Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka instalacja LPG do Megane II 1.6 16V


ractime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Również nosze się z zamiarem założenia instalacji gazowej w moim aucie.

I jak już czytałem i trochę pojeździłem również polecono mi STAG 300 z reduktorem NIKO.

Z tym że wskazanie jest pełne ale wartość zużytego gazu będzie podawana na kontrolce gazu a nie na tablicy kontrolnej pojazdu czyli w momencie przełączenia z benzyny na gaz kontrolka benzyny wskazuje nadal poziom benzyny a nie gazu. Gaz jest przybliżona i mało dokłada wartość na kontrolce gazu.

Jak już zainstaluje gaz w swoim aucie to przedstawię jakieś fotki lub wyślę na m@lia.

Może ktoś jeszcze może coś opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja właśnie wczoraj odebrałem moje auto od gazownika.Butla w kole 44 litry bormich,czyli przy tankowaniu około 36,reduktor tomasetto, komputer bingo m .wybrałem się na przejażdżkę i nie było różnicy między jazdą na benzynie czy na gazie.Dodam że przed założeniem lpg zmieniłem świece i przewody na ngk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

wartość zużytego gazu będzie podawana na kontrolce gazu a nie na tablicy kontrolnej pojazdu czyli w momencie przełączenia z benzyny na gaz kontrolka benzyny wskazuje nadal poziom benzyny a nie gazu. Gaz jest przybliżona i mało dokłada wartość na kontrolce gazu

 

Tak sie domyslalem... Jestem ciekawy tylko czy podpinaja to pod ta kontrolke z napisem "GAS" na desce (zielona, po prawej stronie wskaznika benzyny - przynajmniej w ph.1). Fajnie, jakby sie zapalala w momencie przelaczenia na gaz!

 

 

Czekam na zdjecia... Jestem bardzo ciekawy jak wyglada cale to sterowanie wewnatrz pojazdu, etc. Bo butla u ciebie mnie nie interesuje, bo masz kombiaka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,reduktor tomasetto,

 

Jeśli chodzi o ten reduktor to z tego co się dowiedziałem jest za słaby do megane (98KM)

- być może jest kilka odmian ...

tyle co mi przekazana to może być nie wystarczający

i dlatego polecono mi instalacje z z reduktorem NIKO - który występuje w 2 opcjach

STANDART 150KM i OZW 220KM

natomiast wymieniony przez <adriano07> reduktor tomasetto posiada wydajność do 86 KM

 

Może ktoś jeszcze coś wie na ten temat - piszcie

 

<jazel> jak już założę instalację to na pewno przedstawię zdjęcia

narazie czekam w kolejce na montaz na 14 czerwca - hmm ale ceniące się zakłady mają zawalone terminy

POZDRAWIAM ! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasetto do Ivgen występuje tylko w jednej odmianie. Do ok. 90kM.

Do Meganek, to nadaje sie co najwyzej do silników 1,4-1,6 8V.

Na reduktorze lepiej mieć zapas mocy.

 

Jesli chodzi o Tomasetto wymieniony przez adriano07 to jest inny model. To jest dwustopniowy reduktor do instalacji IIgen.

Życzę powodzenia w jeździe na IIgen w modelu 1,4e. Może to jest inny silnik niż w moim 1,4e i strzelać nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i stało sie założyłem 30 maja instalację Landi Renzo Omegas, po przejechaniu ponad 400km na instalacji LPG stwierdzam, że to dobra inwestycja. Jak na razie nie odczuwam różnicy w użytkowaniu na LPG, brak spadku mocy, spalanie w trasie 8.6 litra LPG (czyli ok 20% więcej w stosunku do benzyny). Generalnie bardzo pozytywne wrażenie (Żona była sceptyczna do instalacji gazu w samochodzie, ale niestety :-D nie ma nic do zarzucenia) W samochodzie nic nie śmierdzi!! w kabinie nie jest głośniej podczas jazdy, owszem na zewnątrz słychać że pracują wtryskiwacze, ale wszystko w granicach przyzwoitości.

Wlew zainstalowany pod klapka (ukryty), niestety instalacja nie jest podpięta pod komputer tak więc podczas jazdy na gazie komputer pokazuje spalanie w oparciu o benzynę czyli zaniża wskazania o te 20%.

Instalacja nie jest podpięta pod kontrolkę z napisem "GAS" na desce rozdzielczej, ale to mi nie przeszkadza. Za to w kabinie znajduje się nieduży ładny przycisk z diodami zamontowany przy regulacji świateł informujący o poziomie gazu oraz o używanym w danym momencie rodzaju paliwa.

W miejscu koła zapasowego w bagażniku zainstalowany mam zbiornik 45 litrowy do którego wchodzi ok. 35 litów gazu. Zrezygnowałem z koła zapasowego i dokupienia dojazdówki. Jak dobrze pamiętam to ostatnio gumę złapałem 8 lat temu i koło wtedy miałem z dętką.

