Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka instalacja LPG do Megane II 1.6 16V


ractime

Rekomendowane odpowiedzi

Lewy wielkie dzieki za informacje. Jutro podjade do nich i przekaże im Twoje cenne uwagi ciekawe co powiedzą.

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2007-07-05, 23:13 ]

pewnie powie... "ten Panski kolega, to sie g***o zna i niech Pan go nie slucha. Panie dobrze jest i bedzie smigac! zobaczy Pan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie - jestem juz (narazie) szczesliwym uzytkownikiem samochodu z instalacja LPG, zamontowali mi cos takiego:

- reduktor LOVATO,

- zawor gazowy LOVATO,

- zbiornik toroidalny w kole 42l ;-) (pierwsze tankowanie weszlo mi troszke ponad 39l

- wielozawor TOMASETTO

- obudowa wielozaworu STAKO,

- zawor tankowania TOMASETTO,

- uklad elektroniczny KMR BINGO

 

poza tym nie czuje narazie zadnej roznicy w jezdzie, przelacza sie na gaz przy okolo 2500 obrotach, plynnie.

po tysiaczku mam sie zjawic na przeglad i "dokrecenie srubek" na maksiorka czyli juz na tip-top!

gosciu mi powiedzial ze do 10l moze palic ale nie wiecej!

chociaz dla mnie nawet te 10l to za duzo! podczas gdy ostatnio obliczylem ze 95 mi bierze okolo 7l w jezdzie mieszanej tzn. miasto i trasa!

zatankowalem ful jak juz pisalem 39 litrow - i zobaczymy ile na tym przejade ;-)

 

co myslicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie powie... "ten Panski kolega, to sie g***o zna i niech Pan go nie slucha. Panie dobrze jest i bedzie smigac! zobaczy Pan"

 

Tak właśnie będzie, i niestety do niczego ich nie zmusisz. Cel został osiągnięty. Instalacja założona i póki co działa poprawnie, więc nie masz im nic do zarzucenia.

Pierwsze problemy pojawią się w zimie, gdy już w listwie bedzie trochę osadu i zamarznie on na mrozie.

Ten osad w temp. pokojowej ma kosystencję masła. Przy np. -20st po pewnie krówka ciągutka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

mam nadzieje, ze w dobrym miejscu umieszczam swoja wypowiedz...

od niedawna posiadam scenica II z silnikiem jak w tytule. Poprzednie 2 auta nieco starsze byly zagazowane instalacja z mikserem i nie ukrywam, ze nie wiem co to "klopoty z gazem" a przejechalem nimi 150tyś km. Jedyne co mi sie zdazylo to falowanie na niskich obrotach. Z tego tytułu chce rowniez zamontowac gaz w scenicu i licze sie z tym, ze wchodzi w rachube instalacja III gen. Proszę mi powiedzieć, jakiego producenta ewentualnie model bedzie najlepiej pasować do tego auta, a przedewszystkim jak bedzie układała się wsólpraca instalacji z komputerem pokładowym, który jest dość rozbudowany... tzn, jak bedzie ze wskaznikiem poziomu paliwa, obliczanymi na tej podstawie dystansami do tankowania, wskazania spalanego paliwa itp.

