Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zalać i tymi olejami które wymieniłeś, jeśli tylko pisze na nich że są do aut z turbodoładowaniem. A jeśli chodzi o twój silnik, to z tego co wiem on nie ma filtra cząstek stałych, ma go wersja 105 konna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam Lotosa syntetyka , taki w złotym kanisterku.

Juz od ponad 100tys jeżdze na tym oleju , zauwazyłem kilka zalet , własciwie żadnej wady w stosunku do semisyntetyka Elfa.

- jest tanszy od Elfa ( kanister 4 litry w hurtowni za ~100 zł)

- nie leci tyle dymu co z elfa jak się depnie w pedał.

- silnik nie bierze tak dużo oleju pomiedzy przegladami ( elfa dolewałem jakies 3 litry , Lotosa dolewam ok 1,5 litra)

- optycznei lepiej wygląda jak się patrzy na stan oleju na korku lub bagnecie

- auto jakoś lepiej się zbiera , silnik chodzi spokojniej , szczególnie w zimę

- jest polskiej produkcji ( mam nadzieję)

 

Wiadomo , każdy ma jakieś swoje preferencje , ja wybrałem własnie ten olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moja megi z silnikiem 1,5 dCi mila wymiane oleju i filtra 11 miesiecy temu, w tym czasie zrobilem 20 000 km. Dzis gdy wracalem z wakacji i pojawil mi sie kompunikat WYMIEN OLEJ. Dodam ze wczoraj w miejscu komunikatu bylo wymiana oleju za... ok 10 000 km. Czemu komunikat pojawil sie 10 000 km przed czasem? Olej ELF. W silniku jest czujka ktora mogla zauwazyc przybrudzenie oleju po takim dystansie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej

Mam megane 2 z 2005 roku 1.5 dci

I zbliża mi się wymiana oleju śilnikowego, olej Lotos 10w40 będzie on dobry?

z tyłu na nim piszę

SAE 10W/40 | API SL/CF | ACEA A3/B3
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz wlewać półsyntetyk 10W40 zamiast syntetycznego 5W40?

Na lotosie 10W40 kilka lat jeździłem (i nadal nim jest zalany) sceniolem starszym 1,9dT ale silnik miał 164tys przebiegu jak go w 2006 roku kupowałem. (obecnie 230 i auto stoi po stłuczce) Użytkowany zazwyczaj w ruchu miejskim, pomiędzy wymianami zero dolewek.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no ale kurde już kupiłem go mam w domu :D a nie oddam bo nie mam paragonu, ale za bardzo nic nie szkodzi ten co kupiłem?

moje autko ma 160 tys km z hakiem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co najpierw kupujesz a potem pytasz? Trochę mało sensowne postępowanie. nie, nic się nie stanie, tylko szkoda silnia zalewać półsyntetykiem skoro może śmiało latać na lepszym oleju syntetycznym, zwłaszcza że lotos nie jest jakąś wybitną marką ( nie jest też tragiczną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba ze kupie lepszy olej a ten sobie zostawię do kosiarki spalinowej, i piły elektrycznej bo tam tez się wlewa olej i sporo jego się z używa.

 

Więc jakie lepsze oleje warto wlać? obecnie to mam wlany elf 10w40 wiem ze w sumie powinienem wlać ten sam, ale na moim zadupiu nie ma elfa, myślałem zresztą tez ze lotos będzie lepszy od elfa bo i tak czy siak chciałem zmienić olej na coś lepszego.

Jak wcześniej kupowałem olej to gościu w sklepie powiedział coś takiego ze wcześniej był olej pewnie wlewany 5W40? teraz pan powinien lać 10w40 a później później kiedyś przejdzie pan na 20w40 czy tak jakoś dokładnie nie pamiętam, jak to gadał ale mówił ze będzie musiał pan później przejść na inny olej bo auto zacznie kopcić czy coś tam, te moje auto mam od 31 lipca tego roku dokładnie i pierwszy raz mam diesela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wlany elf 10w40 wiem ze w sumie powinienem wlać ten sam,

Skoro masz taki olej 10W40, wlany i poprzedni właściciel tez taki z jakiegoś powodu wlewał to jak najbardziej Lotosa możesz zastosować.

W poprzednim poście tego nie napisałeś, więc pytałem o powód zmiany z zalecanego fabrycznie syntetycznego 5W40, niekoniecznie produkowanego przez ELFa na półsyntetyk 10W40.

Lotos nie odbiega parametrami od Elfa, a silnik nie ma podpisanej umowy o wzajemnej promocji jak ELF i Renault. Więcej dowiesz się w już istniejącym temacie o olejach ich parametrach.

W szukajkę wpisz: jaki olej będziesz miał 5 stron tematów, w nich znajdziesz to co potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki 10w40 mam wlany ale nie wiem jaki lał poprzedni właściciel bo auto kupiłem z komisu, sprowadzone jestem pierwszym właścicielem od dnia 31 lipca tego roku w naszym kochanym kraju :D

Przejechałem autkiem prawie 10 tys km no jakieś 300km brakuje do 10 tys km oczywiscie na zmienionym oleju jak kupiłem autko czyli na tym elfie co jest obecnie wlany.

Po prostu jak kupiłem samochód to następny dzień jechałem z autem do mechanika wymienić kompletny rozrząd bo nie ma co ryzykować i wierzyć na słowo, oraz wymieniłem olej, sam po prostu wyczytałem ze niby najlepszy jest elf dla silnika dci i tak jakoś kupiłem bo i w sklepie sprzedawca doradził ale i sam tak nie był pewien bo kręcił nosem bo się pytał mnie jaki mam olej a ja mowie ze nie wiem bo auto kupione sprowadzone, więc się spuszcza stary i wlewa się jedne rodzaj nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na srebrnym LOTOSIE w dwóch poprzednich autach - wymiana co ok. 12,5 kkm i złego słowa nie powiem :D

IMHO - nie ważne jaki olej, byle był odpowiednio często zmieniany. w swoim 1,5 dCi zmieniam co 10 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!