Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka mam taki problem auto cały czas trzyma stałą temperaturę, ale po włączeniu klimy od razu się nagrzewa potrafi dojść nawet do przerywanych kresek:( ale jak tylko wyłączę klimę to od razu temperatura wraca do normy. Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wentylator włącza się, nie wiem czy tak zwany 2 biek również, ale najdziwniejsze jest że silnik nagrzewa się dosłownie w kilkadziesiąt sekund po włączeniu klimy, oraz tak samo szybko się chłodzi po wyłączeniu jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z temperaturą ... silnik w korkach przy dużej temperaturze grzeje się i klima nie działa wydajnie (nawet zaczyna grzać) .... mechanik ocenił odczytując błędy, że należy wymienić chłodnicę !!! w aucie 5 letnim!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonej klimatyzacji zawsze wentylator chłodnicy działa na I-szym biegu. Po to aby skompensować temperaturę wytwarzaną przez parownik klimatyzacji umieszczony na chodnicy. Dlatego na postoju, na rozgrzanym silniku, włączcie klimatyzację. W momencie włączenie sprężarki klimatyzacji włącza się wentylator chłodnicy, jeżeli się nie włączy tu jest problem.

Jeżeli z wentylatorem jest OK, że może trzeba wymienić jakieś elementy układu chłodzenia, najczęściej termostat, albo po prostu wypłukać układ chłodzenia i wymienić płyn. Warto też przeczyścić chłodnicę, choćby myjką ciśnieniową, ale uwaga, żeby nie zalać elementów elektrycznych znajdujących się zaraz za nią. Jak się nie wie jak to zrobić lepiej podjechać do jakiegoś warsztatu który to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do podobnych wniosków ... należy wymyć chłodnicę na początek :D

 

mój problem wydaje się być rozwiązany - wymiana chłodnicy nie pomogła :D ; dołożyli mi wiatrak przed chłodnicę, bo ten co był za nią nie wystarczał do schłodzenia chłodnicy przy małym przepływie powietrza

 

[ Dodano: 2009-08-04, 12:40 ]

tylko częściowo problem się rozwiązał, bo barany założyli nieoryginalny i przy bardzo wysokich temperaturach powietrza jeszcze się nagrzewa , ale chociaż już się nie gotuje ... trzeba będzie założyć oryginalny wentylator i powinno w końcu być jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!