Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie o instalacje gazową, ocencie montaż


Piotrekglowno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do załorzenia instalacji gaz dwa dni przy kompie i już głowa pęka. Gazownik zaproponował mi instalację diego za 2200, taki miejscowy macher cale moje miasteczko tam robi wszystko w gazie i opinię ma bardzo dobrą. Mówił że będzie chodzić bez problemu gwarancja na dwa lata.

Nie znam się na instalacjach gazowym wcale stąd moje pytanie czy to jest rozsądny wybór.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renówkowe silniki z pełną sekwencją wtrysku, mają dość długie czasy na biegu jałowym, więc pewnie i Diego da radę. Nie zmienia to postaci rzeczy, że Diego to taka półka, że plecy bolą od schylania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdecydowałem się na instalację KME diego. Zakłada mi ją 2 lipca zobaczymy jak będzie chodzić. Jak będzie coś nie tak to mam producenta tej instalacji w zgierzu mają również serwis. Gaziarz mówił że większych problemów z tą instalacją nie ma. Podstawa to dobry montaż i regulacja zobaczymy jak wyjdzie. Odezwę się po montażu.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2009-07-02, 19:22 ]

Hej tak jak pisałem wcześniej założyłem ten gaz. Jak na razie wszystko cacy może troszkę mniej dynamiczny. Butla w koło 48 litrów. Wrzucę fotki w sobotę albo w niedzielę to ocenicie montaż. Pozdrawiam :)

 

[ Dodano: 2009-07-08, 12:04 ]

Moje fotki.

 

[ Dodano: 2009-07-12, 19:32 ]

Dziś zatankowałem do pełna weszło 42 litry na pełnej butli zrobiłem 500 km, średnia mi wyszła 8,4 z tego jakieś 70% to trasa. Jak na razie jestem zadowolony, oceńcie montaż.

post-7793-1245746349_thumb.jpg

post-1-1245746349_thumb.jpg

post-1-1245746350_thumb.jpg

post-1-1245746351_thumb.jpg

post-1-1245746352_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I to jest chyba trochę upierdliwe. Trzeba to gdzieś trzymać, przy każdym tankowaniu wysiadać tylko po to, żeby obsłudze wręczyć redukcję. Ja niecały miesiąc temu zakładałem gaz (STAG - 4) i wlew mam zrobiony tradycyjnie: w zderzaku. Zresztą w moim poprzednim bolidzie (LANOS) miałem podobnie. Jak dla mnie - luksus, ale czy aż taki praktyczny :mrgreen:

 

Ale szacun za butlę - 48 litrów robi wrażenie. U mnie weszła 42 litrowa. Mogę zatankować tylko ok. 34 l gzu. Na szczęście w trasie pali poniżej 8l (o ile nie przekraczam 120 km/h), więc trochę można przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka do tankowania jest wkręcana. Dla mnie nie jest to problem jej wkręcenie.

Co do butli to gdzieś wyczytałem że może wejść 55 litrów ale mój gazownik stwierdził że się nie zmieści. Stanęło na 48l.

post-7793-1247566174_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otik, w Scenicu pod klapką idealnie mieści się niewykręcany wlew gazu. U mnie jest tak zrobione i jedyne o czym trzeba pamiętać to powiedzieć obsłudze gdzie jest wlew.

Jak chcesz to podeślij email na pw to wyślę Ci fotkę :mrgreen:

 

Piotrekglowno, czy listwa przykręcona w tym miejscu nie utrudnia dostępu do bagnetu i filtra oleju? U mnie to schrzanili bo listwa jest niżej i bez kombinacji jest trudno dokręcić filtr oleju :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, problem nie problem, ale jakby monter instalacji chwilę pomyślał to by innym zaoszczędził czasu i kombinacji :mrgreen: Teraz żeby wyjąć bagnet trzeba go praktycznie przeciągnąć przez wiązkę kabli od tej listwy :shock: A filtra oleju raz nie dokręcili i cała komora była zachlapana olejem. Na szczęście nie robi się tego codziennie więc można przeżyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Z wyjęciem bagnetu nie ma większych problemów. A co do filtra oleju to już problem mechaniora u którego wymieniam olej i filtry. Za olej płacę wymiana gratis. :mrgreen:

 

[ Dodano: 2010-01-07, 08:31 ]

Odgrzeję troszkę kotleta. Na mojej instalacji zrobiłem od założenia tj. lipca 10 tys. Jutro wybieram się na przegląd okresowy lpg. Co do eksploatacji to spalanie na trasie przy spokojnej jeździe do 7 litrów max po mieście w lato do 9, teraz przy tych mrozach do 10. Ogólnie jestem zadowolony z tej instalacji, przy temperaturze poniżej - 10 zaraz po przełączeniu się na gaz i wrzuceniu na luz delikatnie falują obroty w zakresie od 500 do 900 jest to trochę denerwujące :evil: , mechanior powiedział że filtry mogą być już brudne. Zobaczymy co zdziała :D . Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2010-01-10, 10:18 ]

Byłem na przeglądzie okresowym kosz 100pln troszkę sporo jak za wymianę 2 filtrów i ustawienie kompa. Zmienił mi czasy wtrysku i kont wtrysku temperatura zmieniona na 30 stopni. Falowanie znikło jest minimalne w zakresie plus minus 50 obrotów czyli w normie.

Co do instalacji Diego polecam ją tylko jeśli montowana jest przez gazownika który ma pojęcie o tym co robi. Jeśli macie jakieś usterki odnośnie tej instalacji to walcie do producenta http://kme.eu/kontakt . Pozdrawiam.

 

Dodano: 15 paź 2013 - 09:13

Witam. Postanowiłem napisać o instalacji Kme. Zrobiłem na niej 64 tyś i jak narazie nie mam z nią problemów. Jedyna przypadłość to musiałem wyczyścić wtryski, były mocno zabrudzone od zasyfiałego gazu ORLEN się kłania.Koszt czyszczenia 40 pln zł z instruktarzem zrób to sam następnym razem. Polecam serwis w zgierzu na lipowej. Ogólnie polecam ta instalację choć teraz to jest lekki dinozaur, kumpel ma kme nevo super mu to chodzi. Pozdawiam. Jak jakieś pytania to na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego gazownika przegląd z wymianą filtrów (faza lotna i ciekła) i nowe mapy koszt 30-40zł... (koło Uniejowa, nie daleko np. Zgierza) fachowiec z prawdziwego zdarzenia, gazowałem u niego drugiego Scenia i kilku znajomych Renówki i inne furki wszyscy zadowoleni.

Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uniejów znam świetne termy. Gazowników ze zgierza bardzo polecam jest to zakład firmowy KME w łodzi mają fabrykę tych instalacji a w zgierzy serwis. Teraz kładą KME NEVO podobno super to chodzi.

Nazwy geograficzne, w tym przypadku miast piszemy z dużej litery,

Cieszę się, że tak świetnie znasz termy w Uniejowie ;)

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie chcę zakładać nowego tematu. Niebawem chce zamontować gaz to mojej Reni 1.4 16v. Gazownik chwali BRC 24 Sequent, ale w ofercie też ma Staga. Różnica 400 zł na korzyść Staga,mówi, że BRC lepsze, ale nie wiem czy to nie kwestia ceny i chęci większego zarobku. Mówi, że w Stagu coś tam po 20 tyś km bywa do wymiany, a BRC robi 100 tyś bez problemu z tym. Czy Stag jest taki zły? Może poprosić szczegółowo z czego składają się te instalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!