Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II 1,9 dci odczucia z jazdy ;)


luupus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie chciałem podziękować forumowiczom za liczne rady z których już skorzystałem i dzięki którym moja Megi sprawia mi więcej frajdy...

Mam pytanie do użytkowników Megane z 120 konnym silnikiem 1,9 dci... jak te wasze bestie oddają moc, jaki jest użyteczny zakres obrotów i do jakich obrotów samochód wyraźnie przyspiesza... Mój egzemplarz od 3,5 - 4 tysięcy ni w ząb nie chce ciągnąć mimo że ma jeszcze 1,5 tysia zapasu... jeździłem ostatnio megi kumpla 1,5 dci z 105 km i sposób w jaki ona oddaje moc jest zupełnie inny, silnik kręci się do końca i cały czas ciągnie do przodu... choć ma dużo mniejszą elastyczność na niższych obrotach.

reasumując 1,9 jest elastyczne ciągnie od 1800 i przyspiesza do 3500-4000, natomiast 1,5 ciągnie od 2300 ale prawie do końca skali :) i co najgorsze subiektywne odczucia są takie że to 1,5 jest szybsze....

dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,9 110KM z 2006 czyli ph.II i to w wersji kombi, silnik ciągnie jak "niediesel" tzn od 2,5 tys obr już czuć przyrost momentu ale prawdziwa zabawa zaczyna się w okolicach 4,0 tys a i po ich przekroczeniu moc ciągle przyrasta! Nie kręciłem więcej niż 4,5 tys ale to i tak wg mnie bardzo dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka charakterystyka tego motorku (wiem bo mam) ciągnie rzeczywiście w zakresie 2-3 tyś obr. jak Ci to przeszkadza to zawsze możesz podjechać do firmy zajmującej się chiptuningiem i Ci poprawią zakres użytecznych obrotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiptuning... hmmm może i to dobry pomysł. Ma ktoś albo ktoś kogoś zna kto z chipował ten silnik? gdyby udało się wyciągnąć użyteczne obroty do 4,5 tysia byłoby idealnie... oprócz meganki śmigam też motocyklem i przesiadka z zakresu 5-12 tysięcy na 2-3 tysiące jest bolesna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luupus, jeżdzij na ucho i wyczucie,nie patrz sie na obrotomierz... ja tak właśnie robię. :mrgreen:

Ma ktoś albo ktoś kogoś zna kto z chipował ten silnik?
tak...znam kogoś.Moja laguna to już drugi 120konny dCi zmodzony.

Ciągnie troszeczkę szybciej,ok.1600/min ale nie kręcę go wyżej niż 3500/min.Mija sie to z celem,lepiej zmienic bieg na wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!