Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

  

W dniu 14.05.2022 o 19:08, elf napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 <czerwona> - Prezes 

 

 

To nie tak, że czegoś nie chcę.
Po prostu pierwszy raz o tym słyszę. 
Nigdy żaden mechanik czy serwis (nawet ASO) tego nie zaproponował.

Stąd moje pytanie.
Jeśli warto to trzeba będzie o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, empire13 napisał:

W jakich sytuacjach zalecana jest taka płukanka?

Kiedy zmieniasz markę czy olej o innych parametrach 

Godzinę temu, empire13 napisał:

Stąd moje pytanie.

Możesz zacząć np co druga wymianę oleju. Przed wymianą, płukanka rozrzedza olej oraz rozpuszcza nagar. 

https://m.youtube.com/results?sp=mAEA&search_query=płukanka+silnika+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, elf napisał:

silnikowi na pewno nie zaszkodzi.

Tak samo jak wymiana oleju co 5 tys, a zapewne tego nie praktykujesz. 

 

11 godzin temu, elf napisał:

dlaczego co drugą wymianę, a nie przed każdą wymianą? :rolleyes:

Kwestia, co ile wymieniasz olej. Jeśli co 15 tys, to połowa interwału zalecanego przez Renault. Więc płukanka wychodzi raz na 30 tys. 

Z mojego doświadczenia wiem, że po 15 tyś nie ma co płukać w silniku. Więc to przerost formy nad treścią, tak samo jak wymiana oleju co 5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy robi jak uważa i nie mam zamiaru nikogo przekonywać do czegoś, w co nie wierzy.

Tak na marginesie. Olej wymieniam co rok (z płukanką) nie bacząc na km i raczej nie mam przekroczonych 10 tyś.

Po 30 tyś w dizelku to ten olej chce jeszcze wypłynąć :D

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elf napisał:

nie bacząc na km i raczej nie mam przekroczonych 10 tyś.

Przy Twoim silniku też bym tak robił, szczególnie, że drugie tyle trzeba dolać między wymianami ?

 

7 godzin temu, elf napisał:

w co nie wierzy.

To nie kwestia wiary, a doświadczenia.

Zawsze jeszcze możesz dorzucić magnetyzery (chyba, że już masz).

7 godzin temu, elf napisał:

Po 30 tyś w dizelku to ten olej chce jeszcze wypłynąć :D

Nie doświadczyłem, ponieważ, ja zmieniam co 15 tyś, czasem dwa razy w roku, choć przykład Kolegi @omega, pokazuje, że przy 30 tyś, też nie ma problemu.

W drugim samochodzie (benzyna) wymieniam też raz w roku, co 2 - 3 tyś km, rocznik 2016 z przebiegiem 21 tyś ( robi całe 200 km miesięcznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadzę Cię z błędu. Od wymiany do wymiany nie ma ani grama dolewek, ale widząc Twoje podejście zapewne i tak nie uwierzysz.

Na tym temat należy uważać za zakończony, bo delikatnie zmierza w złym kierunku.

Miłego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, elf napisał:

Twoje podejście zapewne i tak nie uwierzysz.

Tobie wierzę :)

Jesteś po prostu szczęściarzem, że nie trafiłeś na felerny egzemplarz, ale to chyba kwestia Twojej wiary, a nie doświadczenia.

Zacytuję, bo lepiej nie można tego ująć:

https://megane.com.pl/topic/64409-nadmierne-zużycie-oleju/?do=findComment&comment=607516id

i dalej:

 

https://megane.com.pl/topic/64409-nadmierne-zużycie-oleju/#comments i jakieś 42 strony wątku.

 

31 minut temu, elf napisał:

Miłego dnia...

Również - Miłego dnia Tobie.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.05.2022 o 19:08, elf napisał:

Przed każdą wymianą oleju, ale to nie jest jakiś mus. Nie chcesz pozbyć się syfu z układu nie musisz tego robić.

Wymień olej "obróć 2x silnikiem" a olej będziesz miał taki sam jak przed wymianą.

Olej dzisiaj wymieniony (VALVOLINE RN0720 5W30). Przy okazji płukanka zrobiona. Mam zamiar wymieniać olej co 15-16 kkm więc płukanka będzie co drugi raz.

 

 

Przy okazji mam pytania częściowo związane z wymianą oleju (jeśli jest inny, bardziej odpowiedni temat to przepraszam za OT i proszę o przeniesienie do właściwego wątku).

1. Zauważyłem olej. Nie wiem czy to wyciek. Wrzucam zdjęcie. Mam się tym martwić?

2. Czy te wersje megane miały jakąś pokrywę na silnik? Głupio przyznać ale nie pamiętam czy była, nie zaglądałem tam kilka miesięcy a ostatnio u tego samego mechanika był 2x (wcześniej wymiana kilku filtrów i rozrząd). Zastanawiam się czy przypadkiem nie zapomniał założyć ?

wyciek oleju.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej wygląda mi na wyciek płynu chłodniczego przez odpowietrznik, spróbuj dokręcić pewnie jest tylko poluzowany. A silnik pokrywę ma zakrywającą wtryski mocowana na dwa zatrzaski i dwie śruby.

Edytowane przez Michoxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, Kupowałem olej na wymianę ,spieszyłem się  nie zobaczyłem dokładnie i dali mi inny...Valvoline Syn power RNO C3 z normą Rn-17(stare normy Rn-700,Rn-710).W domu zobaczyłem dopiero że mam s Valvoline Syn Power Mst C4 5w30 z normą Rn720 która ma być lana do tego silnika ..(1.5 dCi 90hp k9k 834).Zostawić czy wymieniac na odpowiedni ?

3 zdj olej jaki był wlany 10000tys temu

IMG20240306183947.jpg

IMG20240306183953.jpg

Screenshot_2024-03-06-18-08-59-39_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!