Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uszczelniacz wału ciągłe wycieki, POMOCY?


kfiatas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Forumowiczów,

 

mam nie mały problem z moją meganką a polaega on na simeringu m-dzy wałem a skrzynią, wymieniany był już 3 krotnie przy czym jako ostatnią wymianę zastosowany został oryginalny uszczelniacz Renault, hmm dziś sprawdzam a tu w tym samym miejscu wyciek ... słyszałem iż ten uszczelniacz winien być w pewnej odległośći proszę o radę w jaki sposób rozmawiać z mechanikami co może być przyczyną że całay czas cieknie????

 

bardzo dzieki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simering powinno się montować do osadzenia. Możesz dać podkładkę co przesunie uszczelnienie na nowe nie wytarte miejsce, no ale może nie być miejsca (nie wiem ile tam jest miejsca). Wyciek jest spowodowany wytarciem się powierzchni na wale (taki malutki rowek), jedynym sposobem to napawanie, przetoczenie i szlifowanie. Zakładam, że autko ma dość duży przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A wiec mialem ten sam problem. Trzy razy wymiana i nic, nadal wyciek. Wał pomierzony, wszystko ok i dalej cieklo. Udalo sie naprawic i mam dwie rady. Polecam ORYGINALNY zimering i druga ktora usunela usterke. W obwodzie zimeringa jest sprężynka ktora powoduje zciskanie, nalezy ją skrócić i skręcić tak by zaciskala casniej. Mnie i wielu innym pomoglo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

mi też tam cieknie... :shock: widać jakaś wada fabryczna tych silników, najgorsze jest to, że olej wali po tarczy sprzęgłowej i ślizga :/ ale jak czytam, że wymieniacie te uszczelniacze po 3 x i nie ma poprawy, a to przecież wiąże się ze zrzuceniem skrzyni to mi się odwidziało ruszanie tego :roll:

kbednarski, jak skróciłeś tą sprężynkę??, przecież ona jest tak skonstruowana, że nie da się jej przeciąć i skrócić "o oczko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!