Z góry dziękuje bardzo za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz sobie odpowiedziec na pytanie ile chcesz wydac na instalacje. W kazdym razie ja sugerowalbym 4 generacje do twojego silnika - mniejsza ingerencja w elektronike co prowadzi do mniejszej awaryjnosci.Za ok 3k cos sensownego zalozysz Wskazania bedziesz miala takie jakbys jechal na benzynie ewentulanie ciut mniejsze. Najdokladniej bedziesz mial jak sobie sam wyliczysz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde auto trzymam kilka lat wiec napewno na instalacji do tego typu auta nie bede oszczedzal chodz nie chce byc jakos rozrzutny wiec 3tys na instalacje to max co jestem w stanie wylozyc. Poczytam co oferuje 3 i 4 generacja jednak Wasze doswiadczenie jest napewno dla mnie cenniejsze i prosze o jeszcze jakies wskazowki kazdego, kto ma cos do powiedzenia... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tysiace na pewno cos znajdziesz, mnie osobiscie proponowali ze 3 rozne instalacje 4 generacji ponizej tej kwoty,ale ja sie uparlem na landi renzo. Chcialem miec spokoj w uzytkowaniu na dluzszy czas. Jak bedzie sprawdzi sie w praktyce. Najlepiej bedzie jak pojezdzisz po gazownikach i podowiadujesz sie o koszty konkretnych instalacji a pozniej poczytasz na forach o + i -. Pamietaj ze w gre nie wchodzi tylko sama centralka sterujaca, wazne sa takze same wtryski i reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whaa Do scenica spokojnie można założyć IV generacje (ja mam tartarini), sprawuje się dobrze (45kkm). Wskaźnika poziomu paliwa nie da się "oszukać", żadne układy elektronicznie dostępne na rynku nie działają (ja nie znalazłem rozwiązania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak jest plastikowy kolektor ssący to tylko IV lub V generacja. W megance mam sekwecję OMVL już prawie 70tys.km, bez żadnych usterek (4 tygodnie temu wymiana filtrów i przy okazji sprawdzenie nastaw komputera gazowego = 80 zł.). W coroli sekwencja Prins 57tys.km. Od 4tys.km niewielka usterka z którą da się żyć, ale denerwuje - czasem nie chce po długim postoju (~16godz.) somoczynnie przejść z benzyny na gaz. To jest problem słabości serwisu gazowego, że na podstawie objawów nie umieją postawić diagnozy co do przyczyny, a nie jakości istalacji gazowej.

Dobry gaziarz złej instalacji nie będzie montował. Gość który montował mi gaz w megance powiedział, że nie montuje byle czego i byle jak, bo nie zamierza sobie popsuć marki i to jest cała prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

No i od września po tym przebiegu oby tak dalej... ZERO jakichkolwiek problemów i jak po tysiącu km podjechałem profilaktycznie na wskazaną diagnostyke do gazowników to moja prośba brzmiała "tylko niczego mi nie zmieniajcie", a przypominam, że zainstalowałem STAG 300, spalanie przy mojej umiarkowanej jeździe to średnie wartości trasa/miasto 8/9 litrów a udało mi się i to w naszych polskich górach zejść do 7,1 l/100km... jestem do tego stopnia zadowolony, że gazuje drugi egzemplarz z tego samego dnia produkcji tylko w innym kolorze;) instalką BRC Sequent i zobaczymy jak będzie w tym przypadku. Ciekawostką jest to, że gazownicy są na tyle porządni, że automatycznie uprzedzili o "numerku nadwozia w dnie po kole zapasowym" i zaproponowali już istniejący emulator poziomu paliwa..ale zrezygnowałem z tej opcji... uważam, że jest to zbędne w mojej eksploatacji...nawet w dłuższych trasach z niskim stanem Pb. Nie reklamując firma, której daje zarobić to Energy Gaz Polska - jeszcze nie zawiedli mojego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Ja zainstalowałem do swojej Meganki'99 gaz 3 lata temu. Sekwencja Stag 300. Jedyny problem jaki zauwazyłem to, że przy gwałtownym ruszaniu, szybkiej, krótkiej jeździe ( 150-170 km/h) i szybkim hamowaniu, gaśnie silnik ( palą się kontrolki), na trasie, jadąc w miarę jednostajnie jest ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to po pierwsze możesz mieć źle ustawioną temperaturę przełączania, a po drugie nie wrzuca się na luz - przynajmniej w mojej megi 2004 / 1,4 16V - jest jakiś tam system który w czasie gdy zdejmiesz nogę z gazu to silnik wcale nie pali nic - żadnego paliwa - nie znam dokładnych szczegółów, ale przyzwyczaić się z początku było ciężko - obecnie już widzę że komputer pokazuje 0 l / 100 km - poczytaj więc i u siebie instrukcję być może również masz coś takiego, a minie ci to by samochód gasł na luzie (a z tego co piszesz to założyłeś stag 300 - więc pewnie masz silnik podobny, wielopunktowy wtrysk paliwa i 16V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na reduktor, nie trzyma stabilnego ciśnienia gazu (faza lotna). Miałem podobne objawy w innej instalacji sekwencyjnej. Reduktor był w środku zasyfiony lepką mazią. Moga być zesztywniałe membrany to trzeba by je wymienić. W moim przypadku po wyczyszczeniu musiałem jeszcze dobrać eksperymentalnie ciśnienie gazu w fazie lotnej - tak by przy gwałtownych przegazowaniach ciśnienie nie skakało. Teraz silnik na gazie chodzi można powiedzieć idealnie - odpukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!