Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 rozrząd,co wymienić?


magic.255

Rekomendowane odpowiedzi

Są serwisy które mają program 4+, auta 4-letnie i starsze serwisują taniej.Poczytajcie na stronie renault :D

 

 

Zgadza się, jest taki program, można poczytać o nim, "Atrakcyjne ceny w serwisach Renault dla aut starszych niż 4 lata" Dziękuję za podpowiedz !

Nie ma co prawda wymienionej pełnej oferty , ale postaram się jutro dowiedzieć w ASO.

Z artykułu wynika , że w grę wchodzą jedynie części z gamy Motrio na które Renault daje 1 rok gwarancji. Nie orientuję się czy są na liście również zamienniki z listy niezbędnych do wymiany rozrządu.

cyt: ....w ofercie znajduje się szereg części, które ulegają zużyciu wskutek codziennej jazdy. Przykładowo, użytkownik starszego niż 4 lata Renault Clio lub Renault Thalia za zakup i wymianę przednich klocków hamulcowych, których nienaganny stan ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, zapłaci 199 zł (już z podatkiem VAT). Kupno i wymiana przedniego kompletu tarcz i klocków są możliwe za 429 zł. Zakup i wymiana tłumika to dla właściciela Thalii i Clio wydatek 313 zł, dla posiadacza Kangoo - 231 zł.

Równie atrakcyjną ofertę usług i części Renault proponuje właścicielom starszych modeli Megane: komplet świec zapłonowych wraz z ich wymianą w cenie 68 zł dla Megane I i 132 zł dla Megane II. Zakup i wymiana przednich klocków hamulcowych to koszt odpowiednio 199 zł i 246 zł, natomiast koszt kompletu przednich tarcz i klocków razem z ich wymianą to 465 zł i 633 zł.

 

 

Pozdrawiam !

 

[ Dodano: 2009-05-17, 20:31 ]

"Dogrzebałem" się do oferty Motrio : Grupy części obejmują: klocki, tarcze i szczęki hamulcowe, filtry oleju, paliwa powietrza i przeciwpyłkowe, świece zapłonowe i żarowe, paski klinowe i zestawy rozrządu, amortyzatory, łożyska, przewody hamulcowe.

W krótkim czasie planowane jest rozszerzenie oferty o grupy: tłumiki, sprzęgła, akumulatory, manszety półosi.

 

[ Dodano: 2009-05-18, 16:47 ]

Z oferty Motrio dostałem odpowiedź:

 

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuje, ze koszt czesci do wymiany rozrzadu to 1.366,00zl brutto, ceny detaliczne.

Sklad czesci:

Kpl rozrzad (pasek+rolka+napinacz)

Broki glowicy

Kpl paska osprzetu (pasek+napinacz)

Pompa wody

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj wymieniałem rozrząd w M II 1,5 dci , 03r. ok 90tyś. przebiegu.

 

Wnioski:

 

1. pasek rozrządu ok, wytrzymałby na pewno do 120tyś. :)

2. napinacz szumi, brak luzu na łożysku też ok. :)

3. pompa wody porażka, duży luz i wyciek. :cry:

4. pasek osprzętu popękany do wymiany. :-/

5. rolka napinacza paska osprzętu, brak luzu- smarowanie łożyska. :-/

Koszt całkowity: 300pln części (aukcja) i 130pln robocizna (zaprzyjaźniony mechanik)

Czas 3tyg oczekiwania na wolny termin i 4h roboty. :)

 

Pozdrawiam

 

ROZRZĄD RENAULT CLIO II MEGANE KANGOO 1.5 DCI (numer 630328132)

Sprzedający: DROBIARSKA

Pasek osprzętu 20pln po upuście:) w normalnym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupowałem części do rozrządu MII PhI 1.9dCi

 

Pompa wody HEPU nr P957 - 180zł

Rolka INA - 532 0222 10 - 148zł

Pasek Gates - 5610XS - 129zł

więc wychodzi 457zł za części, robota za przysłowiową "flaszkę" u znajomego mechanika.

koszt części to nie jakiś dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie jestem rozrządu w ASO.

