Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Moja meganka pali roznie.W trasie spokojnie schodze na 4 litry.W miescie maksymalnie 5.W zimie pół litra wiecej.Ogólnie komputer pokazuje mi srednie 4.7 czyli biorac pod uwage przekłamanie 0.1 litra ,które wykryłem tankujac kilka razy pod korek wychodzi 4.8 i to normalnie jezdzac bez oszczedzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie średnie spalanie jakie wykrecilem 900km miasto 300 trasa wyszlo 5,6 przy umiarkowanej jezdzie. :-D

 

[ Dodano: 2007-07-01, 18:07 ]

mowiac umiarkowana mam na mysli max 170 he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum (oprócz przywitania się z Wami:) Dziś rozmawiałem ze znajomym nt. aut, a że właśnie przymierzam się do kupna jakiejś meganki 97-98 r. zeszło na kwestię spalania. Znajomy twierdzi, że wbrew pozorom, megi 1,4 spala więcej niż ta z silnikiem 1,6. Tłumaczył to tym, ze ta z mniejszym silnikiem ma mniej koników i trzeba mocniej "deptać" (przy założeniu spokojnej jazdy w trasie 80-100 km/h) Jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy (i być może koleżanki). Mam megane 1,5 DCI od 3 m-cy i spalanie średnio kształtuje się nasępująco:

- miasto - ok. 5,3 l

- trasa - ok. 4,2 l

Wszystko to z włączoną automatyczną klimą. W zależności od warunków na drodze udawało mi się czasami osiągnąć lepsze wyniki, ale średnia jest właśnie taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,

To masz bardzo dobre wyniki, chyba że stosujesz styl emerycki. Ja mam taką Megankę i moje spalanie to 6,3 - miasto, 5,2 trasa. Ale ja lubię depnąć i mam ciężką nogę. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie chyba cos nie tak ,albo wy sie tak chwalicie.

Mi pokazuje cały czas komputer koło 8 po jeździe po Wrocławiu!

W trasie,narazie w niemczech,spalił 6 przy jeździe 140-160 km/h i ze dwa razy Vmax tj 195 km/h

Coś nie tak z tym silnikiem ??Bo jak narazie to więcej pali niż Doblo 1.9jtd którym śmigałem do tej pory.Oczewiście w trasie odpada bo przy 160 to brało z 8 litrów ,ale do 110 km/h komputer wskazał 4.8 litra na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moja megi 1.6 v16 jest jakaś paliwożerna w porównaniu do waszych maszyn! Z komputera pali w mieście koło 8,5 litra, nie zależnie od tego czy chodzi klima czy nie. Natomiast w trasie pali koło 7 litrów. Nie jeżdżę jakoś wybitnie szybko i ciężkiej nogi też nie mam... więc mogło by troszkę mniej chlać :/ Może znacie jakiś dobry patent żeby zmniejszyć spalanie :-D

A tak troszkę z innej beczki- jakie są optymalne zakresy obrotów na poszczególnych biegach?Nawet szukałem tego w instrukcji, ale niczego takiego się nie doszukałem; może ktoś z was wie ?

A i jeszcze jedno pytanie, czytając różne wypowiedzi pojawiało się pojecie Vmax, czy ktoś z was wie jaka jest Vmax meganki 1.6 v16 110 km ?

 

peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!