Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak rozebrać mechanizm przycisku dźwigni ham


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc.

Muszę dostać sie do mechanizmu przycisku zwalniania ręcznego bo cosik tam nie działa i musze auto tylko na biegu zostawiać. Mógłby ktoś z Was podać mi jak sie to rozbiera (dodam że jest to rączka obszyta skórą). Z góry dzięki i pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wystarczy zdemonkować klapkę z przodu podłokietnika. Tą z gumowymi uszczelkami, wewnątrz których ślizgają się ramiona ręcznego. Wtedy już widać zapadki ręcznego. Jeśli problem będzie z samym przyciskiem, to oprócz w.w. klapki trzeba rozebrać jeszcze osłonę rączki z mechanizmem samego przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wystarczy zdemonkować klapkę z przodu podłokietnika. Tą z gumowymi uszczelkami, wewnątrz których ślizgają się ramiona ręcznego. Wtedy już widać zapadki ręcznego. Jeśli problem będzie z samym przyciskiem, to oprócz w.w. klapki trzeba rozebrać jeszcze osłonę rączki z mechanizmem samego przycisku.

 

To już wiem i to zrobilem. chodzi mi o to jak rozebrać osłonę rączki i dostać się do teo przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze (bo nie zauważyłem wcześniej) popraw temat.

Wracając do ręcznego. Ten plastik na ręcznym składa się z dwóch części. Od strony zapadek musisz próbować rozłączyć obie części. Są prawdopodobnie na zatrzaski i trzeba odczepiać część dolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o plastik na całej dźwigni hamulca ręcznego. Składa się od z części górnej i dolnej. Wewnątrz tego plastiku jest cały mechanizm przenoszący ruch przycisku odblokowywania na zapadkę przy zębatce. Jak rozbierzesz te plastikowe okładziny, to bedziesz mógł obadać usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o plastik na całej dźwigni hamulca ręcznego. Składa się od z części górnej i dolnej.

 

U mnie tak napewno nie jest ponieważ moja rączka jest obszyta skórą i nie da się tego rozebrać na część górną i dolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To nie klops ... znam temat - też się z tym motałem, ale na pocieszenie dodam że można to rozebrać, wbrew temu co mówią w serwisie. Problem jedynie jest w tym że po rozebraniu tej rączki i stwierdzeniu ci się zepsuło (a napewno wyłamała się oś po której się ten mechanizm kręci) to nie można tego kupić nawet w serwisie chyba że cały mechanizm za jedyne 1500 zł :evil:

Ale wracając do tematu otóż trzeba tę skórkę delikatnie zsunąć <ok> na bok a wtedy naszemu wzrokowi ukarzą się dwie śrubki po odkręceniu których uchwyt można rozłożyć na dwa kawałki i zobaczyć co jest nie tak

U mnie tak jak wspomniałem ułamała sie taka mał ośka ze śrubką naprawiłem to przy pomocy lutownicy i starego plastikowego pistoletu syna <ok> - topiąc plastik i ndkładając w odpowiednim miejscu, potem małe wiertełko aby nawiercić otwór prowadzący i wiele dłuższa śrubka.

Tak zregenerowana rączka hula już prawie dwa lata - powodzenia !!

Rozpracowanie tego mechanizmu zajęło mi sporo czasu ale najwięcej to ten sam dylemat "jak tam się dostać ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam ja mam Megane II kombi z 2007 r własnie też morduje się z tym mechanizmem.

Na chwile obecną go rozkręciłem ,sposób może trochę brutalny ale nie widziałem innego wyjścia.Śrubki tylko w tylnej części są widoczne następne w środku rączki.

Wywierciłem w schowku w plastiku 2 dziurki, jedna z prawej i jedna z lewej strony by wszedł śrubokręt krzyżak tak by mieć dostęp do śrub mocujących plastik,potem

zabrałem się do rozdzielenia 2 połówek plastikowych musiałem brutalnie to wyłamać bo chyba są klejone ,uprzedzam dolna część jest chwycona 2 śrubkami więc tylko górną idzie unieść ,widać cały mechanizm. W moim wypadku miałem wyłamane plastikowe części trzymającą sprężynę i cały mechanizm .Skorzystam z rady kolegi i postaram nadlać ten plastik zobaczymy czy zda to egzamin. Po naprawie postaram się to dokładniej opisać i może dam kilka zdjęć. Dodałem opis by przestrzec można połamać plastik mój na szczęście się zamyka uważajcie jak będziecie się zabierać za ręczny. Pozdro:)Darek

 

Poszukałem i znalazłem zdjęcie na forum jak zdemontować tunel 2 śrubki z przodu tam gdzie podpinają komputer i dwie z tyłu po-bokach.

Edytowane przez daro76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Posiadam Renault Megane II 2005r. 1.6 16V. Dzisiaj postanowiłem dobrać się do naprawienia hamulca ręcznego ponieważ przycisk zwalniający nie odbijał. Wiadomo było że problem leży od strony sprężynki hmmmm ale jak się do tego dobrać. Po nie udanych próbach przeczytałem ten post. Dokładnie to należy zrobić tak:

-Ściągnąć osłonę hamulca ręcznego (jest na zatrzaskach)

-delikatnie podważając małym śrubokrętem oddzielić skórę od plastiku przesuwając od strony przycisku do fotela pasażera

-następnie ściągnąć białą pokrywkę i mamy wsio na wierzchu odkręcając dwie śrubki ściągamy cały mechanizm przycisku dźwigni

-składamy w odwrotnej kolejności

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak w temacie ... reczny między siedzeniami...zwykły mechaniczny...od pewnego czasu coraz gorzej jest go zwolnić... wydaje mi się że chyba wyrobiła się jakaś zapadka etc. Wie ktoś gdzie jest przyczyna i co będzie do wymiany... Przycisk na dzwigni moim zdaniem jest OK.

 

p.s. Wolę zapytać przed rozkręcaniem tunelu...bo pewnie bez tego się nie obedzie ^^

Pozdro

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!