Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zapytac co ile wymieniacie olej w megance ( ja mam 1,5dci 06r)pytam poniewaz wyskoczyl mi komunikat "prevedere la manutenzione" w miejscu gdzie powinna wyswietlac sie ilosc km jaka mozna przejechac do wymiany oleju. Czy ktos wie co on oznacza? ( zanim komunikat sie pojawil wyswietlone bylo ze jest 12500 km do kolejnej wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam Megane II 1.9 dci 2004rok, kupione w salonie "Okazja Lwa".Wyskoczył mi komunikat,że nadszedł czas wymiany oleju.Auto kupiłem w Styczniu zeszłego roku więc nie minął jeszcze rok a dali rok gwarancji.Teraz mam takiepytanie- ile można jeżdzic z takim komunikatem? Dzwoniłem do salonu,zeby wymienic olej a oni zaśpiewali mi 600zł :shock: poniewaz wymiana wiąze się z przegladem.W sumie autem robie miesiecznie ok.1 tys km.czy jezdzic na tym komunikacie aż skonczy sie gwarancja?Czy moze wymienić samemu ale znowu powiedzieli mi ze to wiąże sie z utratą gwarancji,chociaz zostało mi jej tylko 2 miesiace.Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mao2, możesz śmiało jeszcze machnąć 2 tys.km.A na wymianę za 6 stówek nie daj się naciągnąc.Co to za przegląd?Filter paliwa,powietrza,kabinowy,oleju i olej zmienisz sobie sam i zmieścisz sie w 300 zł <ok> A komunikat sobie skasujesz sam,bardzo prosto,poszukaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

abstrahując od tego, ze temat olejów na forum był to powiedz mi Kolego - rzuciłeś choć okiem do instrukcji autka? Bo to jest na zdaje się pierwszej stronie za okładką :D

/edzia

żeby nie być gołosłownym :evil:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=8834&...t=elf+evolution

:D

/edzia 2

wywaliłem błąd w odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem instrukcje autka ,ale na forum cały czas są oleje 5w40 ,5w50 a nic nie znalazlem o 5w30 , ten temat " Jaki olej ELF do jakiego samochodu Renualt" też czytałem i własnie zgłupiałem ,

3. ELF EVOLUTION SXR 5W30, Homologacja Renault RN 0700 silniki benzynowe bez turbodoładowania. ACEA 2007: A5/B5, API SL/CF, czyli taki jak kupiłem ale jest napisane silniki benzynowe bez turbodoładowania natomiast

4. ELF EVOLUTION SXR 5W40, Homologacja Renault RN 0710, RN 0700silniki benzynowe, benzynowe turbo i diesla bez FAP (wyjątek 2,2 dCi z FAP) ACEA 2007: A3/B4, API SM/CF to będzie ten, byc może się mylę i własnie w ten sposób powstał mój mętlik w głowie jaki olej , 1.5 dci 80 KM z turbinka .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, wróć, teraz zwróciłem uwagę, że masz diesla (solennie obiecuję nie pisać więcej w pośpiechu).

Jesli masz diesla i kupiłeś 5W30 to pewności nie mam, ze wskazaniem na "nie" :-?

Bardzo przepraszam za zamieszanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odswieżam nieco temat ...

 

Nie bede wyjasnial specialnie ale mam mozliwosc kupna w Super Cenie Olejow silnikowych

CASTROL EDGE / SPORT - diesel

 

CASTROL EDGE diesel - uwazany za ponoc NAJLEPSZY olej do silnikow typu klekot

wiem ze do Renaultow - promowane sa oleje ELFa

ale czy bedzie wielkim "zlem" jesli nowa meganke zaleje

ktoryms z olejow Castrola EDGE/SPORT

 

Auto jest z schylku 2008 i szykuje sie do 1 wymiany oleju

jest to wersja 1,5 dCi - 86 ps (chyba z FAPem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!