Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakończonej sesji oraz przerwie w pracy na polu <piwko> znalazłem chwilę na Megane:

- mocowanie akumulatora odrdzewia się zaraz będzie malowane

- fotel kierowcy został pozbawiony usztywnienia (ktoś włożył polarowy worek pomiędzy gąbkę żeby sprawiała wrażenie mniej zmęczonej życiem... debilizm)

- fotel kierowcy i podjęcie próby wymontowania go, efekt obkręcona nakrętka pod autem (zardzewiała totalnie) trzeba będzie wycinać gdy kupię nowy fotel

- ogarnięte kable od instalacji LPG pod maską, filtr gazu już nie tłucze w wentylator chłodnicy

- zdiagnozowany milion pęknięć plastików pod maską (chwytak powietrza, dokładna pod zderzakiem, mocowania lamp)

- pomierzone i dopompowane koła

- naprawiona linka od gazu (już nie ociera od kolektor i nie wyskakuje z mocowania)

 

Powiedzmy, że 5% z rzeczy które należy zrobić ogarnąłem :notacrook: Ale tak to jest jak się kupi auto od Polaka dla którego szanowanie auta to tylko tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wymieniłem filterek powietrza, bo stary miał przejechane ponad 10k i prosił o pomstę do niebios. Oprócz syfu wszelakiej maści na nim, ten jeszcze się jakoś spaczył co mogło powodować zassanie lewego powietrza, hmm właśnie, bo ostatnio jakoś zamułki Megi łapała. Niebawem wymiana oleju, filtr już zakupiony, teraz tylko olej i czas by go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przepaloną żarówkę H7 w prawym i postojową w lewym reflektorze. Szlag mnie trafił bo przez otwory w nadkolach nie mieściła mi się ręka. Trzeba było powalczyc ze zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kierownica powietrza przy chodnicy sklejona i zamocowana tak jak być powinna

- mocowanie lampy sklejone, lampa zamocowana już na sztywno

- rdza na przednim pasie wyeliminowana i pomalowana

- rdza pod filtrem węglowym usunięta, mocowanie filtra zrobione nowe (pomalowane i zakonserwowane)

- dokładka zderzaka zamocowana (poprzedni patent na zszywki nie był taki trafiony...)

- posprawdzane połączenia z karoseria tj. masa w każdym miejscu gdzie zauważyłem :notacrook:

 

A końca nie widać <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że MagicJety mi zdychają to wiedziałem już od dawna, ale dopiero dzisiaj udało mi się zdiagnozować który konkretnie wtryskiwacz padł.

Wprawdzie zdechł tylko 1, więc koszt niby można ograniczyć do ~50zł, ale kto wie ile czasu reszta podziała. Jak tylko pogoda się poprawi to zmieniam cała listwę.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola instalacji głośnikowej "z tyłu" radia. Test każdego z kabli, ułożenie ponowne wiązki... i powrotne włożenie radia z Golfa MK3 :notacrook: które jak się okazało jest tylko 2-kanałowe :) <piwko>

Edytowane przez woytek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sceniolu drugim przebudowałem buzer od fabrycznych czujników cofania z bagażnika do podsufitki, za roletę przedniego szklanego dachu. Oczywiście ze zwróceniem uwagi na takie poprowadzenie przewodów, by nie kolidowały z kurtynami bocznymi. Obecnie z fotela kierowcy jest lepiej słyszalny sygnał przy grającym radiu i dmuchawie na najwyższym biegu. Teraz latem cofając z miejsca parkingowego, klima zazwyczaj daje na maxa jak auto stoi nagrzane i buzer za tapicerką bagażnika był mało słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!