Wyniosło mnie to 900 zł na oryginalnych częściach bez pompy wodnej, powiedzieli ,że nie ma potrzeby jej wymieniać. Podobno w tym modelu pompy nie wymagają częstych wymian.

 

No i z roczną gwarancją więc nie było się nad czym zastanawiać.

U Pana "Henia" wyniosło by mnie 750zł bez gwarancji.

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrzadu byla w 1,9 dci? Przy jakim przebiegu?

Musze sie umowic, ze wzgledu na to, ze dosc czeka sie 2 tyg na wolny termin we Wroclawiu, na przeglad i chyba zdecyduje sie na wymiana tego o czym piszecie, czyli

- pasek rozrzadu i czesci (chociaz to bylo robione w zeszlym roku- ale nie wiem czy tylko pasek bez czesci?)

- pompe wodne - nie byla robiona raczej

- a co z paskami od klimatyzacji itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja wymienialem w 1,9dci rozrzad, to znaczy:

pompa wody

pasek

napinacz

pasek od alternatora i klimy

czesci okolo 500zl + robota

 

Jednak mam pytanie, przy wymianie paska wielorowkowego alternatora mechanik powiedzial ze niedlugo bedzie trzeba wymienic kolo dwumasowe i napinacz, w sklepie zawolali 680zl za kolo i okolo 300zl za napinacz, znalazlem goscia na allegro ktory sprzedaje kola za 300zl + rok gwarancji. Czy ktos wymienial to kolo (i napinacz) i za ile (jesli mozna to poprosze o kod). Napinacz mozna roznitowac i wymienic lozysko 6203 (jak dobrze widzialem) bo tylko to jest do wymiany i znitowac.

 

p.s. rewelacja dla mnie jest pomysl zabojadow z pompa wody ktora jest montowana na zewnetrza czesc paska rozrzadu (ta bez zebow), gdy pompa stanie (zatrze sie) nie uszkodzi paska a co za tym idzie silnika <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam:) Podepnę się pod ten temat, bo jestem nawet z nim związana.

Mam megankę 1.9 tDi z 2000r. Przebieg 159tkm. Rok temu kiedy ją kupilam, odebrałam ją od mechanika (podobno) ze zrobionym całym rozrządem.

 

Pod maską on jakiegoś czasu dziwnie coś świszczy. Pojechalam do znajomego mechanika i powiedział ze jest do wymiany rolka napinająca. On za bardzo się na tym nie zna bo zajmuje się elektryką, więc mam pytanie.. Czy jest to groźne? czy da się wymienic tylko ta rolkę i nie rozbierac całego rozrządu?

I czy dużo za to zapłace?

 

Straszą mnie, że jak się rolka rozpadnie to będzie trzeba zrobic znów cały rozrząd - a to nie małe pieniądze.

 

Bardzo Prosze o odpowiedź - tydzien temu w oplu astra wymienialam pompe paliwa i jestem spłukana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Mam pytanie może i banalne ale nie mogę podsumować czytając posty swojego problemu. Kupiłem megane II 1.9 dci 120 km z 2004 r. która aktualnie ma przejechane 234.000 km. Rozrząd z tego co wiem był robiony na 170 tys. km więc czeka mnie wymiana tego. Pytanie moje jest następujące: jedni mówią aby wymienić sam pasek rozrządu plus rolka (w ASO 400zł) inni mówią żeby dodatkowo wymienić pompę wody. Chcę wymienić rozrząd niebawem ale nie wiem do końca co mam wymienić. Proszę bardzo o fachową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Chwila! n1gdy pompa wodna może być zasilana paskiem akcesorii wtedy nie ma potrzeby jej wymieniać, sprawdź jak to u ciebie jest. Diesel 1,9 miały właśnie tak, niestety nie pamiętam, które. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przypadkiem pompa wody nie jest zasłonięta przez pasek rozrządu, chodzi mi o to, czy demontaż pompy wymaga zrzucenia paska? W fordzie tak miałem i do ceny rozrządu dopiaciłem 30zł za pompę, w przypadku wymiany samej pompy, cena wzrosła do 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!