Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

kombi 1.4 16V na dystansie 3 k km spalanie benzyny od 6 - 7 l/100km przy umiarkowanej jeździe, LPG w zimie przy ciężkiej nodze w mieście 9 - 10 l/100km, :evil: lato trasa 7 - 8 l/100km, minimalnie co udało mi się uzyskać to 7,02 L LPG / 100km :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Megane II Grandtour 2003 1.4 16V. Auto jest super, za wyjątkiem średniego spalania w mieście - 10,5 litra. To trochę za dużo jak na przebieg 29 tys. km. Wydaje mi się, że oszczędniej już nie potrafię jeździć, więc o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już parę baków mi E7J spalił, więc się mogę wypowiedzieć :-D

 

Ruch miejski i podmiejski (trasą tego nie nazwę, bo to do pracy i z pracy, 9mil, na których osiągam średnią prędkość ok. 40km/h), pogoda bardzo ciepła w ostatnich tygodniach, więc przeważnie klimatyzacja chodzi. Wynik - 7l/100km, więc chyba nienajgorzej, choć do Moroha mi brakuje :roll:

 

Z kolei kiedy sobie z niemalŻonką jechaliśmy na wycieczkę do Szkocji i większość tej trasy pokonaliśmy autostradą (spokojna jazda 70-80mph), to było jakieś 6l/100km - ale nie spaliliśmy całego baku w trasie, tylko wyjeździliśmy część po szkockich wzgórzach krętymi, bocznymi drogami, więc to wyliczenie jest trochę z czapy. Poza tym byłem przed wymianą termostatu, więc silnik niedogrzany :) Teraz, mam nadzieję, byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć teraz z całą pewnością ile mi Meg pali.

 

Na drodze konkretnie trasa Bydgoszcz - Gdańsk pali 7,0 do 7,2

A w mieście 7,7 do 8,2 zależy od natężenia na kochanych ulicach a u nas wogóle wszystkie głowne ulice rozkopane nie wiem może coś zmieniło się w planach i to w Bydzi mają być mecze Euro 2012 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 10 miesięcy mam Megi Classic 2.0 i pali czy to latem czy zimą 10/100 km w cyklu miejskim. Tankuje zawsze do peła więc łatwo mi to obliczyć, przejechane 420 km tankuje 42 l, 470 km - 47 l. W trasie pali kolo 8 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie Strachówka - Stańczyki (260 km trasa przez Ostrów Mazowiecką, Łomżę itd..) 3 osoby na pokładzie pełen bagażnik Scenic 1.9 dTi spalił około 5litrów na 100 prędkość przeważnie 120-140 czasem szybciej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój "klocek" na trasie Lublin Cisna = 2 osoby i pełny bagażnik, duży ruch prędkość 90-110, klima, VerVa 98 = wyszło 6,0 l. W mieście to w zależności od korków i częstego ruszania z 1 to nawet do 10l, średnio miasto poniżej 9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!