Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję olej do meganki 1,5dci 60 pare koni z 2007r. Przebeg około 85 tyś. Filtra przeciwpyłkowego nie posiada. Meganka jak nowa i nawet dymka nie puści. Kupię syntetyka 5W/40. Pytanie tylko, czy kupować tego Motula, czy jakiś tańszy wystarczy ?

Edytowane przez tomku77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, takie dziwne pytanie.

 

Mam silnik 1.5dCi 110KM z FAP, przy wymianie oleju był wlany ELF 900 SXR 5W40. Ostatnio zamówiłem sobie ten olej w butelce 1l, gdyż panowie w ASO nie wlewał na max tylko do połowy, a że zima postanowiłem o ten litr uzupełnić. Teraz do sedna sprawy, zamówiłem 5W40, a dostałem 5W30 i nie patrząc na butelkę te 1l wlałem do tamtego (zorientowałem się kiedy, po dokonanej czynności spojrzałem na butelkę :| ) czy może się coś złego stać? czy też się nie przejmować? Czy wymienić jeszcze raz olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.5 dci, 74 kw, 101 KM, 2004r. nie ma FAP i leję Shell Helix Ultra Diesel 5w40. Auto jest zadowolone. Przy obecnym przebiegu blisko 175000 muszę dolewać jakieś 0,7 na około miesiąc / 2000 km przed wymianą. Zmiana co 15000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik 1.5dCi 110KM z FAP, przy wymianie oleju był wlany ELF 900 SXR 5W40. Ostatnio zamówiłem sobie ten olej w butelce 1l, gdyż panowie w ASO nie wlewał na max tylko do połowy, a że zima postanowiłem o ten litr uzupełnić. Teraz do sedna sprawy, zamówiłem 5W40, a dostałem 5W30 i nie patrząc na butelkę te 1l wlałem do tamtego (zorientowałem się kiedy, po dokonanej czynności spojrzałem na butelkę :| ) czy może się coś złego stać? czy też się nie przejmować? Czy wymienić jeszcze raz olej?

Nic się nie stanie, tylko jeśli był stan w połowie i wlałeś litr, masz go teraz za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo historia tego zamówienia była o tyle śmieszna, że Panowie w sklepie cały czas namawiali mnie na zakup i dolanie tego 5W30 (kiedyś o to się pytałem na tym forum), a jak zamawiałem to myślałem, że dostanę to co chce.

A właśnie dolałem 800ml i na razie nie dochodzi na miarce na max, a elektroniczny pomiar wskazuje bez jednej kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik 1.5dCi 110KM z FAP, przy wymianie oleju był wlany ELF 900 SXR 5W40.

Na pewno wlali Ci ten olej do silnika z FAPem? To jest olej typu full saps, absolutnie nie wolno tego lać do silnika z FAPem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlos, czyli jechać wymienić olej jak najszybciej?

Właśnie coś mi się wydawało, że nie tak, bo w książce serwisowej i na fakturach widnia cały czas ELF 5W30 (z tłumaczeń wychodziło, że jest niskosadzowy do silników renault z FAP )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tazwaly, jeśli faktycznie masz fapa i faktycznie masz wlany taki olej to ja bym wymienił. A jeśli to zrobiło ASO to bym poszedł do nich i niech za darmo wymieniają na taki jaki ma być. FAP nie powinien zapchać Ci się z dnia na dzień, ale na takim oleju będzie zużywał się szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, temat obszerny ale mam pytanko. Kilka dni temu wymieniłem olej na elf evo 900 sxr 5w40, wcześniej miałem zalany elf 10w40 silnik brał bardzo mało oleju ok. 200 ml na 10tys. Pytanie, czy teraz zwiększy się zużycie oleju? 1.5 dci 82KM przebieg 215 tys. Dodam, że na 10w40 silnik zrobił 18 tys, wcześniej był 0w30. Mam wrażenie też, że na 5w40 silnik jest kapke głośniejszy chyba, że tylko mi się zdaję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel1586

Czy zużycie się zwiększy, to wyjdzie w praniu. W teorii wygląda to tak, że nie powinno się zwiększyć, ponieważ nowy olej ma taką samą klasę SAE letnią (to co jest po "w" czyli 40), a to ona ma zasadniczy wpływ na zużycie. Co do głośności, to wątpię aby udało Ci się wyczuć różnicę. Moim zdaniem bardziej zależy ona od warunków atmosferycznych, tj. temperatura i wilgotność powietrza, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie znacie jakieś dobre źródło gdzie można kupić ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 :?: Z tego co zauważyłem jest w wersji 5l, 4l i 1l...

 

1.5dCi 106KM bez FAP, 2007r

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!