Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka instalacja LPG do Megane II 1.6 16V


ractime

Rekomendowane odpowiedzi

No i przejechałem ponad 30 tys km na gazie (instalacja Landi Renzo Omegas) instalacja sprawdziła się w 100 % najważniejsze że juz zarabia na siebie <ok> Poza wymaganymi przeglądami gwarancyjnymi nie musiałem jeżdzić do "gazownika" ani razu. Koszt przejechania 100km w miescie w extremalnych korkach przy włączonej klimie 26zł (srednia prędkośc na komputerze 21km na godz, cena gazu:1l-2,22zł). Natomiast w trasie udało mi się zejść do 18zł za 100km.

Tak więc polecam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Proponują mi KME z reduktorem tomasetto do 150Km. Słyszeliście coś dobrego o tym typie instalacji???
Niestety. Ani o instalacji a nie o tym reduktorze nie słyszałem nic dobrego. Za to złego i owszem. Wiele.

Tomasetto nie jest do 150kM!!! To pobożne życzenia producenta. Wytwór KME, czyli Diego, Ego czy jak to tak teraz nazwali niestety też pozostawia wiele do życzenia.

Chcesz coś b.dobrego i nietaniego - Omegas. Dobrego i przystępnego - Stag300/300plus/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem się dopiero do Skierniewic ale warsztat, w którym byłem cieszy się TU dobrą opinią. Facet polecał tą instalację bo ma z nią najmniej problemów, tj. reklamacji. Chce za nią 2000 a Omegas wstawia za 2800. Trochę za duża różnica jak dla mnie- cały czas się zastanawiam bo póki zbieram środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja miałem BRC Sequent 24 w Sceniku I 2,0 16V i przejechałem na niej 130kkm przez 4 lata i bez problemów.

Na początku po 10 dniach po instalacji padł czujnik ciśnienia gazu.

Wymienili mi na poczekaniu.

Sprzedałem autko koleżance, a ona nakręciła już 45kkm i nadal zero problemów.

Teraz pomykam Scenikiem II 2,0 16V i też złożyłem BRC

Warto pamiętać filterkach gazu i będzie długo brykać.

Warto też pogadać z instalatorem, aby się postarał podczas montażu <ok>

Ja BRC polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Proszę o mała pomoc przy wyborze instalacji gazowej.

Chce zaznaczyć iż mam Megane II z silnikiem 1.4 98km

Proponowano mi instalacje STAG 300 + reduktor tomasetto! Jest warty instalacji?

Zależy mi aby moc silnika nie zmieniła się gdyż i tak jest to mały silnik.

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam !!

 

 

Stało się !! W dniu wczorajszym została zamontowana instalacja gazowa do mojej Reni.

Instalacja którą wybrałem to IV generacja, LANDIRENZO OMEGAS.

Na ten moment nie wiele mogę powiedzieć o ekonomice jazdy na LPG ponieważ jeszcze nie zakończyłem testów.

Instalacja kosztowała 3400pln (cena promocyjna) powinna zwrócić się po około 15 miesiącach. Montaż instalacji odbył się w przeciągu jednego dnia. Zbiornik gazu (53L) został zamontowany w miejscu koła zapasowego. Wlew LPG zmieścił się koło wlewu PB. Przejście z jednego paliwa na drugie jest dla mnie nie zauważalne. Jeżeli chodzi o osiągi to jak na razie nie czuje różnicy między PB a LPG. W celu zaoszczędzenia miejsca w bagażniku zakupiłem koło dojazdowe na Allegro, koszt z przesyłką to 100pln. Pokrowiec na dojazdówkę dostałem gratis.

Jedyną rzeczą która mnie niepokoi to wskaźnik poziomu PB które ubywa podczas jazdy na LPG ale to nie problem w instalacji LPG tylko w rozwiązaniu Reno. Na ten temat nie będę się rozpisywał, temat opisany na forum. Jeżeli macie jakieś swoje metody na aktualizacje wskaźnika PB to proszę o rady.

Na razie to tyle. Jak zakończę testy to napisze jak kształtują się koszty jazdy LPG.

Zapraszam do obejrzenia fotek.

