Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Montaż głośników


Gość gomez.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

słowo wstępu:

postanowiłem pomoc początkującym audiofilom i przygotowałem instrukcję montażu głośników przednich w Megane II, na przykładzie mojej PH I. Profesjonalistą nie jestem a ludziom którzy chcą tak jak ja wymienić trzeszczące głośniki opis powinien wystarczyć.

Bardziej doświadczonych userów proszę o info jakich jeszcze głośników możemy użyć, i co możemy jeszcze dodać.

Zestaw:

Głośniki Boss Audio BL5250 cena ok 180zł za komplet

4 końcówki do kabli (damskie)

Demontaż:

1.zdejmujemy osłonę która przykrywa głośnik (te siatkowana) możemy pomóc sobie płaskim śrubokrętem aby lekko podważyć plastik od strony zawiasów.

2. odkręcamy 2 śruby mocujące głośnik

3. odłączamy wtyczkę

Przygotowanie głośników

1. wyginamy 2 nóżki głośników - inaczej nie będą pasować

2. kupujemy 2 szt. końcówek do kabli (damskie)

3. odcinamy fabryczna końcówkę i zarabiamy nowymi końcówkami (możne przydać się lutownica)

3a. wersja dla leniwych: rozwalamy końcówkę i wyciągamy z niej kabelki i zaciskamy ze nowa końcówka - wersja nie zalecana :)

4. w przypadku opisanych głośników wymagane jest powiększenie otworu gdyż nasz głośnik jest trochę głębszy niż standardowy.

21062009001.th.jpg

Podłączenie

1. przygotowane końcówki podpinamy do głośników

21062009h.th.jpg

2. głośniki przykręcamy i montujemy osłonkę

21062009002.th.jpg

W następnym odcinku zaproponuje montaż głośników do typu w wersji 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
Gość gomez.pl

odświeże swój temat :)

głośników na deskę rozdzielczą jeszcze nie wymieniłem ale zamierzam teraz :) tylko pytanie co włożę aby nie zmieniać fabrycznych otworów ??

 

na dniach do tyłu wrzucę głośniki hertz dcx-130

i oczywiście wzmacniacz tylko jeszcze nie wiem jaki... na pewno 4 kanałowy z możliwością mostkowania.

 

wybrałem wzmacniacz: Voice Kraft VK 18 na allegro w cenie 199zł nowy

Edytowane przez gomez.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

myślałem że muszę podłączyć wszystkie głośniki pod wzmacniasz... chyba że wzmacniacz nie jest mi potrzebny do tego typu instalacji?

 

PS. jakie tweetery wstawić zamiast fabrycznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gomez.pl - wzmacniacz jest potrzebny jak Ty sam go wymagasz <piwko> Nikt Ci przecież nie karze instalować tego. Ale jeszcze powinieneś wiedzieć, że do wzmacniacza powinno być przystosowane radio, czy powinno mieć wyjścia RCA.

Jak nie masz zamiaru wytłumiać drzwi, robić komory zamkniętej itd to lepiej nic nie zmieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość gomez.pl

radio ma wyjście na wzmacniacz, i masz rację to co jest i jak gra mi w zupełności wystarcza.

pozostaje mi tylko kwestia tweeterów gdyż w połowie głośności trzeszczą niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze sie pod temat bo zastanawiam się nad wymianą głośników z tyłu w Megane II 3d ( orginalne grają masakrycznie zero basu), jaki głośnik tam wejdzie ( na głębokość)?

I jak dobrać do tych głosników ( demontaż boczków)

Czy idzie to jakoś sensownie wytłumić i czy wogule jest sens to robić.

Znalazłem taki głośnik , czy bedzie pasował

http://allegro.pl/boschmann-glosniki-midbass-alu-13cm-180w-b534-i1684821252.html

Dziękuje za wszelkie informacje :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Odświeże trochę wątek, żeby nie śmiecić niepotrzebnie na forum.

Mam pytanie odnośnie montażu zestawu z przodu - wysoko- plus średniotonowy. W którym miejscu dać zwrotnicę z zestawu? Z tego co rozumiem, do zwrotnicy należy doprowadzić sygnał audio prosto z radia (nie posiadam wzmaczniacza). W jaki sposób odpowiednio podłączyć taką zwrotnicę w drzwiach? Czy może wiązka kabli jest w jakiś inny sposób zaprojektowana, który ułatwia montaż zestawu odseparowanego z przodu.

Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem z czym mam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Da się jakoś wymienić głośniki z tyłu w MII coupe, bez zdejmowania boczków (potem jak je włożysz podobno latają...) czy nie bardzo? Jak nie, jak zdjąć boczek, żeby nic nie popsuć?, bo przód już zrobiony :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, ponieważ interesuje mnie demontaż tylnego boczka, ponieważ głośnik już "umarł". Przeszukałem każdy zakątek tego forum i nie znalazłem manuala demontażu boczków tylnych w Megane 2 3D. Ostatnio odkręciłem śrubę, odczepiły mi się dwa zaczepy a boczek siedzi jak oszalały..Blokuje mi jeszcze na dole metalowa rurka, który trzyma pasy i nie pozwala na poderwanie boczka do góry. Myślałem, że da sie jakoś to obejść aby tylko się dostać do tego głośnika ale obecnie nie widzę wyjścia. Dlatego proszę o krótki manual jak temu wszystkiemu zaradzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!