tylko czy było to konieczne?

 

Wizyta więc trwała nieco ponad 2h i zapłaciłem 164zł za wszystko z tym że napisali tylko o czyszczeniu i regulacji EGR. Tak jak by soft był gratis.

 

Jak to cenowo wypada wg Was: dużo czy mało? No i o co chodziło z tym softem?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest w Mii ale spryskiwacze na masce ustawialem igielka metoda prob i bledow <ok> ustawilem i sprawdzilem jak psika jesli za wysoko/za nicko to znowu igielka i jazda

 

co do

"MUSIELI" wgrać nowy soft do kompa w aucie.

piszesz ze miales blad, ok takie cos usuwa sie po podlaczeniu do kompa ewentualnie domowym sposobem odlaczajac aku

jakby ktos mi mowi "musimy" wgrac nowy soft to bym sie nad tym ich "aso" powaznie zastanowil heheh mozliwe ze wyszlo jakies "nowe oprogramowanie" ale napewno "NIE MUSZA" obowiazkowo go wgrywac...

~170zl hmm mysle ze duzo

 

moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja też ustawiałem w megane I igiełką teraz mam m II i nawet nie patrzyłem jak jest, bo dobrze psika, ale powiem Ci, że lepiej ustawić sobie wyżej chyba, że jeździsz w większości po mieście bo tak jak Ja na trasie gdzie nie schodzę poniżej 100km to za nisko psika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta więc trwała nieco ponad 2h i zapłaciłem 164zł za wszystko

Ja ostatnio za czyszczenia kolektora ssącego i EGR w nieautoryzowanym warsztacie zapłaciłem niecałe 200zł, ale zawór musiał się mocno wymoczyć w rozpuszczalniku, bo był zapieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawić sobie wyżej chyba

Wystarczy, że ustawisz tak aby psikały na górę szyby a dokładnie pod uszczelkę między szybą a dachem. Wtedy nie będziesz mył szyb innym podczas postoju a i podczas jazdy jest doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!