Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka instalacja LPG do Megane II 1.6 16V


ractime

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !!!Zamontowałem w końcu tą instalacje gazowa co pisałem wcześniej i chula super żadnego spadku mocy zobaczymy jeszcze ze spalaniem ale dzisiaj spotkała mnie nie miła niespodzianka po 2 dniach jazdy na gazie padły mi dwie cewki zapłonowe SAGEM i niestety znowu koszty bo musiałem kupić nowe ale kupiłem BERU słyszałem że sa dobre. Przy okazji mam pytanie czy te cewki mogły sie zepsuć przez montaz gazu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wpływ na elektronikę ?. Co ze wskaźnikiem paliwa ?. Straszono że interfac'e CAN jest jednym z gorzej współpracujacych z urzadzeniami dodatkowymi ( z wyłaczeniem oryginalnych fabrycznych). Ale tak wogóle to :-) . Teraz gaz do dechy i już. ;-) Jak będziesz miał chwilę wolną to cyknij fotkę z lokalizacją w komorze silnika dodatkowych elementów instalacji .

Co do cewek to może to być przypadek bowiem na SAGEM'y nie ma prawidłowości że własnie teraz i w tej chwili. Brak jest też info o wzroście uszkodzeń po zainstalowaniu LPG. Trudno też obciażać złą wolą montażystów LPG (podmiana, uszkodzenie mechaniczne w trakcie, ...itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki Sagem to niewypał w samochodach Renault (Megane, Thalia, Laguna itp). Gaz w samochodzie jest bardziej wymagający. Potrzebuje mocniejszej iskry. Dlatego też gazownicy polecają zmniejszyć odstęp elektrod na świecy o ok. 0,1 mmm.A z tym padaniem cewek, szczególnie przy instalacjach gazowych to nie przypadek.

W poprzednim-Thalia z ciągu 2 lat zmieniłem 3, brat w Megane I w przeciągu roku wszystkie 4 (ale na gwarancji jeszcze w ASO bezpłatnie). Fachowcy w ASO Renault proponują BERU.

Tak więc ractime pozostały jeszcze 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ractime, Gazownicy co poniektórzy nawet śpiewają za Beru po 300 zł/szt. (ASO z wymianą spiewa po trochę ponad 350).

Ja osobiście kupiłbym i sam wymienił. Prosta sprawa. Z pozostałymi cewkami to nie kwestia "czy" tylko "kiedy". Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ractime - podpieli ci to pod orginalna kontrolke gazu na desce? Jak wyglada przelaczanie gazu w sekwencji?

 

W starym samochodzi mialem gaz. Nienawidzilem go (samochodu tez - Golf 3)! Moze dlatego ciagle sie psuly (i samochod i gaz).

Ale jak patrze ze benzyna zaraz bedzie kosztowac piatke, a gaz od kilku lat probuje przekroczyc dwojke za litr (i rzadko mu sie to udaje) to sie nad tym zastanawiam.

Instalacja by mi sie zwrocila w pol roku! Jedyne co, to jakos nie moge sie przelamac!

 

Btw. wkleiles chyba zlego linka do zdjec, a chetnie bym zobaczyl (zabudowe butli, konsol(k)e w samochodzie i co nagrzebali pod maska, bo rozumiem, ze takie zdjecia porobiles?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni głowię sie nad wyborem instalacji LPG przeczytałem mnóstwo wypowiedzi na forach , rozmawiałem z kilkoma instalatorami. Wiem że ma być IV generacja to jest jedyny pewnik. W końcu padło na Landi Renzo Omegas. Brałem pod uwagę jeszcze instalacje Satg 300 , BRC Sequent 24 o których też dobrze się pisze i mówi. Instalację dopiero będę zakładał 30 maja w jednej ze znanych Krakowskich firm, aby nie robił tego amator. Wyszedłem z założenia że lepiej zapłacić trochę więcej , ale kupić lepszy produkt. Tylko czy na pewno jest to lepszy produkt, a nie tylko marketing ? Więc jeśli nie zmienię decyzji do 30 maja to napisze o wrażeniach z z jazdy na Omegas. Może już ktoś jeździ na tej instalacji to niech podzieli się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troszkę mnie nie było dlatego pisze dopiero teraz.

Jazel - niestety nie mam podpiete pod oryginalna kontrolke w desce mam konsolke zamontowaną po lewej stronie kierownicy tam gdzie jest elektryczne ustawianie świateł.

Jutro spróbuj porobić jakieś zdjecia to wstawie na forum.

Troszke miałem problemów z ustawieniem map do gazu bo cały czas mi sie zmieniały podobno dlatego że tankowałem gaz na różnych stacjach. Teraz mam wyregulowaną mapę i tankuje tylko na Shellu podobno jest tam dobry gaz i narazie jest ok ale chyba mi za duzo pali troszke bo wychodzi mi średnio około 11 - 11.5 L gazu na 100 km w wiekszości po mieście. Jak myślicie czy tak powinno być ?? Jak zakładali mi gaz to mówili że przy tej instalacji powinien palić około 6-10% gazu wiecej (na benzynie pali mi około 8-8.5 l/100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke miałem problemów z ustawieniem map do gazu bo cały czas mi sie zmieniały podobno dlatego że tankowałem gaz na różnych stacjach.

 

Normalnie obśmiać się można. Teksty panów instalatorów są powalające. A co będzie jak na trasie nie będzie stacji Shella?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, jak juz zalozysz i bedziesz zadowolony, to daj znac, gdzie w krakowie to robiles i ile cie to kosztowalo i w ogole jak najwiecej detali...

 

btw. Jest w ogole opcja podpiecia kontrolki gazu pod ta kontrolke na desce w przypadku gazu niefabrycznego? Ma ktos tak zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam zainstalowany gaz sekwencyjny przez firme Car-Gaz oddzial w Jarocinie. Reduktor Solaris, wielozawor Tomasetto. Gaz mam od roku w aucie i przez caly czas mam problemy z nim, glownie regulacje ktore robilem juz chyba z 7 razy.Raz bylem nawet w tej firmie ale w oddziale w Poznaniu i tez fachowcy ze hej. Dzis mam tak ze jak puszczam pedal gazu obroty mi chwile plywaja, pozatym jest roznica znaczna w mocy pomiedzy gazem , a paliwem. Cieszy mnie spalanie - srednie okolo 9 -9.5 / 100km.

Ogolnie nie radze zakladac takiej instalacji i w tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!