Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnięcie przy Starcie


GraVeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy myślicie że to może być coś innego niż Koło zmiennych faz rozrządu? W czasie odpalania rano, w sumie w mrozie, bądź po mrozie, charakterystyczny grzechot i spadek napięcia, najczęsciej zgaśnięcie silnika. Czy to może być akumulator?

 

Dodam, iż dzisiaj odpalając go o 13:00 pierwszy raz i na dworzu jest plus 3 odrazu sie uruchomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym Ci napisać ze to aku - ale niestety objawy które opisujesz wskazują na kzfr...

jak miałem słaby aku to czasem rozrusznik "pykał" więc może spróbuj podładować go - jeśli objawy będą to już wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwme, czy KZFR działa na zasadzie, jest zimno więc szwankuje? Ostatnio kilka dni bylo cieplej, powyzej zera i było wszystko ok. Nagle wczoraj zaczął padać deszcz, temp spadła do 0, odpalam silnik i.... trychtrych

 

O co Kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz? bo powiem tak, Jak na wyświetlaczu przełącze na opcje gdzie widać ile jeszcze km przejedziesz na oleju który jest w aucie, mam dziwną sytuacje, ponieważ jest 18 000km a obok widnieje znak klucza francuskiego. Czytałem w instrukcji, że klucz pojawia się jak jest coś nie tak, albo kończy sie olej.

 

Sprawdzaicie czy u Was też ten klucz widnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym, ale czytałem że ta ikonka Klucza francuskiego, pojawia się przy jakichś problemach, więc pytam, czy jak pokazuje mi ile jeszcze mam do przejechania czyli 16 000km + ta ikonka jest widoczna to nic złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie, w moim Scenicu ostatniej zimy pojawił się identyczny problem..:P( Start przy zimnym silniku objawiał się klekotaniem, które bardzo często powodowało gaśnięcie silnika. Czasami dopiero po 3 próbach silnik zaskakiwał, a i tak trzeba go było trochę podgazować, bo ledwo ledwo pracował... Sądziłem, że to problem zimna, ale teraz pomimo ciągłej dodatniej temp. klekot się pojawia, gdy silnik się ostudzi. Oczywiście trwa to krócej i nie powoduje gaśnięcie silnika, ale jest niepokojące... i akurat się to zrobiło wtedy, kiedy skończyła się gwarancja:((( W serwisie powiedzieli, że musiałbym zostawić auto do wystudzenia, tak żeby mogli sami posłuchać, bo na podstawie mojego opisu to zaczęli gdybać: "może pompa paliwowa" albo jakieś inne cuda. Trochę się tego obawiam, bo może to być jakaś jakaś pierdółka, a oni mi wciśną (laikowi w tych sprawach), że to nie wiadomo co, i wywalaj grubą kasę<piwko>((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być:

- czujnik wałka rozrządu,

- czujnik zmiennych faz rozrządu,

- KZFR.

 

W moim przypadku przy podobnych objawach, ale bez klekotania/ grzechotania to był czujnik zmiennych faz rozrządu, ok. 350 zł z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy mineła gwarancja?

Jeśli niedawno masz szansę na partycypację przez RP w kosztach naprawy.

Jak dojdą ci jest zapytaj jak to wygląda. A może w ASO jest nota dla tego auta. Popytaj.

A swoją drogą ile kosztuje teraz KZFR + rozrząd + pompa wody?

JA się zalapałem jeszcze na ostatenie dnigwarancji i ciekawi mnie ile zaoszczędziłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja minęła niestety we wrześniu :roll: A pierwsze objawy usterki zaczęły się pojawiać w grudniu :-/

Co do wymiany pompy wody (bo padło podejrzenie, że to może to), to szacunkowe koszty oceniono na jakieś 4 tyś. złotych :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!