Postaram napisać coś więcej o po paru miesiącach użytkowania LPG.

Na szczęście proces wyboru instalacji mam już za sobą.

Mam nadzieję ze zdania nie zmienię po przejechaniu większej ilości kilometrów.

 

 

info dla Jazel

instalację zakładałem w Fugazi ul. Lindego w Krakowie – zakładali ją cały dzień.

koszt w/w instalacji ok 4100zł , wyliczyłem że powinien mi się zwrócić po 11 miesiącach bezawaryjnego użytkowania. Niestety nie wiem jak mogę dodać zdjęcia do tego wątku.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się że tomasetto to tylko firma produkująca reduktory a właściwie to są rożne reduktory tej firmy jak np. ALASKA - do 150 KM - hmm też wystarcza do tej mocy ....

 

PS.

 

Jeszcze ponad tydzień do montażu - ale to i dobrze - jest czas na uzupełnienie wiedzy.

 

[ Dodano: 2007-06-04, 11:19 ]

jazel

 

ja bym nie czekał do wakacji.

1. teraz jest największa różnica cenowa - gaz ~1,75 a benzynka ~4,75 (i zdrożeje)

natomiast zimą gaz będzie ok. 2,5 a benzynka stanieje

2. ja np. latem więcej jeżdżę (wakacje) a zima mniej ...

3. to co teraz wydasz na paliwo to już miałbyś bliżej do zwrotu oszczędności

 

TAK WIęC MYśLę, żE PRZEZ LATO MI SIę ZWRóCI MONTAż GAZU, A ZIMA JUż TYLKO OSZCZEDNOśCI ZOSTANą - hmm w końcu święta będą i znowu wydatki :-D

 

Radzę nie czekac

3 tygodnie jeżdżenia i już 1 tys. na benzynę poszedł a na gazie to byłby wytdatek rzędu hmm niech no policzę ale co ?? to około 400 zł <=> NIE MOżLIWE - A JEDNAK !!

 

600 zł w błoto poszło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ciekaw jestem jak kształtują sie ceny za instalacje Landi Renzo Omegas. Ile zapłaciliscie? Pytam, bo prawodpodobnie w tym tygodniu ją założe :-D

 

No wiec jezdzilem dzisiaj troche po sosnowcu i bylem w punktach autoryzowanych przez ladni do zakladania swoich instalacji, Cena za montaz wraz z robocizna to ok 3500-3600 zl . Gwarancja 2 lata. Chyba nie jest tak tragicznie prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie jest Gaz !

 

Już przejechałem na nim jakieś 1500 km i jestem naprawdę zadoolony.

Nic nie dzieje się jeśli chodzi o jadze i zmianę paliwa gaz - benzyna.

Nawet nie wiem kiedy - po prostu nie muszę.

 

Jeśli chodzi o instalację to zdecydowałem się zainstalować gdzie indziej po wielu rozmowach z znajomymi i jest naprawdę OK.

Instalacja STAG - 300 (PRZEłąCZNIK I CENTRALKA oraz układ elektroniczny)

Reduktor i zwór oraz wielozawór z obudową to TOMASETTO nr hom. E867 R -014

 

DLACZEGO !

 

otóż znajomy posiada identyczna instalację w AUDI A4 z silnikiem 2,0 16V 135 KM

co dało mi do zrozumienia iż w zupełności wystarczy w moim aucie o mocy 100 KM

 

Musze powiedzieć że spisuje się znakomici - zapas mocy jest wystarczający, nie czuję żadnej różnicy w jeździe

 

chyba że w kieszeni - jakoś więcej kasy mi zostaje podczas tankowania.

 

PS

 

Ostatnio mam troche pracy ale jak się uporam to przedstawię zdjęcia

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Na wstępie chcę zaznaczyć, że szukałem na forum i nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi na mój problem :-P dlatego zakładam nowy temat!

 

Posiadam Renault Megane 1.4e wersja RT, rocznik 1998 niestety jeszcze na benzyne i chciałbym sobie zamontować instalację gazową!

W związku z tym proszę Was o pomoc: jaką instalkę najlepiej (sekwencja dla mnie zbyt droga) BRC itd., jeśli ktoś z pobliża Bytomia to proszę Was o zaoferowanie jakiegoś dobrego, kompetentnego warsztatu!

 

serdecznie dziękuję za jakiekolwiek wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie coś doradzić. Najpierw jednak kilka pytań.

1. Jaka kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na instalację?

2. Czy Twój silnik to jednopunkt z metalowym kolektorem?

3. JAki zapłon? Aparat zapłonowy na wałku głowicy czy moduł i sterowanie komputerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!