Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Jaśniepan powiedział że jego akumulator nie ma ochoty odpalać w takich warunkach (ma raptem 2 lata) zamieniłem akumulator na awaryjny bedący w firmie i jego własny naładowałem niedawnonabytym nowym prostownikiem z Lidla, jutro podmiana bateryjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drenaż kieszeni poprostu:)no ale czego się nie robi...co w tych samochodach jest takiego!!!Po jutrze przegląd z wymianą oleju, filtrów w ASO, nowa Futura już czeka na instalacje-tak apropo do tej Futurki trzeba miec automatyczną ładowarkę max.14,5 V ,także na drugi raz zastanowiłbym się nad takimi cudami bo znów drenaż...Qrcze ale zniwa mają producenci akumulatorów...B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniepan ma założony swój własny naładowany akumulator, przełożone CB, zapas płyt, nowe pióra wycieraczek, wyczyszczone lampy i lusterka, krótko mówiąc przygotowany do ciężkiej trasy. Ciężkiej dla mnie bo do przejechania ok. 300km. a wydech praktycznie kończy się za kolektorem; w okolicach 100km/h daje się jakoś wytrzymać ale jakiekolwiek dodanie gazu to już radosny huk, o zużyciu paliwa nie wspomnę.

 

Zatem na jutrzejszy dzień (a właściwie jego niecałe pół) przyjmuję kryptonim GRZMOT B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony łącznik elastyczny wydechu (siatka) w Jaśniepanu, katalizator mógł pozostać ten sam. Koszt 250zł. Ponadto lewa dysza od spryskiwacza dostała strzał ze sprężonego powietrza i przeszły jej objawy przerostu prostaty :)

 

Przebieg akcji GRZMOT:

 

O 5:30 Jaśniepan został wyprowadzony i wycelowany w stronę Trzebini gdzie miałem dogadaną wymianę katalizatora o 1100zł. taniej niż w Warszawie co tłumaczy taką wyprawę. Jako że samochód emitował dźwięki o głośności niedopuszczalnej o tak wczesnej porze błyskawicznie (mimo padającego śniegu) ulotniłem się z terenu osiedla. Po pokonaniu ok. 30 km. do Nadarzyna mogłem osiągnąć prędkość przelotową rzędu 100km/h co było jeszcze znośne dla mojego zmysłu słuchu. I tak sobie jechaliśmy: najpierw swiatła, następnie GRZMOT a za nami tuman śniegu :( Póki utrzymywałem stałą prędkość bez gwałtownego dodawania gazu hałas był na akceptowalnym poziomie. Po mniej więcej 1,5h zarządziłem postój dla wyciszenia w okolicach McDonalds na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Dla własnego bezpieczeństwa jechałem z uchulonym prawym oknem coby się nie zatruć-echo jakie do mnie dobiegało przy wyprzedzaniu ciężarówek było niesamowite. Przyjemna (powiedzmy) podróż trwała do Poczesnej gdzie zaczęło się korkować (Częstochowę ok. 8:00 przejechałem prawie bez zatrzymania). I wtedy nastąpiła masakra, wymęczony element zaprotestował stanowczo wobec takiego traktowania i zaczął wydawać coraz głośniejsze odgłosy buntu, samochód coraz bardziej słabł, zaczęły poajwiać się wibracje. Nawet Meat Loaf w odtwarzaczu się zbuntował i płyta zaczęła przeskakiwać, dziwne wibracje weszły w mój fotel, łoskot narastał..... Szczęśliwie uwierzyłem nawigacji która mnie skierowała na A1 w okolicach Jaworzna, mina pani w okienku poboru opłat była bezcenna, znajomy do którego zmierzałem stwierdził że słyszał mnie już jak zjeżdżałem z autostrady.... Po opuszczeniu pojazdu łomot i dzwonienie dalej trwały w mojej mózgownicy. Kiedy samochód został już wydany po naprawie nawet po włączeniu silnika wydawało mi się że słyszę.......CISZĘ <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zamontowałem w moim autku nowe boczne kierunkowskazy, posprzątałem bagażnik i schowki, zatankowałem do pełna za 158,03zł i wybrałem się w pełną atrakcji ;-) podróż do Bydgoszczy i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po przeglądzie, 3h się wysiedziałem, kawkę wypiłem-solidny garnek dostałem- strasznie miła Pani była; jak czyta to dzięki i zapraszam na rewanż.<ok>.A tak apropo to sam byłem ciekaw co mi powiedzą bo jeszcze oprócz wymiany tarcz nie robili mimo jak mam go 3 lata i 50kkmm przejechane(2004). Widocznie w miare uczciwy człowiek mi go sprzedał i mozna polecić jego komis. Wiele rzeczy na to wskazywało no ale lepiej niech tam obejrzą znawcy.Dobra nie zanudzam , trza zbierać na wymianę rozrządu:(.Pozdrawiam all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!