Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instrukcja wymiany żarówki H7 świateł mijani


Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam instrukcję wymiany żarówki H7 światła mijania, od strony pasażera, w Scenicu II (2007, reflektory soczewkowe)

No to zaczynamy...

1. Rurkę wlewu płynu do spryskiwacza wysuń z plastikowego uchwytu (wypchnij ją w kierunku silnika), następnie odsuń gdzieś na prawo, aby nie przeszkadzała. Sam uchwyt proponuję osłonić szmatką, u mnie miał dość ostre krawędzie (łatwo pokaleczyć rękę).

2. W przypadku 'dużej ręki' proponuję dodatkowo odkręcić osłonkę od żarówki pozycyjnej.

3. Zdjąć/zsunąć gumową osłonkę bryzoszczelną z tylnej części reflektora.

4. Chwyć palcami kostkę elektryczną i przekręć ją (razem z żarówką) przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (czynność ta wymaga użycia nieco większej siły), w tym momencie żarówka uwolni się z mocowania... (nie ma tam żadnej sprężyny zapinającej żarówkę).

5. Wyciągnij kostkę z żarówką (kabelki są dość długie).

6. Usuń przepaloną żarówkę z kostki (można pomóc sobie płaskim wkrętakiem).

7. Nałóż nową żarówkę (pamiętając aby nie dotykać szklanej bańki)...przy okazji obejrzyj żarówkę na kołnierzu ma metalowe wypustki...mocowanie żarówki w kloszu też ma 2-uchwyty

8. Trzymając za kostkę umieść żarówkę w kloszu lampy. Następnie przekręć ją zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, tak aby ją zamocować w uchwytach.

9. Załóż osłonę bryzoszczelną, dokręć kapturek od żarówki pozycyjnej (jeżeli był zdejmowany), zamocuj rurkę spryskiwacza na pierwotnym miejscu.

10. Wydaj 150 zeta, które wydziera ASO za taką przysługę, na inne przyjemności. <ok>

Pozdrawiam,

Greg.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opis kolegi gregorek bardzo dobry i dokładny dodam tylko że identycznie wymiana odbywa się w scenicu II z 2004 z tradycyjnymi reflektorami (nie soczewkowe).

Tak samo postępujemy po stronie kierowcy (wyjęcie akumulatora ułatwia dostęp).

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Niechaj szlag trafi tego, kto zaprojektował taki dostęp do elementów eksploatacyjnych, które powinien być w stanie wymienić kierowca:D

Dziś byłem w ASO. Jako, że udało mi się żarówkę wyjąć razem z zatrzaskiem - tak po prostu wyszła, poinformowano mnie, że teraz trzeba zdjąć zderzak i wyjąć cały reflektor, aby włożyć na miejsce ów zaczep i założyć żarówkę.

No brawo normalnie!

W komplecie narzędzi do Scenic powinno znajdować się lusterko - to by znacząco pomogło przy wymianie:)

Pozdrawiam i czekam na koniec opadów.

Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie dla odmiany padła żarówka pozycyjna po stronie lewej - kierowcy. Jak się dostać, bo odłączać aku raczej nie chcę. Ktoś próbował już takiej sztuki?? Myślę, że jak padnie któraś główna żarówka to po prostu wymienię obie przy jednym ściągnięciu zderzaka. Może jakieś zdjątka tych spinek w nadkolu do zdjęcia zderzaka? Mam wersję polifcie z 2008 i parę rzeczy już nie pasowała wg. opisu z forum. A tak a propos narzekania na wymysły renault, to w fordzie też trzeba wymontować reflektory, w fieście mojej żony już to mam obcykane B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wcale nie jest taki typ jak podaje instrukcja, czyli W5W. Jest taka na trzonku metalowym 6W, typ chyba H6W, słabo widać opis. Z zewnątrz bardzo ładnie świecą, ale w instrukcji słowa nie ma o innym typie. Mam reflektory z soczewkowymi światłami drogowymi. Dzięki sprytowi, drobnym dłoniom i zręczności ginekologa udało mi się wyjąć żarówkę bez żadnych demontaży. Co prawda spadała mi osłonka i musiałem podnosić samochód, aby ją od spodu wyjąć. Oj ciasno w tej komorze silnika. W Megan I miałem więcej miejsca. Prawą pozycją znacznie łatwiej wymienić, a żarówkę kierunkowskazu bez kłopotów po prawej i lewej. Uf, jutro kupię żarówki i wymieniam. Pozdrawiam B)

 

[ Dodano: 2010-01-11, 20:33 ]

jak wymieniłem żarówkę pozycji z lewej i sprawdzałem czy świeci to padała z prawej. No wiec wymieniłem w sumie obie ( z prawej zdecydowanie łatwiej ). Wykazałem czujność i nabyłem trzy żarówki H6W. Na wymianę H7 w razie czego to chyba jednak do serwisu pojadę i obie wymienię. Pozdrawiam "konstruktorów" z renault B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

gregorek, toż to pikuś ;-)

Zrób to w Meg II <ok>

No właśnie :) W Megance II trzeba mieć dodatkowe przeguby w rękach. Po kilku wymianach mam już wypracowany kąt natarcia przez otwory w nadkolach a i tak po każdej wymianie mam ręce pozacinane od nadgarstka po łokieć :( A raz dla urozmajcenia wypadła mi blokada żarówki (drucik). Założenie go z powrotem ma ślepo... dużo ciepłych słów dla konstruktorów tego rozwiązania :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

4. Chwyć palcami kostkę elektryczną i przekręć ją (razem z żarówką) przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (czynność ta wymaga użycia nieco większej siły), w tym momencie żarówka uwolni się z mocowania... (nie ma tam żadnej sprężyny zapinającej żarówkę).

 

Od strony pasażera udało się wymienić żarówkę. Od strony kierowcy nie mogę przekręcić (z godz. 12 na 11). Używam więcej siły niż po przeciwnej stronie - żarówka ani drgnie. Naskórek już pozdzierany, a boję się abym czegoś nie urwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!