Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie włącza się sprężarka od klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc po kolei;

1) bezpiecznik sprzęgła sprężarki, jest w skrzynce obok przekaźnika

2) czujnik ciśnienia klimatyzacji, tzw. presostat.

3) awaria panelu sterowania klimą,

4) awaria modułu dmuchawy.

5) uszkodzony czujnik temp. w kabinie, w przypadku climatronica

6) kabelki, przetarte, brak styku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź termometr. jak będzie ok 20-25°C, ustaw nawiew "na twarz", zamknij boczne nawiewy i sprawdź temp. nawiewu w środkowej kratce powinno być 4-8 °C, oczywiście po kilku minutach. Jeżeli słabo dmucha może być do wymiany filtr p.pyłkowy lub mało czynnika w układzie. Możesz mieć gdzieś nieszczelność. Podjedź, niech poświecą lampką UV. Zwróć uwagę na zaworki do nabijania czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdziłem dziś termometrem temp. klimy jak dmucha i na 2-gim biegu po kilku minutach nadmuchało mi 9 stopni, czyli klima dobrze działa z tego wynika?? Na 4 biegu miałem 7 stopni. Czy jednak troszke za słabo chłodzi, bo ja jednak mam odczucie że powinno lepiej ;( Temp mierzyłem przez włożenie termometru do kratki z 5 cm w głąb, dobrze zrobiłem?? czy trzeba mierzyc na zewnątrz zaraz przy kratce??

Edytowane przez slawekhip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja niestety dalej nie naprawiłem tej klimatyzacji.

W zeszłym roku wiele samochodu nie używałem, jakoś się przejezdziło, ale w tym "sezonie" szykuje mi się ciągłe jeżdżenie i pasuje mi "odświeżyć" temat i naprawić klime.

Samochód oddałem niedawno do mechanika, który stwierdził "upaloną" płytkę z układem elektronicznym która to znajduje się za przyciskiem do włączania klimatyzacji.

Pytanie moje czy taką płytkę gdzieś można dostać? Na szrocie ? i jak to się fachowo nazywa, by sprzedający wiedział o co mi chodzi ?

Mój panel wygląda jak na poniższym zdjęciu:

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/16/32/60/88/1632608856

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samej takiej płytki nie kupisz .Kup cały panel (ja dałem 50zł na allegro) tylko zwróć uwagę przy kupnie żeby wiatrak miał 6 biegów a nie 4 bo nie będzie pasować

Dzięki za podpowiedź.

Tak też zrobię i kupię cały panel.

 

Dzięki za podpowiedź.

Tak też zrobię i kupię cały panel.

No cóż ... panel wymieniony a klimatyzacja jak nie działała tak nie działa ;/

2 "fachowców" nic nie poradziło - pierwszy się poddał, ten drugi wskazywał na "uwaloną" płytkę za włącznikiem klimy. Oj coś chyba mam pecha do tej klimatyzacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

Tzn jest włącznik z diodką, ale tam z tyłu panelu widać, że jakieś płytki z układem są. Ale czy to to, czy nie to już nie wiem.

Jeśli próbowałem podłączyć kabelkiem 2 styki po wyjęciu wtyczki podajże od czujnika (tak jak ktoś radził w początkowych postach) to wówczas również nie załącza się klimatyzacja.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

Uzupełnij profil widoczny po lewej, bo nie wiadomo o jakim aucie mówimy :)

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny nie jestem, ale chyba oprócz paru rezystorów nie ma tam nic podobnego. Wyłącznik zwiera +12V do masy i tyle, jednocześnie podaje zasilanie na LED-a informującego o włączeniu klimatyzacji.

Zwieranie kabelkami wtyczki do czujnika ciśnienia, nic nie daje, trzeba zrobić odpowiedni mostek z rezystorów. Symuluje on prawidłowy sygnał i jeżeli wszystko jest w porządku powinna włączyć się sprężarka. Pytanie jaki masz czujnik, 3- czy 4-pinowy.

W przypadku tego pierwszego zrób mostek jak w tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!