Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

M1/1 Czujnik temperatury zewnętrznej


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

cytowanie

Jutro zadzwonię i zobaczę czy da się dostać:( Czyli po "odcięciu" starego czujnika wystarczy wlutować ten termistor i będzie działał w miarę jak oryginalny?

Pozdrawiam.

Po co cytujesz całego posta jak odpowiadasz bezpośrednio pod nim <ok>

[ Dodano: 2011-04-07, 21:15 ]

Przez pomyłkę. Termistory zamówione. Mogę prosić o odpowiedź na moje pytanie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc je zadam (chyba że czytam bez zrozumienia)

Pod które piny w której kostce przy wyświetlaczu trzeba podłączyć czujnik temperatury (lub termistor) ?

Mam o dziwo przy dość bogatym wyposażeniu manualnie sterowane lusterka i podejrzewam, że raczej na pewno nie mam wiązki od drzwi do wyświetlacza [wyświetlacz wymontowałem i widzę że ma "miejsce" na wyświetlanie temperatury]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że czytam bez zrozumienia)

Raczej to powyżej, jest na pierwszej stronie wątku

Możesz przeczytać jeszcze to

http://www.megane.com.pl/megane-i-phii-chc...-mam-vt1275.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że czytam bez zrozumienia)

Raczej to powyżej, jest na pierwszej stronie wątku

 

No chyba nie do końca. Wszędzie są opisy wyświetlacza z ph I a ja mam ph II gdzie jest jeden duży wyświetlacz, a nie dwa małe i gdzie nie ma tej czarnej wtyczki przy wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to wczoraj sprawdziłem, że w obu lusterkach - zarówno w prawym jak i lewym mam fabryczny otwór na czujnik temperatury. Zawsze myślałem, że on występuje tylko w prawym lusterku.

 

Być może wynika to z tego że:

 

- lusterka w ph I były inne niż w ph II (wcześniej miałem ph I teraz mam ph II)

- mam zwykłe nie lakierowane ręcznie sterowane lusterka.

- obudowy lusterek są zunifikowane zarówno dla EU jak i UK, a różnią się tylko wkładami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że nie chce. Z tego wynika że ten termistor faktycznie nie ma 2,5k, albo jeżeli ma to nie w temperaturze 25c. Opcja piłowania też odpada, bo temperatura tylko podskoczy. Więc po wejściu automatycznie odejmuję 5stopni i wiem jaka jest:P Szkoda tylko że podczas wymiany czujnika uwaliłem lustro (wyskoczyło sekundę za późno)

 

Pozdrawiam, i dziękuję za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A teraz pytanie za 100 punktów, czujnik wygląda z zewnątrz jak do mojej wersji, ale zastanawia mnie ta wtyczka :)

 

1628588912.jpg

 

do czego to ma pasować, w moje wersji wpinam się do kostki przy wyświetlaczu z tego co pamiętam :) , jak nie poprawcie mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopuję temat z czerwca :) mam czujnik, czyli dwa przewody idące z niego wpinam w kostkę podpięta pod wyświetlaczem (radio) w miejsce w kostce 1 orz drugie. Dobrze myślę, muszę coś jeszcze montować, czy to już wystarczy?

 

 

14-12-2011- czujnik zamontowany, wszystko śmiga elegancko- na wiosnę zostanie jeszcze przewody ładnie puścić przewodem w drzwiach i po sprawie :)

Edytowane przez potentila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, przepraszam za odkopanie tak starego tematu, ale chce się upewnić przed kupnem. Posiadam już wyświetlacz godziny z wyświetlaczem temperatury i czy taki czujnik jak na akucji http://allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-renault-megane-i4036030447.html wystarczy wpiąć w kostke? Tzn, jeden przewód do pustego miejsca w kostce, a drugi do masy? Czy to wszystko, czy coś jeszcze muszę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!