Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zanikające napięcie - Megane II 1,5 DCi Gran


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zanikaniem napięcia. Miesiąc temu zaczęło szwankować wspomaganie kierownicy, tj. przy skręcie na małej prędkości czuć było skoki kierownicy. Do tego doszły komunikaty o awarii ABS, wyłączające się radio i resetujący się podlicznik kilometrów. W końcu któregoś dnia zupełnie nie mogłem odpalić samochodu. Włączam start i ciemność widzę. :shock: Totalne zero. Po wyciągnięciu akumulatora (został sprawdzony i jest ok) i ponownym zamontowaniu wszystko przez kolejny miesiąc było dobrze. Niestety problem po miesiącu znów powrócił. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canecorso, może gdzieś czasami masa nie styka i nie ładuje?Sprawdż ładowanie,połączenia masy na rozruszniku,alternatorze i akumulatorze.Może padło UCH...? Sprawdzałes już to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem auto na dwa dni u elektryka. Wszystkie moduły posprawdzane, masa itd. Na komputerze wszędzie błędy i wszędzie te same, ale oprócz tego nic nie znalazł. Zasugerował, żeby odkręcić alternator i sprawdzić, czy nie zawieszają się szczotki.

 

loluswsa, jak wykryliście te walnięte moduły, bo komputer wskazał, że u mnie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objechalem wszystkich elektrykow na slasku,dopiero jeden sprytny załatwił mi goscia z serwisu bo powiedział ze za duzo namieszane jest, i on mi to pochytał dopiero. a tak słyszalem wszędzie ze karta lub czytnik o alternatorze tez mi jeden gadał,miesiąc ponad bez auta bylem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie moduły komfortu i daj Ci chłopie żeby to nie było to,,,,,niech się myle bo koszt ich jest najdroższy w tych autkach.....

 

[ Dodano: 2009-08-07, 18:11 ]

a mi teraz tak znikło napięcie że nawet auta z karty nie idzie otworzyć :cry: jechałem spokojnie na dwójce z parkingu zatelepotało nim dwa razy i żabka mi umarła nie mam pojecia co się teraz mi stało 8miechów temu moduły a teraz?? masakra :D

 

[ Dodano: 2009-08-15, 00:25 ]

juz wiem co....gosciu z kato podjechał i na drugi dzien jeszcze to byla niedziela mi dzwoni ze gotowe autko :)fajnie ale mam myrkliś bo on robi w service i moja fura jest poskładana fes wyszła z fabryi jako dostawczak z kratą a teraz jest mieszanką co najmniej 20 meganek nawet radio h.. wie skąd opochodzi :mrgreen:

 

ale MAGIK jest Dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączę się do tematu.

Otóż zauważyłem, że po rozruchu silnika na moment przygasają światła, później wszystko wraca do normy. Właśnie wtedy kasuje się dzienny przebieg, średnie spalanie a przebieg całkowity oraz ilość kilometrów do przejechania na pozostałym paliwie zostaje. Akumulator kręci rozrusznikiem bez problemu. Nie dzieje się to co rano, ale im chłodniej tym gorzej. Może ktoś z kolegów miał podobny problem.

pozdrawiam wszystkich użytkowników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tez mialem dziwne zaniki napiecia w meganie gaslo mi wszystko co kilka tygodni powtarzalo sie - w serwisie nic nie znalezli wszystko niby OK kiedys w czasie jazdy mi zgaslo:)) zadzwonilem po znajomego elektryka i jak sie okazalo luzny byl glowny kabel+plus przy glownej skrzynce bezpiecznikow dokrecilem i kilka tygodni wszytko na razie jest OK:0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!