Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam taki problem: podczas manewrowania gdy kierownica przechodzi przez stan "0" (tzn. na wprost) słychać taki dziwny brzdęk :mrgreen: Przy delikatnych ruchach kierownicą wszystko jest OK. Czy miał ktoś coś podobnego? Co to może być?

Na ostatnim przeglądzie w ASO (jakieś 3 miesiące - 3000km temu) powiedzieli, że wkrótce do wymiany będą jakieś drążki, a 2 tygodnie później na przeglądzie technicznym nie w ASO na szarpakach wszystko było OK. Czy to może być to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stuki występują tylko przy manewrowaniu kierownicą (a nie podczas jazdy), to mogą to być końcówki drążków, może się też okazać, że drążki są wybite z jabłka, ew. jakieś luzy w układzie kierowniczym. Możesz otworzyć maskę i posadzić kogoś za kierownicą aby nią szarpał lewo-prawo tak 15cm i słuchać gdzie i co stuka. Jabłko powinieneś widzieć po otworzeniu maski i zdjęciu osłon silnika. (u mnie w mI widać bez problemu, jak to jest w mII poukładanie dokładnie nie wiem). Gumy na końcówkach drążków mogą stukać podczas jazdy. Sprawdź i opisz dokładniej te stuki :mrgreen: Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy np przy zjeździe z ronda - gdy koła przechodzą z pozycji "w lewo" w pozycję "w prawo" i odwrotnie też to słychać. Próbowałem już słuchać na parkingu, ale przy włączonym silniku na zewnątrz nic nie słychać, a bez włączonego silnika w pozycji "0" pomijając to, że nie działa wspomaganie to włącza się blokada kierownicy... Mam wrażenie, że ten stuk przenosi się na kolumnę kierownicy i w środku jest bardziej odczuwalny niż na zewnątrz.

Spróbuję jeszcze popatrzeć pod maską, może też na jakimś kanale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włączysz zapłon to kierownica nie będzie się blokować, możesz posłuchać wtedy gdy koła mają duży opór o podłoże czy stuka lub podnieść przód samochodu (wtedy koła będą lekko się skręcały).

Jeżeli ruszając kierownicą na sucho stuki będą występowały tylko wtedy, gdy kierownica przechodzi przez punkt 0, nawet gdy lekko kręcisz, to może to być przekładnia. Moim zdaniem drążki stukałyby gdy szarpiesz kierownicą przy dowolnym skręcie kół. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest z hands free musi wcisnąć hamulec (możebyć na luzie) i nacisnąć start. Jeśli auto jest bez hands free musi na wrzuconym biegu przycinąć start z wciśnietym hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba., jeżeli auto jest na luzie, wciśniesz hamulec i start to nie odpalisz silnika? U mnie się nie odpali z hamulcem gdy jest na biegu.

 

[ Dodano: 09-05-2009, 20:10 ]

Trochę też się obawiam, że to przekładnia...
jak dla mnie to wygląda na stuki z kolumny kierownicy. Mam podobne objawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem zapłon z hamulcem na biegu :mrgreen:, popatrzyłem i na 95% to łożysko nad MacPhersonem od strony kierowcy. Widać jak przeskakuje. W najbliższych dniach trzeba będzie oddać do naprawy ;)

Wielkie dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to skoro mam podobne objawy jak RafalInDoor, to może u mnie też łożysko stuka :shock: .

Qrcze już kilku mechaników zdiagnozowało kolumnę kierownicy.

pizza, jeżeli się sprawdzi to masz verv mucias cervezs :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko potwierdzone w ASO - koszt wymiany z obu stron to około 465zł.

 

Zalecono też wymianę drążków kierowniczych, zeby luzy nie obciążały dodatkowo nowych łożysk ale nie polecam w ASO, bo chcą około 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!