Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gasnie Czasami na Wonlnych Obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

Gasnie calkiem, musze go odpalic jeszcze raz i dodawac gazu zeby nie zgasl, gasnie na wolnych obrotach, na luzie. Po jakims czasie mu przechodzi, Dzisiaj zrobilem 100km i ani razu nie zgasl. Jutro moze zrobie 10km i zacznie gasnoc, i przestanie. Kilka miesiecy temu bylem w serwisie Wymienili Cewke ale to nic nie dalo.

 

[nie ma sensu cytowac wypowiedzi z postu na ktory sie bezposrednio odpowiada. DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam serdecznie mam problem moje Megan '97 1,4 zdaza sie ze zgasnie bez zadnego powodu nie dusi sie poprostu gasnie i jest problem z uruchomieniem gdy zgasnie trzeba sie nakrecic sporo albo zapali albo nie Czy mial ktos taki przypadek? Prosze o pomoc Auto bez gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam problem moje Megan '97 1,4 zdaza sie ze zgasnie bez zadnego powodu nie dusi sie poprostu gasnie i jest problem z uruchomieniem gdy zgasnie trzeba sie nakrecic sporo albo zapali albo nie Czy mial ktos taki przypadek? Prosze o pomoc Auto bez gazu

 

Może katalizator albo któryś tlumik przypchany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pocieszę i raczej nie pomogę, ale sprawdziłbym stan połączeń na całej elektryce od silnika, immo i alarmu. Ogólnie polecam oględziny auta dobremu elektrykowi. Może podpięcie pod komputer jakoś ukierunkuje w poszukiwaniu rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W `97 1,4 był już chyba wielopunktowy ;-)

Ja mam 1.4e z końca 1996r i mam jednopunkt Boscha, ale być może w 1997 roku wprowadzono wielopunkt, chociaż wydaje mi się że nastąpiło to dopiero po lifcie.

 

Nie stety od tego zaczolem i katalizator juz wyjalem faktycznie byl w rozsypce/kawalkach niestety nic to nie pomoglo Ale wielki dzieki za porade!!

Jeśli to nie wydech to sprawdź:

- czy silnik nie łapie gdzieś "lewego" powietrza (przewody podciśnienia)

- stan silnika krokowego (często się zasyfia)

- standard, czyli stan przewodów WN, świec i filtrów

 

Napisz więcej szczegółów, co się dzieje, jak i kiedy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za kolejny rady napewno wszystkiego sproboje co do silnika to jest to 1,4 jednopunktowy na wtrysku Boscha 8 zaworowy!!! Co do tego kiedy sie to dzieje to naprwde ciezko stwierdzic dzieje sie najczescie na juz rozgrzanym silniku nie zdazylo mi sie to jeszcze na zimnym innych szczegolnych okolicznosci nie ma POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!