Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Vmax, czy ktoś z was wie jaka jest Vmax meganki 1.6 v16 110 km ?

peace!

Wg tej strony

http://www.parkers.co.uk/cars/specs/data.aspx?model=717

121mph, czyli ok. 195km/h

 

Dane z życia wzięte są na forum - był jakiś czas temu wątek z cyklu "kto ma dłuższy p...edał gazu" :-D - poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio zrobiłem 900km po polskich drogach i szło 7,6l/100km. Żeby zrobić trasę Gdańsk - Warszawa trzeba się bardzo namęczyć. Dużo redukcji, bo sporo Tirów i niedzielnych kierowców (królowie drogi). Prędkość 130 / 140 km/h jak był spory luz na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moja megi 1.6 v16 jest jakaś paliwożerna w porównaniu do waszych maszyn! Z komputera pali w mieście koło 8,5 litra, nie zależnie od tego czy chodzi klima czy nie. Natomiast w trasie pali koło 7 litrów. Nie jeżdżę jakoś wybitnie szybko i ciężkiej nogi też nie mam... więc mogło by troszkę mniej chlać :/ Może znacie jakiś dobry patent żeby zmniejszyć spalanie :-D

A tak troszkę z innej beczki- jakie są optymalne zakresy obrotów na poszczególnych biegach?Nawet szukałem tego w instrukcji, ale niczego takiego się nie doszukałem; może ktoś z was wie ?

A i jeszcze jedno pytanie, czytając różne wypowiedzi pojawiało się pojecie Vmax, czy ktoś z was wie jaka jest Vmax meganki 1.6 v16 110 km ?

 

peace!

 

 

Mam identyczny silnik w mojej Meg i jak pisałem wcześniej początkowo jeszcze jak człowiek chciał zobaczyć jakie przyspieszenie i prędkość to mi paliła po za miastem 8l a w mieście 8,8l na 100km/h. Obecnie po za miastem pali od 7,2 do 7,6l na 100 km/h a w mieście dochodzi do 8l na 100 km/h ale to rzadko bo zazwyczaj 7,8l. Patent na mniejsze spalanie to taki prosty zwyczajny hamuj silnikiem i odpuszczaj szybciej gaz nie ciśnij do końca. O obrotach nic nie wiem. A co do prędkości to ja osobiście jechałem 180 km/h więcej nie miałem okazji ale jeszcze było trochę zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic II 1.6 16V wg komputerka i pomiarów na piechotę średnie teraz po Warszawie (ale wiecej jeździ żona) w przedziale od. 9,3 do 10,1l/100km. Jednak żona pcha się do ścisłego centrum a tam teraz masakryczne korki (kilka dużych remontów). Na trasie Warszawa-Jaworzno-Katowice-Kędzierzyn Koźle-Wrocław-Jelenia Góra średnie wyszło mi 7,3. To była pierwsza trasa z prawdziwego zdarzenia, głównie po dwupasmówkach i z próbą prędkości na autostradzie między Katowicami a Wrocławiem (wyświetliło 184 km/h). Następny dzień to było: Jelenia Góra-Legnica-Nowa Sól-Wolsztyn-Nowy Tomyśl-Stryków-Brzeziny-Rawa Maz-Warszawa i średnie wyszło 7,9.

 

Scenic I 1.6 16V po mieście średnio między 8,5 a 8,7 z klimą. Ale nie pcham się do ścisłego centrum Warszawy (mieszkam i pracuję na peryferiach). Metoda liczydeł bo komuterka nie posiada :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuna chata! Zmieniłem zestaw rozrządu ..... i cosik mi się wydaje, że wzrosło średnie spalanko z 5,2 na 5,6. A może już się nie cykam, że coś pierdnie w silniku przez zerwany rozrząd i zacząłem go bardziej z bicza. Hmm. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem ostatnio pod korek i postanowiłem sprawdzić ile pije moja Renata. Na trasie było przyzwoicie 6,1, na mieście wyszło 8,4. Dodam tylko, że zazwyczaj mijam fury, ale tylko te które jadą w drógą stronę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Scenic coś chyba paliwożerny jest w mieście bo wychodzi wg komputera powyżej 10l/100km Na trasie jest znacznie lepiej bo np. Bydgoszcz - Zakopane - Bydgoszcz wyszło średnie 6,4l/100km. Normalnie w trasie to około 7l.

Czy da się coś poprawić żeby w mieście mniej palił? Inna bajka, że po mieście praktycznie krótkie trasy i same korki więc najgorszy scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy i nowy samochodzik renault scenic 1,9dti 98 r 176km trasa wroclaw zielona i spowrotem 50 km po wroclawiu w Lubiniu az do polkowic korek z godzine w nim razem 430 km wlalem z 24litry wychodzi 5,5 szybkosc poruszania miedzy 110 -130 duzo czy nie ile moze po miescie palic wroclaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile moze po miescie palic wroclaw?
tyle co po mieście warszawa :-D

a tak serio przy tym silniku 6 litrów w mieście to możliwy wynik

przeczytaj cały wątek, na pewno taka odpowiedź już padła ;-)

[proszę ni nadużywać ENTERA] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!