Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaki olej do hydrauliki dachu


Instincts

Rekomendowane odpowiedzi

1998 1.6 16v
w tym roczniku taki silnik? i pewnie ma ze 100 KM <piwko> :P :P

NR1 1,6 16V 107 KM

589856822

NR 2 1,6 8V 75-90 KM

574869135

popraw błąd nie piszemy hydrałliki tylko hydrauliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Otóż: zupełnie nie mam pojęcia co wlać do zbiorniczka przy silniczku, który steruje rozkładaniem i składaniem dachu. Zbiorniczek jest pusty (moje zaniedbanie, a raczej niewiedza) i nie wiem co wlać, czy można mieszać albo jak sprawdzić co było i ew kupić taki sam. Dziękuje za poodpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

wie ktoś moze jaki olej wlewa sie do tego mechanizmu otweirania dachu w megane cabrio ? skonczyl mi sie jest juz na minimum i nie chce sei dach otweirac w ogole? z tego co wiem to jkais olej hydrauliczny ale jaki pomożcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cytat:

"Witam, kiedy dach w megane zaczyna cho­wać i wycią­gać się bar­dzo powoli lub wydaje dziwne dźwięki warto spraw­dzić poziom płynu w pom­pie “od dachu”. Dobrze jest też rów­nież przed roz­po­czę­ciem sezonu spraw­dzić jego poziom aby potem przez całe lato bez obaw cie­szyć się piękną pogodą, jak to zrobić ?

 

Pompa dachu znaj­duje się po lewej stro­nie po otwar­ciu bagażnika

 

Na górze mamy duży zbior­nik wyrów­ny­wa­czy płynu jeśli jego ilość przy roz­ło­żo­nym dachu jest na środku skali ozna­czać to może wła­ściwą ilość płynu acz­kol­wiek dobrze jest się upew­nić jaka jest ilość płynu przy zło­żo­nym dachu. Wtedy z reguły płynu jest mniej i jeśli poziom zszedł poni­żej mini­mum należy ten brak uzu­peł­nić aby nie uszko­dzić pompy hydraulicznej.

 

Wpierw trzeba zadzwo­nić do pobli­skiego ASO Renault i zamó­wić płyn o takim ozna­cze­nia numer kata­lo­gowy 77 11 172 160 . Sam czę­sto spo­ty­ka­łem się z pyta­niami ze strony pra­cow­ni­ków ASO skąd znam to ozna­cze­nie lub czy jestem pewien że chce ten płyn, szcze­rze mówiąc sami pra­cow­nicy ASO czę­sto nie posia­dają wie­dzy na temat tego płynu i mogą pokręt­nie wma­wiać że niema takiego arty­kułu, wów­czas naj­le­piej zadzwo­nić do innego ASO i twardo zama­wiać arty­kuł o ozna­cze­niu według sys­temu ASO nr 77 11 172 160 .

 

Koszt takiego płynu waha się prze­waż­nie od 50zł do 60zł za 500ml. Kiedy zaku­pimy już płyn (prze­waż­nie trzeba cze­kać na spro­wa­dze­nie około 2-3dni) należy zaopa­trzyć się w strzy­kawkę ponie­waż sama bute­leczka jest za duża aby ją prze­chy­lić do zbior­niczka. Strzy­kawkę bez pro­blemu możemy kupić w aptece <czerwona> im więk­sza tym lepiej. Uzu­peł­niamy poziom płynu stop­niowo, naj­le­piej po każ­dej dawce zło­żyć i roz­ło­żyć dach tak aby płyn roz­szedł się po węży­kach. Pamię­tajmy za każ­dym razem spraw­dzić poziom na zło­żo­nym i roz­ło­żo­nym dachu. Powo­dze­nia :mrgreen:"

 

Arty­kuł pochodzi z meganecabrio.pl i czę­ściowo z forum cabrio-clubu

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!