Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnica od dealera?


robaku23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem Meganki jak i tego forum, dlatego z góry proszę o wyrozumiałość. ;-)

 

Jak już pisałem, dopiero co zakupiłem Megane II od dealera Renault i mam pytanie.

Czy to prawda, że dealer ma obowiązek zaopatrzyć samochód w gaśnicę, zestaw kluczy do kół i kamizelkę odblaskową?

Czy dotyczy to tylko samochodów nowych, czy również samochodów używanych?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od dealera lub danej marki. Ale raczej powinna być, słyszałem nawet że dokładają nadobowiązkową kamizelkę odblaskową, a zimą nawet skrobaczkę do szyb.

Ja bym jednak takiego dealera, który oszczędza parę złoty na gaśnicy czy trójkącie, krótko mówiąc olał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba się mylisz sergiu ;p , mi chcieli 200zł mandatu dać, za to że była 3 lata po terminie. Zresztą po kij ta gaśnica, chyba peta tym ugasić, bo nawet śmietniczka pod blokiem się nie da ugasić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnica jest obowiazkowa ponadto musi być sprawna czyli musi miec legalizację- nowa ma chyba na 5 lat a później robi sie to w zakładzie gdzie naklejaja taka naklejke ze była sprawdzona i termin następnego badania tech.

ale mam jeszcze ciekawostkę- gaśnica musi być ale nikt nie napisał jaka (w osobówce) może byc 1kg a może mawet o,5 kg lbb 5kg jaką kto woli.Ciekawsze że nie napisali też jaki ma być rodzaj więc na upartego może to być nawet "hydronetka" :D ciekawe czy ktos wie co to jest? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnica musi być - co do jej wydajności możemy się spierać i tak nic ona nie ugasi :evil:

Jeżeli chodzi o badania i kontrole przez straż pożarną to:

- gaśnica ma być sprawna - jak ją sprawdzić - jedynie w sposób organoleptyczny czyli użyć :D

- policja nie ma prawa dać nam mandatu za niesprawną gaśnice - bo nie wie czy jest niesprawna :D a jak chce sprawdzić to niech sprawdza :D

- czy musi mieć okresowe kontrole (nalepkę)?

- przepisy nie obligują kierowcy do dokonania okresowej kontroli sprawności gaśnicy. Mówią tylko, że musi być ona sprawna i na wyposażeniu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!