Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny odgłos z silnika


milosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po krótce opisze o co chodzi.

Przy włączonym silniku słychać takie jakby delikatne piszczenie/chrobotanie, trochę jakby jakiś łancuszek ocierał o blachę co raz (nie wiem jak to określić).

Po wcisnięciu sprzęgła cisza.

Dzwięk dochodzi z pod maski z prawej stojąc przodem do samochodu

Może ktos miał podobna sytuację.

 

Podobno przy jeździe też to słychać. Pisze podobno ponieważ auto użytkuje mój ojciec a ja słyszałem to tylko na postoju.

Dot. Scenic 2005 r. 1.5 dci

 

Milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie chcę Was martwić, ale już dwóch mechaników mi powiedziało że to skrzynia. Nie wpływa to na jazdę, lecz z czasem dźwięk będzie coraz bardziej słyszalny. Z tego co powiedzieli tego się nie naprawia tylko wymienia się całą skrzynię, w co ciężko mi uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO też bym raczej nie ufał, wiadomo jak doją, znam jeszcze człowieka który kiedyś pracował w Renault i ma własny warsztat ale mam do niego 150km, moze kiedyś się wybiorę. Już coraz bardziej mnie denerwuje ten samochód i myślę czy go nie sprzedać, w ciągu 5 miesięcy wyłożyłem na naprawy ponad 1000zł a przejechałem niewiele ponad 13 000 :/ z tego na co się zapowiada już pomijając skrzynie to jeszcze z 2000 muszę wyłożyć na wtryski i kilka pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam Wszystkich Forowiczów

 

Pisze pierwszy raz na forum i od razu chciałbym sie Was poradzić.

 

Od pewnego czasu mam dziwny odglos w samochodze. Odglos ma charekter jakiegoś ocierania moze wycia łozyska tarcia. Pojawia się najpierw ciszej przy okolo 45 stopniach a przy optymalnej temperaturze silniak odglos jest ten juz intensywny.

Autko odpala bez problemów na zimnym silniku jest bardzo dynamiczne i elastyczne jak juz wspomnailem pracuje na mój gust bardzo dobrze. Po przejechaniu kilku km i osiągnieciu temaperatury wycie sie pojawia intensywnie na 1,2,3,4 biegu po przekroczeniu 2 tys obrotów i jest coraz głośniejszy wraz ze wzrostem obrotów na biegu. Po wciśnieciu sprzegla od razu odglos ten ustępuje do momentu wrzucenia biegu i wciśniecia gazu. Przy tym hałasie autko moim zdaniem jest mniej dynamiczne a i ten dziwny dźwięk wydaje mi sie ze wpływa również troche na kierownice odczuwam minimalne ale drgania przy jeździe i gazowaniu. Kiedy auto jest narzane na luzie i dodaje gazu do 4,5 tys obrotow dzwięków wspomnianych nie słychać.

Gdyby ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu byłbym bardzo wdzięczny bo jak do tej pory byłem u mojego dobrego mechanika i niestety on nie jest mi w stanie z tym pomóc.

W razie jakiś pytań które pozwola bardziej upewnić nas co może być przyczyną z chęcią odpowiem.

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobne objawy co miłosz. Mój mechanik stwierdził że do wymiany koło dwu masowe :)

Miłosz jak delikatnie dotykasz pedału sprzęgła to czujesz mrowienie a nawet uderzenia jak przy działającym abs'ie , bo u mnie na początku delikatnie wyczuwałem mrowienie a teraz wali.

I tu mam pytanie poszukuje cześci (koło dwu masowe) do 1.5 dci 106 koni bo znajduje tylko do 101 koni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

A szukając części wydawało mi się że jest no ale w takim razie użytkownicy 101 koni mają problem z głowy. Ja dziś byłem w ASO i koło dwu masowe kosztuje 3700 zł + 800 zł kpl. sprzęgła. Rozbolała mnie głowa więc uciekam :-(

Pozdrawiam

link do dwu masy

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-nissan-re...1393509965.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie linku z aukcji powyżej:

Ach ci sprzedawcy, dla nich każde koło zamachowe to dwumasowe. Tylko ta cena jakoś nie przystająca do prawdziwej dwumasy. Typowy chwyt marketingowy. Jeszcze trochę i okaże się, że maluch posiadał koło dwumasowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!