Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Najpotrzebniejsze narzędzia do samochodu


kipi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Ostatnio zrobiłem porządek u siebie w bagażniku. Mnóstwo rzeczy powywalałem i została garstka "narzędzi", jakieś kleszcze, kilka kluczy płaskich, kilka imbusów i 2 śrubokręty. Narazie mam to w torbie na rzepy w bagażniku ale w kole zapasowym jest taka plastikowa wytłoczka w której jest podnośnik, hak holowniczy. Jest tam miejsce do którego można włożyć narzędzia. Postanowiłem sobie skompletować taki zestaw w miarę możliwości niezbędny w trasie gdyby coś się stało. Proszę doświadczonych kolegów w tym zakresie o pomoc - co Wy wozicie w autku, albo co powinno się w nim znaleźć (najlepiej aby mieściło się w tej wytłoczce). Chodzi mi o zestaw naprawczy pierwszej potrzeby oraz w miarę możliwości i miejsca w wytłoczce o dodatkowe narzędzia które nie są niezbędne ale mogą okazać się bardzo przydatne. Pisze strasznie ogólnie ale na pewno wiecie o co mi chodzi. Może jakieś fotki Waszych autek jak macie to zorganizowane.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wożę bo kręce się generalnie wokół wieży kościoła. Jednak śrubokręt, kleszcze i mocna taśma termiczna grubości 5cm jest. Do tego wsadz pasek klinowy (od wspomy możesz odpuścić da się bez dojechać) a całej reszty i tak nie naprawisz na drodze. Oczywiście trójkąt, apteczka, gaśnica i ori klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi rozumiem. Właśnie co do kluczy mam wątpliwości czy i w jakie się zaopatrzyć. Ja też na codzień dalej niż 20 km za miasto nie jadę, ale 2 dni temu zdarzyła się trasa 400km nieplanowana. Nie jestem mechanikiem ale czasem zdarzyć się może naprawdę bzdura ale żeby poradzić sobie z tą bzdurą trzeba jednak mieć jakieś podstawowe narzędzia, klucze (np. żaba czy inne). Tak czy siak zamierzam kupić komplet kluczy nasadowych (bo jeśli nie na trasie to jednak przydadzą się przy prostych czynnościach serwisowych przy aucie). Ale co jeszcze, albo jakie jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasadowe, płaskie, torxy, śr. krzyżak i płaski, nóż do tapet, izolacja, zapas bezpieczników, płyn do spryskiwacza i dużo dużo innych pierdół znajduje się w moim bagażniku :) i to tylko dlatego, że nie mam gdzie trzymać. aa i dość ważna rzecz- awaryjny klucz do kół- się może głupie wydawać ale jak wymieniałem klocki z przodu to na odkręcaniu 8-ej śruby oryginalny klucz walnął na pół... ani koła odkręcić ani dokręcić ani nawet samochodu nie ma jak opuścić :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze lampę warsztatową 12V, rękawice, i dwa kawałki mocnej linki ok 10 m, no i linkę holowniczą, jakieś szmatki, przydają się jak mi np. ptaszek narobi na auto :-P

 

PS

zapasowy pasek klinowy do danego modelu

Jak się zerwie to przeważnie i tak pozostaje laweta lub holowanie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

niekoniecznie. mozna dojechac do najblizszego rolnika czy jakiegos chlopa i majac zapasowy pasek klinowy do danego modelu (jest tego troszke) od dolu samochodu mozna wymienic. mysle, ze trudno jest kupic pasek bedac np. gdzies na wakacjach. ja wymienilem pasek przy okazji wymiany rozrzadu. teraz "stary" pasek klinowy sluzy mi jako zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hciałbym zobaczyć jak wymieniacie pasek klinowy "na drodze", szczególnie w megane2/scenic2.

Da się ;-) to jedynie kwestia wprawy, zajmuje to ok półgodziny. Problem jedynie w tym, żeby wiedzieć jak do tego podejść.

Zapomniałem dodać, że kable do kradzenia prądu z innego auta też mam tyle, że wożę je w schowku pod siedzeniami tylnymi :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wożę skrzyneczkę z narzędziami, mimo że mam z Was wszystkich najmniejszy bagażnik :-P Jest tam wszystko, zaczynając od śrubokrętów, na młotku kończąc.

Dobre rozwiązanie bo jak chce coś zrobić poza autem to biorę całą skrzynkę i warsztat pracy mam ze sobą. Skrzynka jest przymocowana z boku, także nie "lata" po bagażniku.

Pod kołem zapasowym (nie mam styropianu z lewarkiem) jest linka holownicza, lejek (do oszczędności :) ), lewarek + klucz do kół, kable rozruchowe. Przez ponad 1,5 roku nie skorzystałem ani razu z tych rzeczy w sytuacji awaryjnej przy Megi, jednak korzystały inne auta na drodze i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!