Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dzwoniący napinacz paska 1,9 dci


Robertto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników Megi

Posiadam model 1.9 dCi z 2002 i też pojawił się u mnie problem z dzwoniącym napinaczem. Miało to miejsce przy wolnych obrotach. W serwisie Renault mechanik stwierdził od razu wymianę napinacza. Zakupiłem tą cześć i wymieniłem w warsztacie mechanicznym. Zero poprawy. Wróciłem do serwisu i tam powiedzieli mi, że zwykle wymienia się komplet (pasek, koło pasowe alternatora ze sprzęgłem ograniczającym wibracje, napinacz i dolna rolka-koszt kompletu po rabacie ok. 570 zł). Po wymianie samochód cyka jak pszczółeczka. Koło pasowe koniecznie trzeba wymienić po uprzednim wyjęciu alternatora. Koło odkręcamy, przy użyciu momentu obrotowego.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie skończyło się na wymianie koła pasowego alternatora (ASO - bolało .. ponad 400zł) i przykre dźwięki się skończyły

poza tym też miałem problem z zsuwającym się o jeden ząbek paskiem - dodano mi jakś podkładkę dystansową na którymś kole pasowym (czy coś takiego) i pomogło - zapłaciłem 15zł za robociznę i 30 za pasek

 

samochód chodzi ok ale wg mnie jest zbyt głośny więc wiosną zostanie sprzedany i już :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Ostatnio na swiezo przerabialem temat skaczacego paska alternatora.Podjechalem tylko wymienic pasek po zalozeniu nowego pojawilo sie dziwne klekotanie.Dali nowy napinacz paska nic dalej to samo.Kazalem zalozyc z powrotem moj stary pasek i stary napinacz,dalej sie pasek trzepie niemilosiernie w dolnym zakresie obrotow.Napinacz tez doetal dziwnych drgan.Pasek furkota na dole miedzy kolem zamachowym silnika a mala rolka.Wszystko nowe i kicha.Ostatnia szansa wymiana kola alternatora i strzal w dziesiatke po tej zmianie wszystko wrocilo do normy i jest luxus.Wszystkie uzyte czesci to zamienniki,bo serwis sam nie wie ile brac za czesci skandal poprostu.I tak napinaczpaska -212pln,kolo ze sprzegielkiem na alternator-220pln+pasek+3 dni nerwow bo nie wiedzieli w warsztacie co z tym zrobic bo takiego przypadku nie mieli.Razem ponad 500pln.Dobrze ze chociaz dziala uff :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taką akcję miałem na 2 dni przed urlopem w Zakopanem (mieszkam w Koszalinie, więc kawałek do przejechania miałem). Mechanicy nie zdążyli uporać się z tym, i jechalem z dzwoniącym paskiem. Cud że go nie zgubiłem.

Różnica w kole alternatora polegała na tym, że w moim aucie jest jakiś typ koła który robiony jest tylko przez Renault i po znajomościach w serwisue dostałem go chyba za 475 zł. ) normalnie w detalu powzej 500 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć

Miałem to samo stukanie.

Na Grochowskiej w Garażu zasugerowałem (mądry o informacje z forum) że to sprzęgło koła alternatora. Chłopaki pochylili się i potwierdzili diagnozę.

Działo się to w marcu i po wymianie stuki znacznie ucichły.

Teraz gdy mamy temperatury od 15 stopni w górę stuków brak.

Podejrzewam że wstawiono mi zamiennik bo zapłaciłem za tę część coś ponad dwieście złotych więc porównując z poprzedniakmi dość tanio.

Zobaczymy co będzie na jesień.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Mam prośbę , u mnie jak jest silnik zimny jest cichutka, fajna praca silnika, natomiast jak silnik się nagrzeje ta praca staje się głośna i jakby pracował na wolniejszych obrotach oraz ustępuje po "przegazowaniu" do 5 tys. obrotow ale też nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego grego15, to jest taka usterka, której nie da się zdiagnozować nie widząc i nie słysząc. Najpierw musisz oglądnąć na zimnym silniku; stan paska, wszystkich rolek - czy nie mają rantów, wytartej bieżni, obejrzyj kółko na alternatorze, chwyć je ręką i spróbuj poruszać równolegle do osi alternatora, nie powinno się kiwać, Obejrzyj czy kółko to nie wcina się w obudowę alternatora. Potem należało by odpalić silnik i obserwować pracę paska, przy różnych prędkościach obrotowych i słuchać czy nie wydaje jakiś dźwięków, ale pewnie nic nie usłyszysz, bo zupełnie inaczej słychać jak siedzisz za kierownicą a inaczej jak stoisz przed autem. Pozostaje zdjęcie paska i sprawdzenie wszystkich elementów, być może trzeba je będzie wymontować z auta, żeby ocenić ich stan.

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=1089&...3ko+alternatora

To jeden z tematów, a jest ich naprawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich

Nie chce zakładać kolejnego tematu wiec przyłączam się. Mam taki problem a mianowicie gdy ruszam na pograniczu przyczepności opon słyszę jakiś pisk dobiegający z silnika Może to być pasek rozrządu dodam tylko ze niedawno był wymieniany cały rozrząd, a moze to wina paska od alternatora Co mam z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Wiem że odpowiedz jest pózna ale może sie komuś przyda co jeszcze ma zamiar kupić Scenica. U mnie hałasował napinacz i patrzac od spodu, latał i podskakiwał pasek klinowy. Pomimo wymiany napinacza nadal hałasowało i dzwoniło. Dzis okazało się że wina leży w rolce alternatora tzw: sprzęgiełko, nie było go słychac, ale okazało się po rozebraniu że nie obracało się swobodnie. Wymieniłem to koło alternatora, załozyłem nowy napinacz i muszę powiedzieć że działa jak fabrycznie nowy a pasek sunie jak po szynach, żadnych niepokojących dzwięków. Dobry sposób to bierze się kawałem kijka, przytyka do danej cześci i przytykając ucho do tegoz kijka, słychać bedzie która czesc hakasuje i najbardziej przenosi dzwiek.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia Aston76

Edytowane przez Mariusz112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!