Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

moja renówka dzisiaj została wymyta po zimie, wyglinkowana, dostała nowy wosk, odświeżenie plastików zewnętrznych, odgrzybienie klimatyzacji i nowy filtr kabinowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielona wymienione: rozrząd, pampa wody, paski, płyn chłodniczy, uszczelniacze, lewa końcówka drążka kierowniczego, dwa łożyska z tyłu (z czego jedno na gwarancji)aaaa jeszcze klocki przód. Czarna zatankowana po klapkę.

Edytowane przez baciuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosenne czyszczenie zaliczone :( , megi wymyta z zewnątrz i w środku. Popsikałem kanały nawiewów środkiem do czyszczenia, jutro ozonowanie i nowy filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P dzisiaj z okazji 1 maja wymieniłem w końcu samodzielnie pasek rozrządu :P pełen sukces, silnik pali, a nawet chodzi lepiej, a może to takie wrażenie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio odwiedziło hamownię i mile mnie zaskoczyło. O dziwo silnik wypluł w serii nieco więcej mocy i momentu w stosunku do wartości katalogowej. Sądziłem, że taki gift od fabryki dostawały tylko TCe, a tu mała niespodzianka :(

Po programie auto świetnie ciągnie z dołu, nie zamula poniżej 2000rpm, co w serii zdarzało się notorycznie. Jeździ teraz prawie tak samo jak 1.9 dCi w Megane II.

Jedyny minus jaki zaobserwowałem, to bardziej odczuwalny brak 6 biegu. Niestety skrzynia skutecznie tłumi potencjał silnika i trzeba się mocno pilnować, bo chwila nieuwagi i już pojawia się na blacie ponad 3000rpm ;/

post-45932-0-13936600-1367492639_thumb.jpg

Edytowane przez Wolfson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie umyłem wczoraj auto a dziś deszcz :( . Trudno. Megi zaliczyła dziś ozonowanie, plus nowy filtr kabinowy oraz wymiane oleju na ELF 5W-40 wraz z filtrami. Sezon letni rozpoczęty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem tapicerkę fotela kierowcy w sceniolu drugim, dziurka się zrobiła na boku trzymania bocznego, na oparciu od strony drzwi.

Dodatkowo w czasie deszczu zmyłem wczorajszy brud, po wpadnięciu w gigantyczną brudną kałużę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poradnikowi napisanemu przez kol. Garlok :unsure: , bez problemu wymieniłem przepaloną żarówkę podświetlenia pokrętła nawiewu. Drugą też wymieniłem na nową. Wszystko ładnie równo podświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6h pracy... odkurzanie wnętrza, czyszczenie kokpitu, odswieżenie wycieraczek, mycie Megi, pastowanie lakieru (czeskie Tempo), pastowanie alufelg (K2 Aluchrom), pastowanie plastików (K2 Bono czernidło), czyszczenie szyb z zewnątrz i wewnątrz, malowanie zacisków i bębnów... piwko do tego i majówka udana;)

Edytowane przez lukas87osw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Scenica w okrojonej wersi ( ale z klimą ) i postanowiłe zrobic go na full-dzieki forum

- zamontowałem elektryczne szyby tył+panel sterujący

- zamonowałem cały zestaw audio Tuner List+ duży wyświetlacz+pilot

- zegary z komputerem + manetka

Czas pracy 1 dzień - 12 rbh + 4 piwa :unsure:

Edytowane przez gniotek750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!