Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

mieszanie płynów do chłodnicy


aniqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

muszę dolać płynu do chłodnicy, a nie wiem czym było zalane (ma kolor zółtawy). Mechanik polecił mi bezkrzemianowy koncentrat HEPU. Napisane jest na nim, że może być mieszany zz produktami G11 i G12.

Ktoś może dolewał tego koncentratu u siebie??

Ten płyn który mam ma temperaturę zamarz. -25, więc nie wiem, czy dolewać sam koncentrat, czy mieszać z wodą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili już większość płynów jest mieszalnych ze sobą.To już nie czasy gdzie królowało Borygo i Petrygo (zresztą do tej pory bardzo popularne-wiem bo sprzedaję). Płynem który raczej pomiesza się z wszystkimi jest Dynagel 2000 lub jego koncentrat. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś coś nawywijał dolewając go - wiele osób poleca go jako "uniwersalny"- chociaż ja żartuję, że uniwersalna jest woda destylowana ;-) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, na twoim miejscu wymieniłbym go właśnie przed latem - płyn chłodzący ma dwa parametry: próg krzepnięcia czyli zamarzania - ten ważny jest zimą (ryzyko że w nocy po prostu zamarznie i rozsadzi układ) i wrzenia czyli kiedy zaczyna się gotować i ten ważny jest latem - jeźdżąc w korkach ryzykujesz zagotowaniem tej nieznanej ci mieszaniny o nieokreślonych bliżej parametrach... np przy 98 stopniach (pełnowartościowy płyn gotuje się dopiero przy ok. 130 stopniach)

za kolegami polecam płyn dynagel 2000 - gwarancja utrzymania parametrów przez 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie płyny są mieszalne. Ale jak pisali ostatnio w jakimś świerszczyku motoryzactyjnym mieszanie płynów powoduje spadek właściwości antykorozyjnych. I to jest podobno tym co przemawia za niemieszaniem płynów.

Ja bym radził wymienić płyn. Cena nieduża, a spokój na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!