Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

3 x pi,pi,pi podczas uruchomiania silnika


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj coś mi się takiego zrobiło , jak uruchamiam silnik , to w tym momencie bzyczek 3 razy krótko piszczy.

Auto ma ponad 3 lata , do tej pory tego nie było.

Myślałem że może jakas żarówka spalona , albo drzwi nie zamkiete , ale wszystko jest OK ,nawet zapalałem już auto z zapiętymi pasami , a auto 3 razy piszczy przy uruchomianiu silnika. Oczywiście nie ma żadnego komunikatu o błędzie , nie zapala się żadna kontrolka i jeżdzi normalnie.

Co jeszcze można sprawdzić żanim pojadę do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z piszczeniem przy starcie silnika został rozwiązany w serwisie.

Został wykonany kolejny raz w tym aucie reset/przeprogramowanie komputera.

Ta przyjemność w promocyjnych cenach dla "stałego klienta" to 300zł.

Właściowie , jak mi ulżyło 300 z portfela , to doszedłem do wniosku ze za taką kwotę to mogło piszczeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który serwis był tak miły? co to znaczy reset oprogramowania komputera :shock: ?

Zazwyczaj kiedy coś padło, np. po zamknięciu samochodu nie gasł panel radia, potem oświetlenie podłogi, miałem jeszcze chyba coś z wycieraczkami i podobny bzyczek.

Reset wykonywałem sam, odłączając akumulator. Potem tylko wklepać kod radia i jak fabryka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Reset i przeprogramowanie komputera" taką otrzymałem informację po naprawie tego problemu.

Poza tym, było wczesniej sprawdzenie elektryki , żaówek , czujników itp, wszystko było OK.

Ja nie wiedziałem co zrobić więc pojechałem do mechanika który rozwiązał ten problem.

A co robił to nie wiem , bo nie patrzyłem mu na ręce , tylko po robocie dostałem taką informacje.

 

ważne pozytywne uwagi :

reset , który podobno mozna zrobić odłączając akumulator , chyba nie był robiony , bo radio po serwisie działało i nie chciało kodów, dopiero teraz o tym pomyślałem , chyba że serwisant moze zegrać kody do radia przed programowaniem.

Przegoniłem megi po trasie i jak musiałem docisnąć, to sie okazuje że nie puszcza juz bąków , a komputer pokazuje mniejsze spalanie chwilowe , wcześniej było nawet do 29l/100km a teraz jak najmocniej depnę to jest tylko 22l/100km.

Nigdy tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zrobili Cię w konia i orżnęli :mrgreen: nie pisze tego żeby podkreślić Twoje frajerstwo tylko ich skrajną nieuczciwość - dało się? dało! to wyłudzili..... Moim zdaniem podłączyli pod komp, skasowali kompem to co tam było i kropka. Aku nie był odłączany bo przy kasowaniu przez interface diagnostyczny nie ma takiej potrzeby. Co do kodu do radia - było już o tym na forum - każde aso ma wgląd do bazy reno w której czarno na białym mają takie informacje. Wiec nawet jesli odpieli aku to zepewne nauczyli szyby automatu i zaprogramowali radio.... Dobrze chociaż że problem znikął bo nie zawsze po wizycie w aso i opłaceniu haraczu tak się dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu uważasz że "orżneli"?

Została wykonana usługa , której sam bym pewno nie zrobił, nie mam sprzetu i wiedzy.

300zł za godzinę pracy to może duzo , ale jak bym tego nie zrobił , to jeździłbym w stresie że może się coś zepsuje po drodze.

Ja zgłosiłem problem , który został rozwiązany , a przy okazji został rozwiązany problem dymienia auta ,który nie był rozwiązany przez 3 lata , juz myslałem że ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!