Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż wyświetlacza centralnego?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w związku z wyświetlaczem centralnym czy istenieje możliwość montażu centralnego wyświetlacza samemu jak w aucie go nie było? Moja meganka tak wygłąda w środku

http://img179.imageshack.us/img179/7866/06062008058tv4.jpg jest tylko czujnik od zapięcia pasów a mam ten wyświetlacz

 

dsc00070vho.th.jpg

 

i czy w mojej megance są wypuszczone reszta kabli aby podłączyć wyświetlacz? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz założysz bez problemu i na bank będzie pasował. Wtyczkę do niezapiętych pasów i otwartych drzwi masz wystarczy wpiąć. Ale na tym wyświetlaczu jest jeszcze zegarek i temperatura. Na pewno oba te elementy da się uruchomić. Niestety ale chyba nikt nie powie Ci, czy w Twojej Megance są odpowiednie kable. Trzeba zdjąć parapet i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda tak.

od tyłu takiego wyświetlacza masz dwie długie kostki montowane dziwnym sposobem jakby na takiej dźwigni która je wysuwa. Jedna ta od strony kierownicy odpowiada za informacje od radia i działaniu pilota. Po jej odłączeniu wyświetlacz nie pokazywał wskazań od radia i temperatury i nie działo sterowanie radiem za pomocą pilota. Druga kostka jest to kostka typowo zasilająca. Ponadto masz jeszcze tą kostkę od kontrolek pasów i drzwi ale z nią to problemu nie będzie. Problemem będą te dwie długie i kostki sterujące. W moim poprzednim 1,9D takich nie było więc u Ciebie też wątpię zwłaszcza że jedna na bank jest wpięta w radio.

Raczej prościej by było takie coś podłączyć: http://moto.allegro.pl/item663953663_zegar..._megane_96.html ale tracisz całkiem z życia jeden wyświetlacz. Ale chyba prościej będzie temp uruchomić. Dla chcącego nic trudnego więc możesz powoli badać który pin do czego służy i robić sobie wiązkę przewodów. Nic nie stracisz co najwyżej poleczkę na telefon. Co do temperatury to wpisz w szukajkę termistor i będziesz miał jak to dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz. Były modele Megane gdzie centralnie umieszczony jest zegar z termometrem, zamontowane w panelu tak jak na zdjęciu które zamieścił kzyss

Prawdopodobnie ma on zamontowany taki wyświetlacz.

Przód po zdjęciu maskownicy.

zftjai2zuhd7mmnzuv9.jpg

Tył

l23bfkrkj4e0vif00edj.jpg

Nie mam pojęcia dlaczego są tam dwie wtyczki. Trzeba to sprawdzić w Dialogysie albo pomyłkowo ktoś umieścił na allegro zły opis na Allegro.

Innym rozwiązaniem był zegarek montowany w takiej maskownicy.

Przód

19mrf1ng7acls83dfxf.jpg

Tył

lnppisad080jk90b5sdr.jpg

I wygląd samego zegarka

ko2oqdb7lth5556lpiw.jpg

qakbeierzawht8pbkxha.jpg

To drugie rozwiązanie ma tą zaletę, że obok zegarka jest mała półeczka. No i mniej pinów do podłączenia. Pozostaje znalezienie opisu pinów i podłączenie, być może jest tam nawet wtyczka do zegarka, ale jak będzie to raczej do tego drugiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pokazuje też temperaturę: http://www.megane.com.pl/viewtopic.php?p=102832

a ten z półka nie ma termometru a widać to tutaj: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=1477&...asc&start=0

temat wart przeczytania zwłaszcza posty lewego gdzie jest ładnie wszystko opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl, ja mam właśnie ten drugi z taką samą półeczką. U mnie jest i zegarek, i temperatura. Wynika z tego jednoznacznie, że rozwiązań jest dużo, zdawało by się banalnego wyświetlacza. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie pamiętam czy w tej megance było radio fabryczne czy nie :-/ będę w poniedziałek na tym szrocie to sobie ob czaje co i jak. Na pewno są 3 wtyczki a 2 wyciągało się za pomocą właśnie takiej dźwigni :-o Nic mnie to nie kosztowało więc zabrałem :mrgreen:

wygląda on następująco

 

16072009245.th.jpg

 

16072009247.th.jpg

 

16072009249.th.jpg

 

 

następny wypad jadę po skórzaną kierownicę :D a spróbować zamontować nie zaszkodzi przynajmniej żeby temperaturę pokazywało może posprawdzam jakie te wiązki tam idą i wezmę wszystko. A mam jeszcze pytanie w sprawie podłokietnika nie mogłem za cholerę wyciągnąć go(rozchodzi mi się o przedni montowany w pokrętle lędźwiowym) on jest na stałe mocowany czy co??

 

A może ktoś coś potrzebuje do renówek to rozejrzę się za czymś więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo podłokietnik musisz wziąć razem z fotelem :-P poczytaj tematy z podłokietnikiem już to było rozpracowywane.

Ja bym potrzebował do Scenica taki plastik zakrywający śrubkę mocowania ramki przedniej trójkątnej szyby pasażera.

Zainteresuj się tym rozwiązaniem zegarka z półeczką, od razu skombinuj sobie czujnik temperatury jak nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w tym sęk, że właśnie były takie wyświetlacze mogłem ich mieć z 4 sztuki :mrgreen:

Trzaśnij fotkę tego co potrzebujesz albo miejsce dokładnie, żebym wiedział gdzie szukać to zrobię rozpoznanie:D Radia to i tak nie mam oryginalnego to ciekawe jakbym podpiął sam czujnik temperatury czy by śmigało :-? Teraz to ja to wiem, że podłokietnik nie zejdzie sam ale jak się mordowałem z 20 minut żeby się dobrać do niego i fotel poszedł w ruch aż w końcu odpuściliśmy ze zmęczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzyss, ja miałem u siebie taki sam wyświetlacz. Wyleciał bo wstawiłem większy :mrgreen:

Do niego dochodzi jedna kostka od pilota, druga idzie do radia i łączy się z licznikiem.

Radio miałem Tuner List kaseciak, tez wyleciało na szczęście :D

Jak nie podłączysz radia to godzina i temperatura będzie normalnie się wyświetlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i taka odpowiedź to mnie bardzo cieszy :mrgreen: Wielkie dzięki meganecoupe02 a mam jeszcz do Ciebie pytanie czy pamiętasz może gdzie idzie radio a gdzie jest temperatura i godzina? U mnie są 2 wtyczki jedna [P1] szara po lewej stronie i pomarańczowa [P2] po prawej. Bo wezmę sobie kable w razie czego jakby u mnie ni było :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kostka P2 jest od pilota pod kierownica czyli tzw satelita. Kostka P1 idzie do radia i po drodze jest ona podłączona do instalacji samochodowej mała czarną kostka dwurzędową po 3 piny czyli razem 6 pinów układ 2x3.

Jak zdobędziesz tą wiązke z kostkami koloru szarego, czarnego i żółtego to podłączysz sobie temp i godz bez problemu żadnego.

kzyss ten wyświetlacz co pokazałeś jest od kompletu radia TUNER LIST świadczy o tym rok produkcji powyżej połowy 99 oraz oznaczenia AFFA2++.

Jak będziesz potrzebował rozpiski tego wyświetlacza to daj znać na gg 9934289

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!