Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkie elementy "psujące" areodynamikę auta w szczególności bagażniki dachowe i rowerowe mogą znacznie zmienić (na niekorzyść oczywiście :evil: ) zużycie paliwa, a im większa prędkość tym bardziej :cry:

Zestaw rowerów na dachu przy szybkiej jeździe autostradą może zwiększyć nawet o 50%

 

Najlepsze pod tym względem są bagażniki na hak holowniczy, gdzie rowery są maksymalnie nisko i "chowają" się w cieniu samochodu, najgorsze to takie na tylną szybę gdzie zamocowane są wysoko i poprzecznie do jazdy (działa to jak wielki hamulec areodynamiczny).

 

Tak samo jeżeli się w danej chwili nie używa belek poprzecznych przy relingach to lepiej je zdjąć. Mogą kosztować nawet 0.5 litra na 100 przy szybkiej jeżdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdrozszym paliwem jest V-Power Racing 100 oktanow... Benzyna do diesla? ;-)

 

 

Btw. ja nawet jak otworze szyberdach, to czuje ze opor jest wiekszy (w Megankach szyberdach wyskakuje do gory i jedzie do tylu). Po przyspieszeniach mozna wyczuc. spalanie w cieple dni tez mam wieksze :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak otworzę szyberdach to już go nie zamknę :mrgreen:

a tak serio to z otwartymi szybami faktycznie czuć dużo wiekszy opór...

 

zrobiłem test ostatnio... na prostej gazu tak umiarkowanie- prędkość około 80km/h, 4 bieg, komputer na spalaniu chwilowym.

 

Spróbujcie tak z otwartymi szybami i zamkniętymi>!!!!

ja byłem zszokowany wyniiem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie pochwale ile moj pali Scenic 2,0 +LPG

trasa: srednio 130-180 - ok 10-11 lpg (z klima litr wiecej)

trasa do 130km/h ok 8,5l lpg

Miasto przy spokojnej jezdzie ok 10 lpg

Miasto przy glebszym deptaniu do 12 lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 'Enerdżak':

 

trasa 4.2l - 4.5l - prędkość 100-110 km/h

miasto 7l - nic niżej, jazda bez deptanki

miasto 8l - jazda z deptanką

średnie 5.5l - 6.5l - jazda dynamiczna /tryb mieszany

 

Jak na 1997 i 1.4 to nienajgorzej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!! to jest moj 1 post.

 

moje 1,5 dCi 105 ps Grandtour pali na miescie przy jezdzie emeryta jakies 5,8l przy dynamicznej 6,3. Na trasie udalo mi sie zejsc jak narazie przy dynamicznej jezdzie do 4,8 (120/140 km/h). posiadam ja od 5 miesiecy, przy mojej jezdzie wydaje mi sie ze to niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane Classic 1.6 16v 2001 r.

 

Zwykle odcinek 15 km z okolic podmiejskich do Gdyni + po Trójmieście

średnia zazwyczaj 8,4 do 8,6 l/100

 

Profil jazdy: but, but, but.

 

Jak się kręciłem tylko po mieście, to ok. 9l/100.

Najniższe spalanie kiedykolwiek odnotowane: 7,2l/100 wlekąc się 120/130 autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam kilka aut i okazuje sie ze megi jest najekonomiczniejsza z nich wszytskich pali (sam czasami nie wierze)

trasa 7.2 do 9 LPG

miasto 8.8-11 LPG

co lepsze to co pokazuje komputer pokładowy zgadza sie z miernikiem na stacji... rozbieżności max 0.1 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja

Po przejechaniu ok 60tkm wychodzi średnio 7,5 l LPG (uśredniona jazda po trasie Częstochowa Warszawa i po GOP Gliwice, Bytom). Trasa ok 120-130km?h. Jak do deski to ponad 10l. Do to tego miesięcznie doliczyć trzeba Pb z 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!