Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie włącza się sprężarka od klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Renault Megane Coupe z 1997r. w której to nie działa mi klimatyzacja.

Nie załącza się sprężarka od klimatyzacji. Auto było u mechanika, jednak niestety nie był on w stanie go naprawić.

Z informacji jakie mi udzielił wygląda to tak:

- klimatyzacja jest napełniona, szczelna

- do czujnika ciśnienia dochodzi prąd, jednak na wyjściu prądu już nie ma

- po zmianie czujnika sytuacja ta sama - na wejściu jest prąd, na wyjściu go nie ma.

 

Czy ktoś może się już z czymś takim spotkał i wie w czym może być problem ?

(chyba mało prawdopodobny zbieg okoliczności by nowy czujnik był od razu wadliwy? )

 

Dzięki i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maską po stronie gdzie masz skrzynkę bezpieczników od chłodnicy idzie aluminiowy przewód w niego jest wkręcony czujnik z wtyczką - odepnij i sprawdź ile jest pinów

post-3001-1242934952_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pwenie jest nieszczelna i dawno nie ma w niej gazu. Na podstawie czego mechanik stwierdził że układ jest szczelny. Bez sprzetu do nabijania nie da sie tego zrobić. W meganach czesto dziurawieją chłodnice klimy i gaz ucieka. Na "wyjsciu" prądu nie ma bo nie ma w układzie ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sprzęt do nabijania, i w jakimś sprzęcie to sprawdzał - miałem nawet wydruk, który mniej więcej mówił tyle że na np. pojemność 750 u mnie było 695.

A chłodnica klimatyzacji jest "nowa" - kupowana w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na czujniku jest napięcie a za czujnikiem nie to jeżeli połączyłeś C z D to czujnik został ominięty i na sprężarce powinno być napięcie ?

 

Sprawdź ciąg przewodów włączających sprężarkę.

1-z panelu sterowania pin A6 do przekaźnika klimy pin 85 lub 86

2-z przekaźnika pin 87 do czujnika czujnika ciś. C

3-z czujnika ciś. pin D do sprzęgła sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat bo widzę że moderator lubi zamykać tematy.

 

Jak to wygląda jeśli jest czujnik 3 pinowy taki mam zamontowany. Które piny pozwierać by sprawdzić czy sprężarka zastartuje.

Sprężarka nie startuje, przekaźnik nie cyka,bezpiecznik ok, wentylator chłodnicy śmiga. Pytam bo chcę wiedzieć co jest uszkodzone i wykluczyć ewentualne usterki zanim pojadę na nabicie klimy. Megi kupiona z niedziałającą klimą.

Megi I phII Coupe 2000r. 1.4 16V

 

Teraz mały OT ale to tylko dla moderatora:

Przeczytałem wszystkie posty o klimie, szukajka wiem jak działa, skoro zakładam nowy temat to nie po to żeby mod miał co czytać tylko dlatego że nie znalazłem rozwiązania swojego problemu a jeśli nie masz czasu, nie chcesz się powtarzać lub podzielić wiedzą to już Twój problem (bo natknąłem się na parę takich uzasadnień zamknięcia tematów przez moda). Kolego zadajesz pytania w temacie a potem go zamykasz. Jakieś to dziwne no ale masz prawo.

 

Pozdro

Dugi

Edytowane przez Dugit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!