Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem świece ( a tak apropo świec czytałem na forum różżnnnnnnnnne wypowiedzi w tej kwestii, jakie kto kupuje) natomiast w warsztacie stwierdzili iż są one zakwalifikowane w zależności od silnika i roku produkcji i stosownie dedykowane)a aaaaaaaaaaaa i kupiłem w biedronce dywaniki michelin do mojej megii

Edytowane przez thomasleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie zostało zrobione: wszystkie żarówki w zegarach, klocki hamulcowe przód, łożysko lewe przód, filtr powietrza, zaspawany tłumik środkowy (tzw. odpadł ale dało się dospawać kawałek rurki i jest cycuś glancuś :applause: ), jodła umyta, wysprzątana i dopieszczona woskiem koloryzującym i plakiem do plastików <ok>

Edytowane przez Megi98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś prawie kupiłem i prawie wymieniłem sprawny czujnik temp. cieczy... Czyli naprawiłem niesprawny układ chłodzenia. Okazało się, że odpowietrzyć trzeba było układ i wiatrak się zaczynał kręcić. 70-85 zł w kieszeni, a odpowietrzenie kosztowało mnie 5zł bo musiałem kupić kluczyk "dziesiątkę", i oczywiście się oparzyłem gorącym płynem. Warto było ! Dla potomnych dodam, że zamiennik zbliżony oryginałowi, do silnika K4M ma oznaczenie FAE 33724.

Edytowane przez RACHE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceniolowi drugiemu, a właściwie jego czujnikowi automatycznych świateł "wmówiłem", że cały czas jest ciemno, przez rozebranie tegoż czujnika i zaklejenie soczewki pod szybą, czarną taśmą 3M.

Dosyć często mi się przytrafiało tak kierunkowskazy zmieniać, że z pozycji świateł mijania przypadkowo i nieświadomie przełączałem na postojówki, czyli 1 pozycje w stronę zera. Bardzo delikatne są te progi na pierścieniu. Obecnie, po zaklejeniu tej soczewki, jest zero cały czas i aktywowany automat. Obaczymy jak to będzie się spisywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zrobiłem ale mechanik :

parę dni temu :

Kompletne wahacze TRW

Sanki

Końcówki drążków

Zbierznośc

 

a dzisiaj od rana :

3 poduszki silnika

Kompletny rozrząd

Pompa wody

Wymiana Oleju

Wszystkie filtry

Wymiana tylnej lampy

Nowe końcówki wydechu

Naprawa mechanizmu wycieraczek

+

wyczyszczony portfel ! :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem dziś poprawić zaklejenie czujnika od świateł. Okazało się, że bardzo oszczędnie podszedłem do zaklejenia. Nie wystarczy zakleić samej wypukłej do środka czujnika soczewki, a że robiłem to wieczorem, to wszystko wydawało się poprawne.

Tak wiec dziś została zaklejona cała pleksi, która przepuszcza światło dzienne do czujnika i w dzień działa już poprawnie czyli światła się włączają i nie gasną, dopiero po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi.

Taśma jest przyklejona od spodu tarczki na której jest żel do automatu wycieraczek, (bez jej odrywania od szyby) a nad płytką z elektroniką.

Czas przeróbki 20 minut, a operacja jest odwracalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z fabrycznym brakiem w sceniolu drugim (taka wersja) samosciemniającego lusterka wstecznego zakupiłem dziś takie w All..... Z tej okazji przeprowadziłem poszukiwania domniemanej, fabrycznej instalacji i kostki nad podsufitka, zapuszczając tam kamerkę podłączoną do lapka.

Tak przy okazji, chyba sobie sprezentuję endoskop techniczny, zapewne jeszcze nie raz może się przydać w podobnych sytuacjach. Niestety wtyczki i taśmy nie stwierdzono. Są wprawdzie 2 taśmy w lewym słupku z których jedna biegnie do czujnika świateł i czujnika temperatury w obudowie podstawy lusterka, (5 ścieżek) a druga (6 ścieżek) podzielona na 2x3 biegnie do lampek w podsufitce.

Czyli fabrycznej instalacji także brak. Z tego powodu, skoro już przednia część podsufitki była odchylona, od razu poprowadziłem przewody od lampki do lusterka, przygotowując tym samym instalację do podłączenia zakupionego i oczekiwanego lusterka z czujnikami światła. Do 2 dni powinno nadejść przesyłką kurierską. Tak więc będzie okazja do następnego wpisu w ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nabita i sprawna, chłodzi że ho ho. Za parę dni na kontrole przy świetle UV czy nie ma wycieków. No ale myślę że wsio jest dobrze. Koszt = 150,- zł nabicie od zera do 750g + 20,- zł ten marker co świeci przy UV, do tego mam do wykorzystania ozonowanie za 1gr bo taka promocja, jaka szkoda, że klapka recyrkulacji mi nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafundowałem sceniolowi drugiemu nową szybę przednią. Fabryczna miała kilka drobnych odprysków, jeden z nich w okolicach czujnika deszczu i zmierzchu. Demontując oryginalne lusterko by wymienić je na fotochromatyczne, byłem za delikatny i od odprysku poleciała rysa do góry pod uszczelkę. :applause:<ok> Niby mało dostrzegalna, bo na zakropkowanym pasie i można było zaryzykować by tak jeździć ale to juz osłabienie szyby i kuszenie losu.

Co ciekawe w warsztatach szklarze demontują te lusterka lekkim młoteczkiem. Jedno szybkie, lekkie uderzenie i lusterko w garści, a szyba cała.

Tak więc mam nową szybę, podpatrzone kilka prostych sposobów na demontaż podszybia i wycieraczek w sceniolu drugim, w kilka minut za pomocą 2 kluczy płaskich i małego śrubokręta (dosłownie 5 minut) i wymienione lusterko, wszystko działa jak należy. Jedynie nad czym można biadolić to to, że mam chyba najdroższe lusterko fotochrom na forum. Pocieszeniem jednak są sytuacje, (a też ponoć, bo z relacji "szybiarza", takich przypadków jest wiele ) że równie drogie mogą być pióra wycieraczek. ;)

Jako ciekawostkę dodam tylko, że do kostki z lusterka idealnie pasuje podwójny pin z przewodami od diody zasilania lub dysków w PC-cie, który wpina się na płytę główną. I takie właśnie przewody dolutowałem do lampki. Można też zastosować potrójną wtyczkę od wentylatora na procesorze.

30072011ncn.jpg 30072011001.jpg 28072011001.jpg

28072011010.jpg 28072011004.jpg 28072011002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!