Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ESP - na ile się przydaje?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Widać wszyscy wypowiadający się na nie dla ESP nigdy takowego systemu nie posiadali!!!!

Nawet podczas normalnej (spokojnej) jazdy podczas deszczu zdziwilibyscie sie ile razy system sie załacza - oczywiście gdybyscie mieli kiedykolwiek z nim do czynienia.

 

Generalnie system jest świetny - zwłaszcza w połaczeniu z ASR.

 

A tak trywialnie to mozna porównać wypowiedzi porzedników do wypowiedzi o funkcjonalności climatronica - niby po co elektronika? - ale kto miał auto z climatronikiem nigdy już nie będzie chciał manualnej...

 

Reasumując ESP jes ŚWIETNE - a koszt 2500 jest znikomy do jego zalet.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne załozyli mu razem z LPG w tym samym warsztacie.

Nawet podczas normalnej (spokojnej) jazdy podczas deszczu zdziwilibyscie sie ile razy system sie załacza
może jest wadliwy, działanie systemu sygnalizuje zapalenie kontrolki i naprawdę trzeba się postarać aby ją zobaczyć - nie mówię o Renault może tutaj działa to inbaczej 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nawet podczas normalnej (spokojnej) jazdy podczas deszczu zdziwilibyscie sie ile razy

 

Hmmmm spokojna powiadasz??? A co dla Ciebie znaczy te słowo?? Bo co innego będzie to oznaczać dla Kubicy, co innego dla normalnego kierowcy a co innego dla kierowcy który podczas kierowaniem auta przybiera pozycję leżenia na kierownicy :)(bo są tacy którzy dosłownie siedzą na kierownicy i jadą lewym pasem na autostradzie :-/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP działa jak przód albo tył traci przyczepność. Chyba przyblokowuje przeciwne koło lub 2 koła jak jedno i 2 gie straci przyczepność. Tak mi się wydaje z moich obserwacji... Jak przód staje się podsterowny i traci przyczepność przy zakręcie w lewo to czuję że lewy tył hamuje. ESP sam w sobie jest dobrym systemem. Niestety ABS jest chyba niedopracowany. I wiele osób się na niego skarżyło iż w zimie przy mocnym gwałtownym skręceniu kół i depnięciu w hamulec auto głupieje i sunie dalej. Nawet z ESP. Dopiero jak puszczę hamulec i działa sam ESP auto się gwałtownie stabilizuje - aż miło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne załozyli mu razem z LPG w tym samym warsztacie.

 

Bardzo wyszukany żart!!!

 

Twojej staroci z początku lat 80-tych bał by sie dotknąć nawet gazwonik z "warsztatu LPG"

 

cyt.:

Nawet podczas normalnej (spokojnej) jazdy podczas deszczu zdziwilibyscie sie ile razy system sie załacza

może jest wadliwy, działanie systemu sygnalizuje zapalenie kontrolki i naprawdę trzeba się postarać aby ją zobaczyć - nie mówię o Renault może tutaj działa to inbaczej

 

No własnie...nigdy na oczy nie widziałeś,w aucie nie miałeś a wiele dyskutujesz...

 

PS. ESP miałem w Golfie IV variancie z 2002r. W megance nie mam czego żałuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie tak czytam i czytam i sam sie dziwie.20 lat temu nikt o takich systemach nie slyszal a samochody jezdzily. Teraz autka napakowane elektronika a wypadkow coraz wiecej i coraz gorzej wygladajace. Moze pokolenie gier komputerowych mysli ze na drodze to to samo co na ekranie? Za kolkiem trzeba myslec i przewidywac co moga inni zrobic a nie tylko rura i do przodu. Te wszystkie systemy sa bardzo przydatne ale w polaczeniu z myslacym kierowca. Nie pije tutaj do nikogo, tylko stwierdzam fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kolkiem trzeba myslec i przewidywac co moga inni zrobic
:)

Dokładnie, je jeżdzę często youngtimerem z wyboru - w nm mam 100% kontrole nad autem i moge polegac tylko na swoich umiejętnościach. Oczywiście prędkości też rozwija mniejsze, ale nie mam problemu że zacznie mi świrowac elektronika i będzie groźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak czytam te głupie posty to się za głowę chwytam. System esp jest po to, aby w skrajnie niebezpiecznych sytuacjach pomóc kierowcy. A tu głupie komentarze typu samemu trzeba myśleć itp. Wiadomo trzeba myśleć i przewidywać, ale już nie jeden najmądrzejszy na świecie się przejechał na swojej mądrości. Jesteśmy tylko ludźmi, każdy może się pomylić, źle zareagować, i właśnie wtedy ma nam pomóc esp.A wy wszyscy uważacie że jesteście nieomylni, i najmądrzejsi za kierownicą. Moim zdaniem warto za to esp dopłacić. Ja miałem już jedną sutyację, konkretnie było to na trasie szybkiego ruchu, jechałem 120 po lekkim łuku, było ciemno, kałuża wody, za późno ją zuważyłem i zaufajcie że gdyby nie esp nie wyprowadziłbym auta z poślizgu. Wam wszystkim się wydaje że pojeździcie w zime na parkingu poślizgiem przy 30 km/h i już jesteście rajdowcami:-) Moje zdanie jest takie, jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa to stawiajmy je na 1 miejscu. Wiadomo możemy wydać kase i nie przyda się nam ani razu w żadnej sytuacji, ale w życiu nic nigdy nie wiadomo.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - mam ESP w drugim samochodzie.

Jak dla mie to : rozsądek - opony - elektronika.

Więc pod względem technicznym to przede wszystkim dobre opony dostosowane do twojego stylu jazdy i dróg. One łączą cię z jezdnią i jak przyczepność jest be to i elektronika nie pomoże, tak samo kiedy naprawdę przegniesz.

Masz kasę, to oczywiście warto takie rzeczy brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Taaaak ......

Ostatnio czekając na żonę pooglądałem z ciekawości na parkingu tą "podstawę" na zimę i powiem tak : lepsze letnie wywalam niż około 50% użytkowników z tego parkingu miało zimówki na alusiach. Więc, chyba jest po mojemu :-/ .

 

Przydałoby się przypomnieć sobie co mówi regulamin forum o cytowaniu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!