Pozdrawiam

Gregorrrrr

___________________________________________________________________________

icon4.png

post-8074-1253138754_thumb.jpg

post-1-1253138754_thumb.jpg

post-1-1253138755_thumb.jpg

post-1-1253138756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Bardzo dobra instalacja, super listwa wtryskowa ale założona "po chińsku". Wystarczyło poskracać wężyki do kolektora, odwrócić listwę o 180st i pomiędzy filtrem a listwą mieć 5cm gumowego węża zamiast 50cm. Estetyka, nie jest mocną stroną tego montażysty.

Czy podczas tankowania, nie ma groźby że przy odłączaniu pistoletu od wlewu, jego dźwignia uderzy w błotnik? Ta wątpliwość odwiodła mnie od takiego sposobu zamontowania wlewu, ale do dziś nie wiem czy takie coś może się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
...Estetyka, nie jest mocną stroną tego montażysty...

Czy podczas tankowania, nie ma groźby że przy odłączaniu pistoletu od wlewu, jego dźwignia uderzy w błotnik? Ta wątpliwość odwiodła mnie od takiego sposobu zamontowania wlewu, ale do dziś nie wiem czy takie coś może się stać.

 

Lewy, czy pan montażysta musi być absolwentem ASP <ok> Moim zdaniem nie musi byś absolwentem ASP ani estetą ważne żeby był dobrym mechanikiem i to co robi robił z głową.

Jak na razie to co zamontował spisuje się doskonale i oszczędza moje pieniążki

Instalacja wg Ciebie nie jest „estetyczna” ale przypominam że jest zamontowana w samochodzie pod maską a nie w Muzeum Narodowym Sukiennicach i nie służy do oglądania tylko ma inne zastosowanie.

Co do Twoich wątpliwości montażu tym razem wlewu LPG

To rozwiązanie jest w 100% estetyczne i bezpieczne. Nie zdarzyło się żeby dźwignia odbiła tak żeby uderzyła w błotnik, jak do tej pory nic się takiego nie stało. Oczywiście zawsze zachodzi taka możliwość jeżeli obsługa stacji jest „na gazie” i nie tylko w tym rozwiązaniu ale w każdym innym np. błotnik.

Lewy czy Twój Renault jest zagazowany?

 

W poprzednim poście w tym temacie pisałem o wskaźniku PB który opada podczas jazdy na LPG. Problem sam się rozwiązał, jak wskaźnik opadanie na totalne 0 po kliku/ kilkunastu start/stop komputer sam zauważa jaki jest poziom paliwa PB. Wskaźnik wraca do prawidłowego stanu, komputer pokazuje ile zostało km do przejechania (Megane II/II)

Rozmawiałem również z moimi gazownikami o tym problemie. Zaproponowali mi montaż emulatora w cenie instalacji ale zastanawiam się czy jest sens montażu.

 

Test ekonomiki jazdy na LPG trwa. Relacja w wkrótce.

PzDr.

___________________________________________________________________________

icon4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorrrrr, Jeden chce mieć estetycznie założoną instalację, drugiemu jest to zupełnie obojętne. JA akutat wolę mieć ład i porządek. Taki jestem i już. NIe zmienia to jednak faktu, że wciśniecie pod maskę pół metra niepotrzebnego węża gumowego jest w tym (jaki i każdym innym) przypadku bezcelowe. Może montażysta miał akurak taki kawałek węża a nożyk się zawieruszył :idea:

Lewy czy Twój Renault jest zagazowany?
Tak. Zarówno tą Megankę jak i poprzednią mam "zagazowaną"

Rozwiązanie z wlewem pod klapką jest najlepszym z możliwych, ja jednak przed montażem nie miałem kogo się spytać o to co spytałem Ciebie, więc zrezygnowałem z tego powodu z takiego sposobu montażu. No cóż. Dopóki ktoś nie rozkwasi mi tylnego zderzaka, zostanie jak jest.

Instalacja wg Ciebie nie jest „estetyczna” ale przypominam że jest zamontowana w samochodzie pod maską a nie w Muzeum Narodowym Sukiennicach i nie służy do oglądania tylko ma inne zastosowanie.
<ok> No co racja, to racja. Zderzaki są do zderzania a poduchy do wybuchania, jednak mimo tak niecnego przeznaczenia, są wykonane z dbałością o wygląd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!