Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam climatronic i jeden problem. Czasami ogrzewanie działa normalnie, a czasami po chwili nie grzeje. nie ważne jak ustawię temperature czy na 15 czy 27 stopni to cały czas dmucha zimne powietrze. Chwilami pomaga wyłączenie silnika na 15 minut... filtr ok.

 

[ Dodano: 2009-03-18, 23:12 ]

PS: Ostatnio dolałem litr borygo i mam wrażenie że jeszcze z litr by wszedł. ale nigdy nie miałem wycieków, a silnik nawet w największe upały się nie grzeje. czy to może mieć z tym coś wspólnego? Ogrzewanie wyłącza się po jakiś 10-15 minutach...może wtedy silnik się wystarczająco ogrzewa i otwiera się termostat? codziennie pokonuję trasę ok 15 km do pracy i tyleżsamo do domu. jadę trasą na której mam 2 razy światła, więc silnik zagrzewa się powoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też mam podobny problem - teraz raczej nie grzeje, niż grzeje, nawet gdy silnik jest rozgrzany jak trzeba, np. 10 km. Zimno leci bez względu na ustawienie pokrętła i włącznie lub nie klimy (manualna). Czasem zaskakuje i nawet grzeje. Z kolei latem miałem kilka razy na odwrót - kilka razy złapałem autko na tym, ze dawał grzanie, nawet jak było ustawione max na zimno.

Czy ktoś wie czego szukać, żeby się pozbyć problemu? Zwłaszcza teraz daje we znaki, jak spadł śnieg i temperatura na minusie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś u mechanika - jak powiedziałem co i jak, to stwierdził, ze pewnie brakuje płynu chłodniczego. I miał rację - dolał w sumie aż 2,5 litra koncentratu! na 3 razy, z przegazowaniem silnika za każdym razem. I ciepełko od razu wróciło :) a dziś jeździłem na -20 stopniach - nie było lekko :) pomoc kosztowała mnie 50 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też :) tym bardziej, że nie maiłem jakichś negatywnych sygnałów odnośnie złego chłodzenia, czy nadmiernej pracy wentylatora...

za kilka dni mam przegląd olejowy, więc od razu sprawdzą co i jak pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!