Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapytanie o spalanie


Piccolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od soboty jestem właścicielem Renault Megane 96r 1.6 RT Instalacja gazowa została założona około rok temu. Chciałbym się zapytać, ile średnio powinna spalać lpg. Poprzedni właściciel mówił ze około 250km na mieście, 350 na trasie. Na razie przejechałem się bardzo ostro (od 120-180km/h) i połknęła bak w niecałe 200km (28 litrów wchodzi) Teraz testuję zachowawczo (na każdym biegu nie więcej niż 3k obrotów, nie wchodzę powyżej 110 km.h) W tej chwili po przejechaniu 180km zaczyna mrugać czerwona kontrolka. Czy spalanie jest za duże, czy też może troszkę miasta tak podwyższyło spalanie? Ile około powinna spalić taka maszyna? Z góry dziękuję za wyrozumiałość. Myślę że z tym autem raczej się długo nie rozstanę, więc chciałym jak najwięcej wiedzieć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piccolo, poczytaj najpierw, jest kilka stron o spalaniu. Masz może komputer pokładowy? Jak nie to sobie załóż i zobacz jak się ma sposób wciskania gazu do spalania.

Sam silnik nie powinien spalać dużo.. to Twoja jazda daje takie wyniki :)

A w ogóle to przedstaw się, pokaż się w odpowiednich działach skoro...

z tym autem raczej się długo nie rozstanę
:) ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

A ten komputer to jak wygląda i za ile można kupić? Użyłem funkcji szukaj, ale akurat dla mojego modelu nie było prawie odpowiedzi (naliczyłem jedną):) Chętnie się przedstawię, ale w jakich działach, nie chcę być nachalny:P A że pracuję jako informatyk to chętnie pomogę jeżeli coś w kompie nawali:P

 

Z regulaminem forum trzeba się zapoznać - samo kliknięcie akceptuję nie wystarczy :!: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozejrzyj się po forum, pozaglądaj tu i tam, przypomnij sobie regulamin, co by nie cytować całego posta zaraz pod nim. Dowiesz się dużo, a i na spalanie nadejdzie pora. Jak jedziesz gdzieś i patrzysz na prędkość to w dolnym rogu prawym Ci się chwilowe spalanie ukazać powinno. Ot i cały komputr pokładowy. A cena? Od kraju zależy. Anglik tani ale trza grosza do niego dołożyć, swój natomiast, europejski, drogi- bo ludzie nie widzą co sprzedają. Ja też informatyk, a się nie chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja takiego komputera nie posiadam więc nie wiem ile spali. A pytałem się dlatego, ponieważ chcę się upewnić że z instalacją i silnikiem jest wporządku, i spala w ramach rozsądku odpowiednie ilości gazu. Od razu że się chwalę...rozumiem że chęć pomocy traktowana jest źle na tym forum, jak i wlepianie od razu czerwonych kartek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatyk a z szukajki nie potrafi korzystać :roll:

 

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=1392&...hlight=spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piccolo, Twój silnik był montowany do 99 roku także nie musisz koniecznie szukać w 96 roku. Poza tym każdy silnik może palić inaczej w zależności od stylu jazdy i samego zużycia, opon i ogólnie stanu technicznego. 1.6 z gazem jest pełno na forum, także dowiesz się na pewno. Podaj jeszcze czy to silnik 75 czy 90 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piccolo, ile Ci pali PB ?

Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, jak spalę resztki paliwa, i zatankuję, to wtedy sprawdzę.

Silnik ma 75KM. Na razie stoi u mechanika, bo podczas hamowania do 0, w ostatniej chwili odbija trochę pedał hamulca, i skacze tak jakby się abs załączał:) Podczas hamowania przy większych prędkościach tak z 100km/h do 20km/h jest wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej megance coupe 1.6 90km na trasie wyszło ok 8,4l na 100km, miasto bede dopiero testował bo kupiłem autko niecały tydzień temu. Polecam serwis motostat.pl wystarczy wybrać model auta i silnik i zobaczysz komu ile pali. Wiadomo co instalacja to obyczaj ale pi razy drzwi bedziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 16 16v sekwencja "bigas" i spalanie po mieście wychodzi 9-10 l gazu przy normalnym jeżdżeniu, w traci 8-9 l jadąc ok 100 - 110 w tych granicach, jeśli chodzi o kompa pokazuje mi spalanie na gazie prawidłowo bo u mnie w instalacji jeż skopany czujnik temperatury w mieszalniku więc mogę go przełączyć na gazik nawet jak jest -10, więc cały przebieg i od tankowania do tankowania na gaziku i spalanie zgadzało się z ilością gazu i przebiegiem. Sam w to nie wierzyłem bo wszyscy mówią by sobie doliczyć 10 - 20% do tego co pokazuje komp ale u mnie wtedy wychodziło by po mieście 12 a w trasie 10 na 100km trochę sporo jak na zwykłą jazdę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!